Φόρος διαμονής για τουρίστες στη Βενετία

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Και μερικά links αγγλόφωνων που προφανώς δε μιλάνε ελληνικά και ως εκ τούτου δεν κάνουν τραγικά σφάλματα στην αγγλική.

Avoid the Tourist Traps of Venice

Venice Tourist Traps - Overrated Attractions - VirtualTourist

Είσαι εντελώς off. Το ότι η Βενετία έχει ή μπορεί να έχει δραστηριότητες "tourist traps", δε σημαίνει ότι η ίδια η Βενετία είναι tourist trap. Υπάρχει ένα τεράστιο λογικό άλμα στο παραπάνω συλλογισμό. Άριστα τα λέει ο Samion.
 

Anna92

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
O πληθυσμος της βενετιας έχει μειωθει τρεις φορες τα τελευταια εξηντα χρόνια.
 

ANGIEX

Member
Μηνύματα
15
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειο Σέλας
Την προηγούμενη εβδομάδα έκλεισα στην Βενετία ξενοδοχείο μέσω πρακτορείου για τις 15-18/09/11. Την επόμενη μέρα μου έστειλαν μήνυμα επιβεβαίωσης και μου ανέφεραν και την έξτρα χρέωση η οποία είναι 2 ευρώ το άτομο για κάθε διανυκτέρευση και ίσχυε από εκείνη την ημέρα!!!!
Ευτυχώς που διάβασα τις αναρτήσεις σας εδώ γιατί αλλιώς άντε να τους πιστέψεις!!
Ελπίζω τουλάχιστον να αποζημιωθούμε γιατί διύστανται οι απόψεις για την πόλη!:rolleyes:
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Την προηγούμενη εβδομάδα έκλεισα στην Βενετία ξενοδοχείο μέσω πρακτορείου για τις 15-18/09/11. Την επόμενη μέρα μου έστειλαν μήνυμα επιβεβαίωσης και μου ανέφεραν και την έξτρα χρέωση η οποία είναι 2 ευρώ το άτομο για κάθε διανυκτέρευση και ίσχυε από εκείνη την ημέρα!!!!
Ευτυχώς που διάβασα τις αναρτήσεις σας εδώ γιατί αλλιώς άντε να τους πιστέψεις!!
Ελπίζω τουλάχιστον να αποζημιωθούμε γιατί διύστανται οι απόψεις για την πόλη!:rolleyes:
Η πολη ειναι μοναδικη στον κοσμο και πανεμορφη. ειναι σιγουρο οτι θα περασετε ομορφα.:clap:
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Αυτη η αλλαγή που λένε διάφορες σελίδες το 2028 που μιλούν για φόρο στους επισκέπτες της Βενετίας τι ακριβώς είναι;
Στην Ρώμη είχα πληρώσει ένα ποσό ανά διανυκτέρευση και ανά άτομο κατευθείαν στο ξενοδοχειο πριν 3-4 χρόνια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυτη η αλλαγή που λένε διάφορες σελίδες το 2028 που μιλούν για φόρο στους επισκέπτες της Βενετίας τι ακριβώς είναι;
Στην Ρώμη είχα πληρώσει ένα ποσό ανά διανυκτέρευση και ανά άτομο
Ο φορος διαμονης του θέματος επεκτεινεται απο το 2019 κ σε οσους επισκεπτονται κ οχι μονο διαμένουν στην πολη. Εσοδα καλυψη για σκουπιδια, καθαριοτητα, συντηρηση. Θα ειναι ως 10€ μαξ κ θα επιβαρύνει τα εισητηρια, αεροπορικα, τραινου, πλοίου κρουαζιεροπλοιου κ πιθανώς αυτοκινητου. Λεπτομερειες προσεχως.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
οι εισοδοι της πολης ειναι σχετικα ελεγχομενοι,μπορει να εφαρμοστει ευκολα.μακαρι να χρησιμοποιηθουν σωστα τα χρηματα προς ωφελος της πολης που επιβαρυνεται.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.752
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom