Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εχω παραγγειλει για βαλιτσα 15 κιλων, αλλα τωρα μας αναγκαζουν να πλξρωνουμε και τις χςιραποσκευες?

2. Η νέα εποχιακή υπηρεσία Check-in χειραποσκευής, σας δίνει την δυνατότητα να τσεκάρετε την χειραποσκευή σας (1 χειραποσκευή των 10 κιλών).
αλλο σου "δινω τη δυνατότητα" αλλο "σε αναγκάζω". ειναι προαιρετικο το τσεκαρισμα.
 

elias74gr

Member
Μηνύματα
51
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
Καλημέρα,στο Βενιζέλος είδα την Κυριακή στην πτήση για Μπολόνια να τσεκάρουν τις βαλίτσες. Σε μας που χαμε σακίδια πλάτης μας είπανε ότι δε χρειάζεται. Στο Μπεργκαμο πέρασαν όλοι αέρα.
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
254
Likes
259
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Καλησπέρα, έχω ήδη κλείσει εισητηρια με Ryanair. Γνωρίζετε εάν μπορώ να προσθέσω βαλίτσα μόνο για την επιστροφή μέσω site? Τώρα που θα πηγαίνω έχω μόνο χειραποσκευή , άρα δεν περιμένω στο γκισέ?
Ευχαριστω
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα, έχω ήδη κλείσει εισητηρια με Ryanair. Γνωρίζετε εάν μπορώ να προσθέσω βαλίτσα μόνο για την επιστροφή μέσω site? Τώρα που θα πηγαίνω έχω μόνο χειραποσκευή , άρα δεν περιμένω στο γκισέ?
Ευχαριστω
Σε ολα ναι.
 

tht

Member
Μηνύματα
14
Likes
5
Καλημέρα παιδιά,

Σχετικά με τους πρόσφατους περιορισμούς από US και UK για μεταφορά tablet, laptop κτλ. στην καμπίνα από συγκεκριμένους προορισμούς, στους οποίους δεν περιλαμβάνεται η Ελλάδα, διαβάζοντας στο FAQ της Ryanair, έχει ουσιαστικά και την Ελλάδα μέσα και απαγορεύει τις σχετικές ηλεκτρονικές συσκευές. Ή τέλοσπαντων δεν διευκρινίζει για ποιές χώρες ισχύει ως αφετηρία και φαίνεται και η Ελλάδα μαζί.

Καμία γνώμη κανείς τί ισχύει ή πρόσφατη εμπειρία τί συνέβη;Μιλάμε για ταξίδι από Ελλάδα προς Λονδίνο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημέρα παιδιά,

Σχετικά με τους πρόσφατους περιορισμούς από US και UK για μεταφορά tablet, laptop κτλ. στην καμπίνα από συγκεκριμένους προορισμούς, στους οποίους δεν περιλαμβάνεται η Ελλάδα, διαβάζοντας στο FAQ της Ryanair, έχει ουσιαστικά και την Ελλάδα μέσα και απαγορεύει τις σχετικές ηλεκτρονικές συσκευές. Ή τέλοσπαντων δεν διευκρινίζει για ποιές χώρες ισχύει ως αφετηρία και φαίνεται και η Ελλάδα μαζί.

Καμία γνώμη κανείς τί ισχύει ή πρόσφατη εμπειρία τί συνέβη;Μιλάμε για ταξίδι από Ελλάδα προς Λονδίνο.
Καλημέρα
Μας δίνεις το λινκ στο οποίο διάβασες τα παραπάνω.
Εγώ εδώ διαβάζω ότι:
Από τις 25 Μαρτίου 2017, λόγω των περιορισμών ασφάλειας που επιβάλλονται από την κυβέρνηση του Ηνωμένου Βασιλείου, τα ακόλουθα αντικείμενα δεν επιτρέπονται στην καμπίνα του αεροσκάφους. Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές (λάπτοπ), τάμπλετ, και μεγάλες προσωπικές ηλεκτρονικές συσκευές μπορούν να μεταφερθούν μόνο στις αποσκευές που μπαίνουν στο αμπάρι του αεροσκάφους. Οι περιορισμοί αυτοί ισχύουν για όλες τις πτήσεις που αναχωρούν από το Μαρόκο με προορισμό το Ηνωμένο Βασίλειο. Κάντε κλικ εδώ για περισσότερες πληροφορίες.
 

tht

Member
Μηνύματα
14
Likes
5
Καλημέρα σου,

Παραθέτω το link

https://www.ryanair.com/gr/el/useful-info/help-centre/faq#1-1

Αντιγράφω και το κείμενο για ευκολία:
Από τις 25 Μαρτίου 2017, λόγω των περιορισμών ασφάλειας που επιβάλλονται από την κυβέρνηση του Ηνωμένου Βασιλείου, τα ακόλουθα αντικείμενα δεν επιτρέπονται στην καμπίνα του αεροσκάφους. Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές (λάπτοπ), τάμπλετ, και μεγάλες προσωπικές ηλεκτρονικές συσκευές μπορούν να μεταφερθούν μόνο στις αποσκευές που μπαίνουν στο αμπάρι του αεροσκάφους. Θα ενημερώσουμε όλους τους επιβάτες που επηρεάζονται από την παραπάνω αλλαγή, ωστόσο εαν έχετε κάποιο από τα παραπάνω αντικείμενα στην χειραποσκευή σας, θα πρέπει να τα τοποθετήσετε στο αμπάρι. Εαν δεν έχετε κατάλληλη βαλίτσα για να τα τοποθετήσετε στο αμπάρι, πρέπει να πετάξετε χωρίς αυτά τα αντικείμενα αλλιώς δεν θα σας επιτραπεί η επιβίβαση στην πτήση.
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Σαφέστατοι :bleh:

Εν τω μεταξύ το Μαρόκο που αναφέρει παραπάνω δεν είναι καν στη λίστα με τις 6 χώρες που ισχύει η απαγόρευση για Μ. Βρετανία. Ό,τι να 'ναι!
 

tht

Member
Μηνύματα
14
Likes
5
Ότι να ναι πραγματικά.

Μίλησα και με το chat τους και μου είπαν ότι επιτρέπεται κανονικά εντός ΕΕ.
Ότι γνωρίζαμε...
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Παιδια εχει αλλαξει κατι στη ryan? Εκτος τη χειραποσκευη μπορουμε ακομα να εχουμε και μικρο σακκιδιο στην καμπινα; Επισης σε πτηση απο αθηνα για λονδινο επιτρεπετε στην καμπινα λαπτοπ και ταμπλετ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom