Ισπανία Φωτο-Review: Βαρκελώνη

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ

Angeliki

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή (ξανά)

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.914
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
To 2002 επισκέφτηκα την μοναδική αυτή πολη και την ερωτεύτηκα παρα πολυ...
Ειχα παει για 1 εβδομάδα απο τις οποίες οι 3 μέρες ηταν αφιερωμένες στη φορμουλα 1 και επισκεψη μου στη πίστα του Μονμελό.
Μολις βρώ χρονο θα γινω πιο αναλυτικός για την πόλη...
Τι να πρωτογράψω: για το ενυδρειο της πολης, για την εξαιρετική Ράμπλας, για το τελεφερικ της πολης, για την Φαμιλια Σαγκράντα, για τα μνημεια του Γκαουντί, για το Νου Καμπ, για την Μπαρτσελονέτα, για τα μπαράκια της πόλης, για, για για....

Θα επανέλθω λιαν συντομως με λεπτομέρειες, συνοδευόμενες και απο σχετικές φωτό..
Ειναι σα να πήγα μόλις χθες...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ποπωωω δεν ειχα διαβασει στο travelstories για Βαρκελωνη και τωρα που θα παω εχει τρελλαθει το κεφαλι μου με αυτα που διαβαζω!!!περιμενω πως και πως να περασουν οι 2 αυτοι βαρετοι μηνες!!! θα αρχισω να μετραω αναποδα και εγω σαν την go2beach!!!! εννοειται βεβαια οτι θα χρειαστω τα tips σας τα οποια να ξερετε οτι παντα τα λαμβανω υποψιν μου και δοκιμαζω οτι προτεινετε!!!
Φευγω μεγαλη πεμπτη , εκλεισα δωματιο στην la rambla απο την μερια του el raval. λεγεται οτι ειναι λιγο κακοφημη συνοικια αλλα ποσο πια??? εχω μεινει και σε χειροτερα.
ακουω προτασεις..περιμενω με ανυπομονησια:p:p:clap:
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Θεωρείται κακόφημη, γιατί έχει αρκετούς μετανάστες, Πακιστανούς κλπ. Παλιότερα ίσως ήταν επικίνδυνα. Τώρα πια δε νομίζω. Η Βαρκελώνη είναι πολύ οργανωμένη πόλη. Εγώ και βράδυ έκανα βόλτα εκεί (πρόσφατα) και δεν είχα πρόβλημα, παρόλο που το σκηνικό έμοιαζε λίγο με πλατεία Κουμουνδούρου.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
κι έγω θα πάω Βαρκελώνη στις 5 Ιουλίου για 5-6 μέρες:clap::clap:...έκλεισα κοντά στην LA PEDRERA....φαντάζομαι δεν είναι πολύ απόκεντρα...????
 

smf

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
27-30/06 θα είμαι Βαρκελώνη...
Το θέμα είναι ότι στις 05.30 το πρωί θα είμαι εκεί και μέχρι τις 12.00 που θα πάω στο ξενοδοχείο δεν έχω σκοπό να δω τίποτα...
Έχει κάποιος να προτείνει κάτι για εκείνες τις ώρες?
Κυρίως τις πολύ πρωινές....


(Δεν ξέρω αν έχω βάλει το post μου στη σωστή θέση στο Forum, αλλά σιγά σιγά θα μάθω...)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Αρτι αφιχθεισα απο τη μαγευτική Βαρκελώνη,που πάλι πέρασα καταπληκτικα ...Δεν γράφω λεπτομέρειες γιατί ο Δευκαλίων με έχει καλυψει πλήρως ..
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.914
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Δεν γράφω λεπτομέρειες γιατί ο Δευκαλίων με έχει καλυψει πλήρως ..
Θα παρεις κιτρινη κάρτα για αυτο που κάνεις!
:bleh:
Βαρκελώνη και δεν θα μας γράψεις κάτι;... Αμαρτία μεγάλη δεν είναι;:haha:
Θελουμε να τις διαβάζουμε ξανα και ξανα, ολες τις λεπτομέρειες που εχουν σχεση με την Βαρκελώνη...:clap:

Δίνεις και το κακό παραδειγμα στον σκιουρο που σε λιγες βδομάδες θα επισκεφτεί την μεγάλη αγαπημένη Βαρκελώνη...:D
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
οχι παιδια,οταν επιστρεψω θελετε δεν θελετε δυο λογακια θα σας τα πω για την βαρκελωνη.:Dεξαλλου πως και πως το περιμενω αυτο το ταξιδι!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.914
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Μερικές λίγες στιγμές ομορφες και σκόρπιες
ντυμένες με ηχους που με ταξιδεύουν πίσω ξανα και ξανά
Μάιο 2002 στης Ισπανίας τα ανατολικά, στης Βαρκελώνης τα μέρη τα εξαιρετικά:


:cool::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.274
Μηνύματα
885.887
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom