Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Μηνύματα
57
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
νησια φιτζι
ευχαριστω για τισ απαντησεις!

τελικα θα παω να αγορασω μια πιο μικρη τσαντα και θα την φουσκωσω,αλλα θα ειμαι μεσα στα ορια.
εγω φοβομουν μην μασ τρεχουν τελευταια στιγμη και περιμενε, να την μετρησουμε,και ειναι μεγαλη...και αλλλα!
ελπιζω να πανε ολα καλα.
να ρωτησω και κατι τελευταιο,πεταω απο θεσσαλονικη τολεω γιατι μπορει το καθε αεροδρομιο να διαφερει.επιτρπεται να παρω μαζι μου ipod ?
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ονειρεμένο Ταξίδι
αργεντινη,μεξικο
ipod φυσικα και επιτρεπεται να εχεις μαζι σου, αρκει να το εχεις κλειστο κατα την προσγειωση και απογειωση..

ασχετο, αλλα εχε το νου σου μην παρεις κανενα τσιμπιδακι για τα φρυδια ή ψαλιδακι γιατι θα σου το κρατησουν σιγουρα ;)
 
Μηνύματα
57
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
νησια φιτζι
αλλο παλι και αυτο,επισης διαβασα και για ξυραφακι οτι επιτρεπεται μονο κλειστη συσκευασια.και οτι σαμπουαν αφηνουν 100 ml.
οσο για το φαγητο μεσα στο αεροπλανο απο οτι καταλαβα αν θεσ να πεις η να φασ το αγοραζεισ ετσι?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.052
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
αλλο παλι και αυτο,επισης διαβασα και για ξυραφακι οτι επιτρεπεται μονο κλειστη συσκευασια.κια οτι σαμπουαν αφηνουν 100 ml.
οσι για το φαγητο μεσα στο αεροπλανο απο οτι καταλαβα αν θεσ να πεις η να φασ το αγοραζεισ ετσι?
Για τα ξυραφακια αν ειναι παλαιου τυπου ή σαν αυτο που ξυριζει ο μπαρμπερης, σιγουρα δεν επιτρεπεται. Τα αλλα δεν εχει πεσει ποτε στην αντιληψη μου οτι απαγορευονται εκτος συσκευασιας (εχω παρει αρκετες φορες και δεν μου εχουν πει τιποτα).
Σαμπουαν και οποιοδηποτε υγρο μεχρι 100ml.
Φαγητο παρε κι απο το σπιτι ή το κυλικειο, οχι σε υγρη μορφη ομως (μην παρεις τιποτα φασολακια στο ταπερ μαζι σου). Κανενα μπισκοτο, σαντουιτσακι, σοκολατα.
 
Μηνύματα
57
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
νησια φιτζι
ωραια αφου επιτρεπεται ειμαστε καλα.καλα συγουρα δεν θα παρουμε φασολακια αλλα ενα κουλουρι κατι ελαφρυ.νερο δηλαδη δεν μπορω να παρω?
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
ωραια αφου επιτρεπεται ειμαστε καλα.καλα συγουρα δεν θα παρουμε φασολακια αλλα ενα κουλουρι κατι ελαφρυ.νερο δηλαδη δεν μπορω να παρω?
Νερό δε θα σου επιτρέψουν να πάρεις από το σπίτι, θα στο κρατήσουν στον έλεγχο της αποσκευής. Μπορείς να αγοράσεις όμως από το κυλικείο στα duty free μετά τον έλεγχο, προκειμένου να μην αναγκαστείς να το αγοράσεις πάνω στο αεροσκάφος.
 
Last edited by a moderator:

tou dromou

Member
Μηνύματα
141
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
και οτι εχεις σε υγρη κατ/ση [100 μλ] και να το εχεις στις εξω τσεπες της βαλιτσας, γιατι θελουν συνηθως να το δουν
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.052
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
και οτι εχεις σε υγρη κατ/ση [100 μλ] και να το εχεις στις εξω τσεπες της βαλιτσας, γιατι θελουν συνηθως να το δουν
Και στις μεσα να το 'χεις και οπουδηποτε παλι θελουν να το δουν.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Και στις μεσα να το 'χεις και οπουδηποτε παλι θελουν να το δουν.
αναλογα.εμενα με πτηση με την easyjet δεν μου ελεγξαν την χειραποσκευη και μεσα ειχα μπουκαλακια με 100ml σαμπουαν και αφρολουτρο οπως επισης μεσα στο αεροσκαφος μπηκα με ενα μπουκαλακι νερο που ξεχαστηκε στα χερια μου και δεν μου ειπαν κατι.
 

georgia_s

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλησπέρα, θα ταξιδέψω με τη Ryanair για δύο μόλις μέρες, οπότε θα πάρω μόνο μια χειραποσκεύη μαζί μου. Ξέρει κάποιος πόσο αυστηρά είναι τα όρια για τις χειραποσκευές; Για την ακρίβεια είναι σάκος διαστάσεων 45*35*26cm, ωστόσο συμπιέζεται. Πρέπει απλά να χωράει στο κουτί ή ελέγχονται περεταίρω οι διαστάσεις;
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
να χωραει στο κουτι, και αν ειναι σακος πλατης συνηθως δεν ελεγχουν καν
 

georgia_s

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Είναι σάκος γυμναστηρίου, οπότε συμπιέζεται... Το μόνο που με αγχώνει είναι οτι η μια διάσταση είναι μεγαλύτερη κ μήπως μου ζητήσουν να περάσει σαν κανονική αποσκευή...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.668
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom