Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
οταν παω να κλεισω μου λεει αυτο γιατι ?

2 x Ενήλικας ναύλοι 61,18 € 1 x χειραποσκευή 0,00 € δηλαδή σε 2 άτομα μας δίνει 1 βαλίτσα ?
Ο καθένας μπορεί να μεταφέρει μαζί του από μία χειραποσκευη και μία μικρότερων διαστάσεων τσάντα, στυλ γυναικεία ή ταχυδρομική. Άλλο βαλίτσα άλλο χειραποσκευη.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ο καθένας μπορεί να μεταφέρει μαζί του από μία χειραποσκευη και μία μικρότερων διαστάσεων τσάντα, στυλ γυναικεία ή ταχυδρομική. Άλλο βαλίτσα άλλο χειραποσκευη.
Αυτό εδώ πέρα χειραποσκευή δεν είναι ? Τοτε το λεω λαθος βαλιτσα εγω :D

απλα αν ειδες λεει 1 x χειραποσκευή
 
Last edited:

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
απλα αν ειδες λεει 1 x χειραποσκευή
Χμμμ, ΟΧΙ.
Λεει "Μία χειραποσκευή, που δεν υπερβαίνει τα 55cm x 40cm x 20cm σε μέγεθος και τα 10kg σε βάρος, συν μία μικρή αποσκευή, π.χ. τσάντα χειρός, τσάντα για laptop κ.λπ. που δεν υπερβαίνει τα 35cm x 20cm x 20cm"
Μια χειραποσκευη και μια τσαντα χειρος το καθε ατομο, εαν εχεις παρει την προτεραιοτητα θεσης.
Ακριβως τα ιδια εαν δεν εχεις παρει προτεραιοτητα θεσης αλλα εαν πας απο τους τελευταιους η χειραποσκευη σου θα μπει κατω στον χωρο αποθηκευσης γιατι δεν χωρανε ολων των επιβατων στην καμπινα. Δεν θα χρεωθεις επιπλεον για αυτο. Το μονο κακο σε αυτο οτι μολις βγεις δεν θα σερνεις την βαλιτσουλα σου αλλα θα πας στις κυλιομενες σαχλαμαρες (δεν θυμαμαι πως λεγονται) να περιμενεις να κανει πασαρελα το βαλιτσακι σου να το παρεις.
Για βρεφη δεν ξερω.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Να είστε όλοι καλά παιδιά για την όλη βοήθεια! Τα εισιτήρια κλείστηκαν και τώρα όλα καλά! Αρχίζει η οργάνωση του ταξιδιού!
 

zoizoi

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά,
Μόλις έκλεισα εισιτήρια για δυο άτομα ...πρόσθεσα παραδοτέα αποσκευή 20 κιλών αλλά έχω μπερδευτεί με το αν περαν αυτής μπορούμε να έχουμε χειραποσκευή ή μόνο αυτή?
Είναι λίγο περίεργο το site και μιας και δεν εχω κλείσει πάλι μόνη μου θα ήθελα την βοήθεια σας!
Ευχαριστω ^_^
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Είναι μια χειραποσκευή + μια μικρή τύπου γυναικεία η λαπτοπ + αυτή που αγόρασες!
 

zoizoi

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Κανονικα χειραποσκευη..+τη βαλιτσα που εβαλες!!!!
Ευχαριστω για την απάντηση!
Ουσιαστικά είναι αυτό:
1X20κιλών
+1 χειραποσκευή ο καθένας μας?

oι πελάτες που έχουν αγοράσει μία παραδοτέα αποσκευή (15/20 κιλά) πριν από το check-in, θα έχουν την επιλογή να παραδώσουν μία χειραποσκευή ανά πτήση/ανά άτομο.

Αυτή η επιλογή είναι διαθέσιμη στους πελάτες μόνο κατά τη διαδικασία του ηλεκτρονικού check-in. Οι αποσκευές δεν πρέπει να υπερβαίνουν τις μέγιστες διαστάσεις 55 x 40 x 20 εκ. και πρέπει να ζυγίζουν έως 10 κιλά.

Οι επιβάτες που επωφελούνται από αυτή την προσφορά θα επιτρέπεται να έχουν μαζί τους κατά την επιβίβαση μόνο μία μικρή χειραποσκευή μέγιστων διαστάσεων 35 x 20 x 20 εκ. Πριν από την παράδοση της αποσκευής σας, μην ξεχάσετε να αφαιρέσετε τα αντικείμενα αξίας και τα είδη που θα χρειαστείτε στην πτήση. Ισχύουν αντίστοιχα οι διατάξεις για τις παραδοτέες αποσκευές που ορίζονται στο Άρθρο 8.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.521
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom