Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
όσες φορές ταξίδεψα με ράιαν,διαπίστωσα ότι όσες φορές γινόταν έλεγχος στις χειραποσκευές, αυτό που τους ενδιέφερε ήταν να χωράει η βαλίτσα μέσα στο σιδηροκούτι. το αν προεξείχε λίγο δεν έπαιζε ρόλο.(αυτό όμως δεν αναιρεί το ότι η εταιρεία δίνει συγκεκριμένες διαστάσεις χειραποσκευής).
 
Μηνύματα
21
Likes
1
όσες φορές ταξίδεψα με ράιαν,διαπίστωσα ότι όσες φορές γινόταν έλεγχος στις χειραποσκευές, αυτό που τους ενδιέφερε ήταν να χωράει η βαλίτσα μέσα στο σιδηροκούτι. το αν προεξείχε λίγο δεν έπαιζε ρόλο.(αυτό όμως δεν αναιρεί το ότι η εταιρεία δίνει συγκεκριμένες διαστάσεις χειραποσκευής).
εσυ που εχεις δει το λεγομενο σιδερενιο κουτι υπαρχει περιπτωση να μην χωρεσει απο τα ροδακια? η μπορεις να τη βαλεις?

μπαινει στο ορθιο δλδ?
 
Last edited by a moderator:

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
εάν το φάρδος και το πάχος της βαλίτσας σου είναι στα όρια που δίνει η ράιαν, τότε θα χωρέσει να μπει η βαλίτσα σου άσχετα αν την βάλεις με τα ροδάκια προς τα κάτω ή με τα ροδάκια προς τα πάνω.
 
Μηνύματα
21
Likes
1
εάν το φάρδος και το πάχος της βαλίτσας σου είναι στα όρια που δίνει η ράιαν, τότε θα χωρέσει να μπει η βαλίτσα σου άσχετα αν την βάλεις με τα ροδάκια προς τα κάτω ή με τα ροδάκια προς τα πάνω.
1.απλα φοβαμαι αν τα ροδακια ειναι στο πλαι μηπως δεν χωρεσει να μπει.και 2.εχω κλεισει 2 εισητηρια μαζι.στο check ιν που θα κανω θα το κανω 2 φορες η 1? δλδ θα κανω check in και για τη φιλη μου?και την Α 4 θα την εκτυπωσω 2 φορες? συγνωμη αν σε κουρασα απλα ταξιδευω πρωτη φορα!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
η μόνη διάσταση που ανέφερες για τη βαλίτσα σου ήταν 55cm, οι άλλες διαστάσεις ποιές είναι????
τώρα για το τσεκ ιν που ρωτάς, αν η κράτηση έγινε μαζί και για τα δύο άτομα που θα ταξιδέψουν και έχει έναν κωδικό, τότε και το τσεκ ιν θα είναι και για τους δύο. όταν θα φτάσεις στο σημείο που θα χρειαστεί να τυπώσεις τις σελίδες,αυτό από μόνο του θα τυπώσει όσες σελίδες χρειάζεται.
 
Μηνύματα
21
Likes
1
η μόνη διάσταση που ανέφερες για τη βαλίτσα σου ήταν 55cm, οι άλλες διαστάσεις ποιές είναι????
τώρα για το τσεκ ιν που ρωτάς, αν η κράτηση έγινε μαζί και για τα δύο άτομα που θα ταξιδέψουν και έχει έναν κωδικό, τότε και το τσεκ ιν θα είναι και για τους δύο. όταν θα φτάσεις στο σημείο που θα χρειαστεί να τυπώσεις τις σελίδες,αυτό από μόνο του θα τυπώσει όσες σελίδες χρειάζεται.
57 cm μαζι με τα ροδακια,36 cm και 20 cm.μονο το υψος φοβαμαι δλδ.ναι εχουμε εναν κωδικο.και στο mail που εστειλαν απλα εχει και τα 2 ονοματα μαζι.

ωραια..μολις βρηκα αυτο
οποτε ειμαι οκ..δεν ενοχλουν τα ροδακια!!
 
Last edited by a moderator:

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
νομίζω πως δεν θα έχεις πρόβλημα,η βαλίτσα σου θα χωρέσει άνετα στο κουτί και οι 2 πόντοι που θα προεξέχουν από πάνω δεν νομίζω ότι θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα. το τσεκ ιν θα γίνει και για τις δυο σας μία φορά και θα εκτυπωθούν οι σελίδες από μόνες τους με την εντολή που θα δώσεις εσύ όταν θα φθάσεις σε εκείνο το σημείο.

ωραια..μολις βρηκα αυτο
οποτε ειμαι οκ..δεν ενοχλουν τα ροδακια!!
άντε μπράβο.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
21
Likes
1
νομίζω πως δεν θα έχεις πρόβλημα,η βαλίτσα σου θα χωρέσει άνετα στο κουτί και οι 2 πόντοι που θα προεξέχουν από πάνω δεν νομίζω ότι θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα. το τσεκ ιν θα γίνει και για τις δυο σας μία φορά και θα εκτυπωθούν οι σελίδες από μόνες τους με την εντολή που θα δώσεις εσύ όταν θα φθάσεις σε εκείνο το σημείο.
ωραια!σε ευχαριστω πολυ!δηλαδη θα το κανει απο μονο του ε?
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Κάτι τέτοιες ωραίες συζητήσεις είναι που κάνουν κάποιους να βγάζουν σπυριά!
Απορώ πως δεν σκέφτηκε κάποιος να πουλάει βαλίτσες με ροδάκια που ανοίγουν και κλείνουν, ειδικά για τη ράιαν.
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
παιδιά να κάνω και εγώ μια ερώτηση ταξιδεύουμε 2 ενήλικες ενα παιδί 6 ετών και ενα μωρό ενός έτους .Τα παιδιά δικαιούνται και αυτά χειραποσκευή? γνωρίζει κανείς?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.193
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom