Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

simossif

Member
Μηνύματα
17
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
κωνσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
περου-μαγια
Καλημέρα.
Ναι βεβαίως κι εχεις τη δυνατότητα μετά να προσθέσεις ότι θέλεις.
Ωστόσο οι τιμές έχουν ανέβει, είναι γεγονός.
Θα μπορώ να βρω δηλαδή μόνο για έξτρα χειρασποσκευη κάτω από τα 20 ευρώ που ζητάει τώρα? Ευχαριστώ πολύ!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Παιδιά καλησπέρα ένα βήμα πριν την κράτησή εισητηριων θέλω να ρωτήσω αν εφόσον κάνω κράτηση χωρίς έξτρα αποσκευή εάν μετά από την κράτησή μου δίνει δυνατότητα για να αγοράσω μεμονωμένα την κλασική χείρα αποσκευή 50χ30χ25 (δεν θυμάμαι ακριβώς διαστάσεις αλλά καταλάβατε τι εννοώ) χωρίς να αγοράσω προτεραιότητα κλπ για βλέπω ότι με προτεραιότητα +βαλίτσα ζητάει +20 ευρώ ενώ παλιά θυμάμαι με 6-10 ευρώ έπαιρνα την έξτρα αποσκευή..
Αν σε βοηθαει, φετος προσθεσα μια 15κιλη για 2 ατομα παρα μια μικρη βαλιτσα για τον καθενα γιατι συνεφερε περισσοτερο.15 κιλα εφτασαν ανετα.
 

patsman

Member
Μηνύματα
197
Likes
527
Αν σε βοηθαει, φετος προσθεσα μια 15κιλη για 2 ατομα παρα μια μικρη βαλιτσα για τον καθενα γιατι συνεφερε περισσοτερο.15 κιλα εφτασαν ανετα.
Κι εμείς το ίδιο κάναμε. Αντί για 2 άτομα προτεραιότητα και χειραποσκευή, κλείσαμε τα value εισιτήρια με 1 αποσκευή 20 κιλών. Έβγαινε φθηνότερα.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Κάνω τώρα μια εικονική κράτηση 2 άτομα για Ρώμη και ο συνδυασμός Value -1 βαλίτσα 20kg- θέση, βγαίνει ακριβότερη από το να επιλέξω Regular εισιτήριο και για τους 2...
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
250
Likes
255
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Παιδιά καλησπέρα ένα βήμα πριν την κράτησή εισητηριων θέλω να ρωτήσω αν εφόσον κάνω κράτηση χωρίς έξτρα αποσκευή εάν μετά από την κράτησή μου δίνει δυνατότητα για να αγοράσω μεμονωμένα την κλασική χείρα αποσκευή 50χ30χ25 (δεν θυμάμαι ακριβώς διαστάσεις αλλά καταλάβατε τι εννοώ) χωρίς να αγοράσω προτεραιότητα κλπ για βλέπω ότι με προτεραιότητα +βαλίτσα ζητάει +20 ευρώ ενώ παλιά θυμάμαι με 6-10 ευρώ έπαιρνα την έξτρα αποσκευή..

Καλημέρα, με τα 20 ευρω προσθετεις βαλιτσα, προτεραιοτητα και θεση. Εαν δεν ειχες σκοπο να κλεισεις θεση νομίζω ότι η βαλιτσα μονο σε συμφερει. Υπολογισε τα. Εγω ειχα ταξιδεψει μονη και δεν ηθελα συγκεκριμενη θεση όποτε το εκανα. Εβαλα απλά μια βαλιτσα. Οταν όμως ταξιδεψα με το γιο μου θελαμε συγκεκριμενες θεσεις αρα μας εβγαινε πιο φθηνα με το πακετο. Οπως και να εχει το να προσθεσεις βαλιτσα μπορεις νατο κανεις και αργοτερα.Καλο ταξιδι
 

Konstantina16

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλησπερα σας παιδιά ! Πετάω την άλλη Τετάρτη με Ryanair για Αυστρία γιατί βρήκαμε υπερβολικά οικονομικά εισιτήρια αλλά έχουμε κλείσει τα πολύ απλά που δικαιούσαι μόνο ένα σακίδιο πλάτης. Οι διαστάσεις του σακιδίου μου όμως είναι 42χ15χ25 ενώ η Ryanair έχει σαν όρια 40χ20χ25. Θα βάλω κάποια ρούχα εκεί (ένα τζιν και 3 4 μπλουζάκια) φοβάμαι μη με χρεώσουν παραπάνω στο αεροδρόμιο με τόσα σχόλια που έχω διαβάσει. Έχει ταξιδέψει κάποιος πρόσφατα να μ ενημερώσει ;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπερα σας παιδιά ! Πετάω την άλλη Τετάρτη με Ryanair για Αυστρία γιατί...
Καλησπέρα και καλώς ήρθες. Το θεωρώ ασήμαντο πρόβλημα τόσο μικρή διαφορά, δεν ελέγχουν και με μεζούρα. Απλά και μόνο να μην είναι κραυγαλέα η περίπτωση διαφοράς.
Τουλάχιστον στη τελευταία μου πτήση πριν μια εβδομάδα αυτό συνέβη.
 

Konstantina16

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλησπέρα και καλώς ήρθες. Το θεωρώ ασήμαντο πρόβλημα τόσο μικρή διαφορά, δεν ελέγχουν και με μεζούρα. Απλά και μόνο να μην είναι κραυγαλέα η περίπτωση διαφοράς.
Τουλάχιστον στη τελευταία μου πτήση πριν μια εβδομάδα αυτό συνέβη.
Σ ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σου! Τι εννοείς κραυγαλέα; Θα βάλω ελάχιστα πράγματα μέσα όπως κατάλαβες και αν πάρω από εκεί κάποιο σουβενίρ(μαγνητάκι). Το σακίδιο είναι αυτό της φωτογραφίας
image.jpg
 
Last edited by a moderator:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Σ ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σου! Τι εννοείς κραυγαλέα; Θα βάλω ελάχιστα πράγματα μέσα όπως κατάλαβες και αν πάρω από εκεί κάποιο σουβενίρ(μαγνητάκι). Το σακίδιο είναι αυτό της φωτογραφίας
Παρακαλώ, χαρά μου.
Κραυγαλέα είναι να κάνει μπαμ ότι δεν είναι στην economy δωρεάν κατηγορία.
Με το δικό σου σακίδιο δε θα χα κανένα άγχος συγκεκριμένα. Ούτε περιορισμό βάρους έχει, αρκεί μόνο να χωράει κάτω απ' το κάθισμα.
Καλό ταξίδι! ;)
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.113
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Πρέπει να πέσεις σε πολυ '' στριμμενο'' άτομο πραγματικα για να σου δημιουργήσουν θέμα με σχολικο backpack... Ολα καλά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom