• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιούλιο - Σεπτέμβριο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
η θα μας στείλουν για να πάρουμε προτεραιότητα και 2 χειραποσκευες?
Δικαιουσαι ακριβως αυτο που λενε. Αν παρεις 2η θα συμβει κατι χειροτερο. Θα σε στειλουν να πληρωσεις κανονικα 10κιλη αποσκευη (30€+) γιατι η προτεραιοτητα θα εχει εξαντληθει. Δεν δινουν απεριοριστες. Υποτιθεται καμια 80ρια ανα πτηση.

Jim98

New Member
Καλησπέρα!
Αν η τσάντα πλάτης που δικαιούμαι να έχω είναι ελαφρώς μεγαλύτερη από τις διαστάσεις και δεν χωράει στο sizer, πόσο είναι το πρόστιμο που πληρώνω;

Elena2508

Member
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Καλησπέρα!
Αν η τσάντα πλάτης που δικαιούμαι να έχω είναι ελαφρώς μεγαλύτερη από τις διαστάσεις και δεν χωράει στο sizer, πόσο είναι το πρόστιμο που πληρώνω;
Θα πληρώσεις όσο κοστίζει η 10κιλη αποσκευή με τιμές αεροδρομίου. Τσέκαρε τις τιμές από την ιστοσελίδα γιατί η τιμή τηςμπορεί να αλλάζει ανά προορισμό.
Και υπολόγισε το ίδιο κόστος και για την επιστροφή σου.
Πάντως πιο φθηνά θα σου κοστίσει να την αγοράσεις πριν το check in την 10 κιλή αποσκευή. Και μην αγοράζεις την προτεραιότητα επιβίβασης για να την πάρεις μαζί σου πάνω στο σκάφος.

paefstra

Member
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Και μην αγοράζεις την προτεραιότητα επιβίβασης για να την πάρεις μαζί σου πάνω στο σκάφος.
H προτεραιοτητα (που δινει 10κιλη) κοστιζει 6 ευρω αν αγοραστει ταυτοχρονα με το εισιτηριο. Γιατι να πληρωσει παραπανω αγοραζοντας 10 κιλη αποσκευη αφου μπορει να την εχει φθηνοτερα;

xarisro

Member
Εγώ όσες φορές έχω ταξιδέψει, ποτέ δεν έχουν κάνει έλεγχο τις normal, 55x40x20 και εννοώ περίπου σ' αυτές τις διαστάσεις. Εκτός αν είναι τεράστιες και βγάζουν το μάτι.

giannismits

Member
Επόμενο Ταξίδι
?
H προτεραιοτητα (που δινει 10κιλη) κοστιζει 6 ευρω αν αγοραστει ταυτοχρονα με το εισιτηριο. Γιατι να πληρωσει παραπανω αγοραζοντας 10 κιλη αποσκευη αφου μπορει να την εχει φθηνοτερα;
Η προτεραιότητα + 2 χειραποστευές κοστίζει συνήθως 14ευρώ το κάθε σκέλος πτήσης δηλαδή 28 ευρω με επιστροφή. Αυτό το κόστος ήταν και στη Βαρσοβία πριν 3 μήνες και για την Κοπεγχάγη που έκλεισα πριν 5 μέρες και αγοράστηκαν ταυτόχρονα με τα εισιτήρια. Οπότε τα 6 ευρώ είναι μάλλον για συγκεκριμένες πτήσεις. Γι'αυτό λέει στο site της η Ryanair, από 6 ευρώ.

connosp

Member
Η προτεραιότητα + 2 χειραποστευές κοστίζει συνήθως 14ευρώ το κάθε σκέλος πτήσης δηλαδή 28 ευρω με επιστροφή. Αυτό το κόστος ήταν και στη Βαρσοβία πριν 3 μήνες και για την Κοπεγχάγη που έκλεισα πριν 5 μέρες και αγοράστηκαν ταυτόχρονα με τα εισιτήρια. Οπότε τα 6 ευρώ είναι μάλλον για συγκεκριμένες πτήσεις. Γι'αυτό λέει στο site της η Ryanair, από 6 ευρώ.
Για ταξίδι Skg-Ciampino και επιστροφή Napoli-Skg έχω χρέωση [email protected] αντίστοιχα προτεραιότητα και χειραποσκευές να προσθέσω.

paefstra

Member
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Περσι εκανα πτηση για Αιντχοβεν και Λονδινο, καλοκαιρι, και εδωσα 6 ευρω. Εκλεισα για Πασχα του '20 απο Μιλανο, παλι 6 ευρω. Ποτε μπηκαν αυτες οι τιμες? Απιστευτα ψηλες!

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ποτε μπηκαν αυτες οι τιμες?
Δεν μπηκαν ποτε. Απο την αρχη ετσι ηταν. Κ ειναι δυναμικες, προσφορα κ ζητηση. Η ενδεχομενη αυξηση δε νομιζω να σχετιζεται με πτησεις αλλα με αυξημενη ζητηση. Στο ιδιο δρομολογιο εχω πληρωσει χειμωνα 6€ κ καλοκαιρι 10€. Απο οπου τα αρπαξουν λαικιστι...

paefstra

Member
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Μαλιστα. Δυναμικος ο ναυλος, το καταλαβσινω. Δυναμικη η κρατηση θεσης (για το αυτονοητο , μην πεταει υο παιδι σου μονο) ? Αλλα δυναμικη κι η προτεραιοτητα? Βρισκεις ναυλο
30 ευρω, αλλα 14(!!) η προτεραιοτητα, αλλα 5-6 η κρατηση θεσης μην εισαι μονος, και τσουπ να η αυξηση 40% που την πληροφορεισαι αφου ξεκινησεις την κρατηση. Εντελως παραπλανητικο.

KONNANTINA

New Member
Καλησπέρα σας ρε παιδιά, Επειδή δεν μπορώ να καταλάβω καν αυτές τις αεροπορικές έχω μια ερώτηση. Εγω τώρα με την νεά πολιτική της ryanair μπορώ να παρω ένα μικρό σακβουαγιάζ και μια τσάντα χειρός για τα προσωπικά μου αντικείμενα δωρεάν ή το σακβοθαγιάζ θα θεωρηθεί δεύτερη χειραποσκευή?

psilos3

Member
Επόμενο Ταξίδι
Peru
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σας ρε παιδιά, Επειδή δεν μπορώ να καταλάβω καν αυτές τις αεροπορικές έχω μια ερώτηση. Εγω τώρα με την νεά πολιτική της ryanair μπορώ να παρω ένα μικρό σακβουαγιάζ και μια τσάντα χειρός για τα προσωπικά μου αντικείμενα δωρεάν ή το σακβοθαγιάζ θα θεωρηθεί δεύτερη χειραποσκευή?
Σε περίπτωση που έχεις αγοράσει τον πιο απλό ναύλο, τυπικά όχι, πρέπει να έχεις μόνο μία τσάντα διαστάσεων 40cm x 20cm x 25cm όπως αναφέρει ρητά το site της ryan. Πρέπει να χωρέσουν όλα εκεί μέσα. Για Οτιδήποτε επιπλέον, το καλύτερο είναι να αγοράσεις και μία «Προτεραιότητα & 2 χειραποσκευές» να μην έχεις άγχος.

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.387
Μέλη
35.254
Νεότερο μέλος
GEOSTOL

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom