Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ευχαριστω για την απάντηση!
Ουσιαστικά είναι αυτό:
1X20κιλών
+1 χειραποσκευή ο καθένας μας?

oι πελάτες που έχουν αγοράσει μία παραδοτέα αποσκευή (15/20 κιλά) πριν από το check-in, θα έχουν την επιλογή να παραδώσουν μία χειραποσκευή ανά πτήση/ανά άτομο.

Αυτή η επιλογή είναι διαθέσιμη στους πελάτες μόνο κατά τη διαδικασία του ηλεκτρονικού check-in. Οι αποσκευές δεν πρέπει να υπερβαίνουν τις μέγιστες διαστάσεις 55 x 40 x 20 εκ. και πρέπει να ζυγίζουν έως 10 κιλά.

Οι επιβάτες που επωφελούνται από αυτή την προσφορά θα επιτρέπεται να έχουν μαζί τους κατά την επιβίβαση μόνο μία μικρή χειραποσκευή μέγιστων διαστάσεων 35 x 20 x 20 εκ. Πριν από την παράδοση της αποσκευής σας, μην ξεχάσετε να αφαιρέσετε τα αντικείμενα αξίας και τα είδη που θα χρειαστείτε στην πτήση. Ισχύουν αντίστοιχα οι διατάξεις για τις παραδοτέες αποσκευές που ορίζονται στο Άρθρο 8.
Ναι αυτο ακριβως ειναι! Απλα μην ξεχνας και την μικρη που δίνει μαζι!
 

zoizoi

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Last edited by a moderator:

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο, έχει αλλάξει το σύστημα με τις χειραποσκευές στο αεροπλάνο? θα πρέπει να την παραδώσω την χειραποσκευή μου ? μπορώ να κρατάω επάνω στο αεροπλάνο μια backpack με το laptop μέσα ?

Ευχαριστώ
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο, έχει αλλάξει το σύστημα με τις χειραποσκευές στο αεροπλάνο? θα πρέπει να την παραδώσω την χειραποσκευή μου ? μπορώ να κρατάω επάνω στο αεροπλάνο μια backpack με το laptop μέσα ?

Ευχαριστώ
1 χειραποσκευη την οποία σχεδόν σίγουρα θα σου ζητήσουν να την παραδόσεις. Μαζί σου μπορείς να έχεις άλλη μία μικρή τσάντα στυλ ταχυδρομικής ή μικρό backpack συγκεκριμένων διαστάσεων.
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
1 χειραποσκευη την οποία σχεδόν σίγουρα θα σου ζητήσουν να την παραδόσεις. Μαζί σου μπορείς να έχεις άλλη μία μικρή τσάντα στυλ ταχυδρομικής ή μικρό backpack συγκεκριμένων διαστάσεων.
Θα πρέπει να την παραδώσω πριν περάσω τον έλεγχο n στην gate όπως παλιά που μας ρωτούσαν αν θέλουμε ?
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Δεν ρωτάνε πάντα, μονο εάν η πτήση είναι ασφυκτικά γεμάτη. Συνήθως την χειραποσκευή την έπαιρνα μαζί μου, απλά είχα διαβάσει κάπου ότι από τον Νοέμβριο θα άλλαζε το policy με τις χειραποσκευές στο αεροπλάνο
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Δεν ρωτάνε πάντα, μονο εάν η πτήση είναι ασφυκτικά γεμάτη. Συνήθως την χειραποσκευή την έπαιρνα μαζί μου, απλά είχα διαβάσει κάπου ότι από τον Νοέμβριο θα άλλαζε το policy με τις χειραποσκευές στο αεροπλάνο
Ναι έχει αλλάξει, πλέον θα μπορείς να την πάρεις εφόσον έχεις αγοράσει priority boarding pass.
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Κατάλαβα, οποτε θα παραδώσω την χειραποσκευή στο gate, απλά αλλάζω αεροδρόμιο, έρχομαι Από Λονδίνο - Θεσσαλονίκη μέσο Eindhoven. άρα 2 φορες θα πρέπει να το κάνω αυτό .

Σε ευχαριστώ πολύ
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Κατάλαβα, οποτε θα παραδώσω την χειραποσκευή στο gate, απλά αλλάζω αεροδρόμιο, έρχομαι Από Λονδίνο - Θεσσαλονίκη μέσο Eindhoven. άρα 2 φορες θα πρέπει να το κάνω αυτό .

Σε ευχαριστώ πολύ
Ε ναι δεν είναι κάτι, αν και μπορείς να τους ζητήσεις να μην τη δώσεις γιατί έχεις ανταπόκριση, πες τους πως πετάς πάλι μαζί τους κτλ κτλ. Το έκανα και γω και μου επέτρεψαν να την έχω μαζί μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom