Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Σας ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα.


Ειναι μεγάλη πιθανότητα να μου βάλουν επιπλέον χρεώσεις ;
Μάγος δεν είναι κανείς για να σου πει με σιγουριά, σαφώς υπάρχει όμως η πιθανότητα. Είναι δική σου απόφαση αν θες να ρισκάρεις. Αν χάσεις, πληρώνεις. Απλά τα πράγματα.
 

Stefanos2001

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ναι σίγουρα μάγος δεν είναι κάνει απλά ρωτάω αν κάποιος έχει βρεθεί στην ίδια θέση και το έγινε. Σας ευχαριστώ πάντως όλους για την βοήθεια!
 

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Καλησπέρα παιδιά
Στο Σαιτ της Ραιαν υπάρχουν 3 ναύλοι
Ο Value, o regular kai o flexi
Ο regular έχει αντικαταστησει το priority που λέτε?
Αν θέλω να καθήσω μαζί με την οικογενειά μου και να έχουμε από 1 χειραποσκευή ο καθένας πρέπει να κλεισω τον regular ή κλείνω τον value και αμέσως μετά κλείνω και τις θέσεις για να είναι δίπλα δίπλα και τις χειραποσκευές?
 

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Καλησπέρα παιδιά
Στο Σαιτ της Ραιαν υπάρχουν 3 ναύλοι
Ο Value, o regular kai o flexi
Ο regular έχει αντικαταστησει το priority που λέτε?
Αν θέλω να καθήσω μαζί με την οικογενειά μου και να έχουμε από 1 χειραποσκευή ο καθένας πρέπει να κλεισω τον regular ή κλείνω τον value και αμέσως μετά κλείνω και τις θέσεις για να είναι δίπλα δίπλα και τις χειραποσκευές?
Νομίζω σε συμφέρει να κλείσεις τη value και μετά να προσθέσεις θέση και βαλίτσα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
80110551_449821692349137_5229609723581431808_n.jpg
80854751_3029684040394894_4874212247968153600_n.jpg

Χθεσινή στο αεροδρόμιο της Πράγας.
Όποιος/α είχε αποσκευή πιο φουσκωμένη,ή υπέρβαρη πλήρωνε πρόστιμο.
Εδώ στις φωτό φορούν δυο και τρία ρούχα επιπλέον για να γλυτώσουν το υπέρβαρο.
Οι υπόλοιποι πλήρωσαν.
 

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Ευχαριστώ
Οπότε αμέσως μετά το value κλείνω θέσεις και χειραποσκευη και έχει γίνει και check in αφού έχω επιλέξει θέσεις;
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Η επιλογή θέσεων δεν σημαίνει check in. Τα κάνεις - αναχώρησης και επιστροφής - μετά την επιλογή και σου ανοίγει 60 μέρες πριν από τις πτήσεις. @patrizia
 

Vaggeliskiz

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ταξιδεύω σε λίγες μέρες με την γυναίκα μου στη Ρώμη με Ryanair, δεν έχουμε πάρει προτεραιότητα για τις αποσκευές. Θα πάρουμε μόνο αυτό που δικαιούμαστε το 40*20*25. Αν γυναίκα μου πάρει το backpack ,της μαζί ξέρει κανείς αν περνάει η θα μας στείλουν για να πάρουμε προτεραιότητα και 2 χειραποσκευες?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
η θα μας στείλουν για να πάρουμε προτεραιότητα και 2 χειραποσκευες?
Δικαιουσαι ακριβως αυτο που λενε. Αν παρεις 2η θα συμβει κατι χειροτερο. Θα σε στειλουν να πληρωσεις κανονικα 10κιλη αποσκευη (30€+) γιατι η προτεραιοτητα θα εχει εξαντληθει. Δεν δινουν απεριοριστες. Υποτιθεται καμια 80ρια ανα πτηση.
 

Jim98

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα!
Αν η τσάντα πλάτης που δικαιούμαι να έχω είναι ελαφρώς μεγαλύτερη από τις διαστάσεις και δεν χωράει στο sizer, πόσο είναι το πρόστιμο που πληρώνω;
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.079
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Καλησπέρα!
Αν η τσάντα πλάτης που δικαιούμαι να έχω είναι ελαφρώς μεγαλύτερη από τις διαστάσεις και δεν χωράει στο sizer, πόσο είναι το πρόστιμο που πληρώνω;
Θα πληρώσεις όσο κοστίζει η 10κιλη αποσκευή με τιμές αεροδρομίου. Τσέκαρε τις τιμές από την ιστοσελίδα γιατί η τιμή τηςμπορεί να αλλάζει ανά προορισμό.
Και υπολόγισε το ίδιο κόστος και για την επιστροφή σου.
Πάντως πιο φθηνά θα σου κοστίσει να την αγοράσεις πριν το check in την 10 κιλή αποσκευή. Και μην αγοράζεις την προτεραιότητα επιβίβασης για να την πάρεις μαζί σου πάνω στο σκάφος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.641
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom