Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Thanos!

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας,
Επειδή δεν δεν διευκρινίζει κάπου μέσα στο επίσημο site για την μεταφορά της δεύτερης χειραποσκευής (55*40*20). Θα 'ηθελα έαν γνωριζει να μου πει κάποιος.

Μπορώ να μεταφέρω την μικρη χειραποσκευή (40*20*20), δώρεαν από όσο έχω καταλάβει στον χώρο της καμπίνας.
Την δεύτερη όμως μπορώ να την μεταφέρω δωρεάν στο χώρο των αποσκευών κάτω;
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Καλησπέρα σας,
Επειδή δεν δεν διευκρινίζει κάπου μέσα στο επίσημο site για την μεταφορά της δεύτερης χειραποσκευής (55*40*20). Θα 'ηθελα έαν γνωριζει να μου πει κάποιος.

Μπορώ να μεταφέρω την μικρη χειραποσκευή (40*20*20), δώρεαν από όσο έχω καταλάβει στον χώρο της καμπίνας.
Την δεύτερη όμως μπορώ να την μεταφέρω δωρεάν στο χώρο των αποσκευών κάτω;
Καλησπέρα Θάνο, έχεις γράψεις στα νέα της Ryanair και όχι στο κατάλληλο σημείο. Εν πάση περιπτώσει, η απάντηση είναι ότι η παραδοτέα αποσκευή κοστίζει από 10€ ανά πτήση. Περισσότερα εδώ:
https://www.ryanair.com/gr/el/useful-info/help-centre/faq/baggage/ettitpetoueva-opia-xeipatookevwc
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
παιδια καλησπερα !! μια χαζη ερωτηση θελω να κανω επειδη εχω γχωθει και θελω να ειμαι σιγουρος!! εχω κανει κρατηση με ryan προτεραιοτητα & 2 χειραποσκευες .. αρα θα μπορω να εχωκατω απο το καθισμα την backpack και πανω απο το καθισμα την 10αρα?? επισης ζυγιζουν την backpack ? την εχω φουσκωσει λιγο :bleh::haha: και κατι ακομα μπας και πηρα φορα.. αν εχω μπουφαν (περα απο αυτο που θα φοραω) στα χερια μου , ή αν εχω μια σακουλιτσα με κασκολ θα μουν την πουν????
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.930
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
παιδια καλησπερα !! μια χαζη ερωτηση θελω να κανω επειδη εχω γχωθει και θελω να ειμαι σιγουρος!! εχω κανει κρατηση με ryan προτεραιοτητα & 2 χειραποσκευες .. αρα θα μπορω να εχωκατω απο το καθισμα την backpack και πανω απο το καθισμα την 10αρα?? επισης ζυγιζουν την backpack ? την εχω φουσκωσει λιγο :bleh::haha: και κατι ακομα μπας και πηρα φορα.. αν εχω μπουφαν (περα απο αυτο που θα φοραω) στα χερια μου , ή αν εχω μια σακουλιτσα με κασκολ θα μουν την πουν????
Περνάς άνετα.
 
Μηνύματα
9
Likes
0
Καλησπέρα, επειδή με μπερδεύει η νέα πολιτική χειραποσκευης και πετάω πρώτη φορά με βρέφος γνωρίζει κανείς τι αποσκευή μπορω να πάρω για το βρέφος δωρεάν με το εισιτήριου του; ( δεν αναφέρομαι σε εξοπλισμό π.χ καρότσι)
 
Μηνύματα
9
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας! Το εχω διαβάσει στο σαιτ και δεν κατάλαβα αυτό που αναγράφει "ότι δεν υπάρχει επιτρεπόμενο όριο χειραποσκευης " Δεν θελω να φανώ χαζή απλά πέρα της τσάντας 5 κιλών μπορώ δηλαδή να μεταφέρω και άλλη χειραποσκευη του μωρού; η μόνο αυτή τη τσάντα;
 

Stefanos2001

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας! Ταξιδεύω στο Λονδίνο σύντομα και ταξιδεύω με Ryanair. Έχω αγοράσει προτεραιότητα και 2 χειραποσκευές. Ξέρει κανείς αν η βαλίτσα (10kg) είναι 55x40x22 αντί για 55x40x20 υπάρχει πρόβλημα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.930
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Γεια σας! Ταξιδεύω στο Λονδίνο σύντομα και ταξιδεύω με Ryanair. Έχω αγοράσει προτεραιότητα και 2 χειραποσκευές. Ξέρει κανείς αν η βαλίτσα (10kg) είναι 55x40x22 αντί για 55x40x20 υπάρχει πρόβλημα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Πιθανότατα δεν θα έχεις πρόβλημα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.762
Οι πιθανότητες είναι λίγες,αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί.
Υπάρχει (μικρή) πιθανότητα ο/η ελεγκτής να εφαρμόσει ακριβώς τα όρια των διαστάσεων.
Η αλήθεια είναι,ότι τελευταία είναι πιο ελαστικοί ,απ'ότι στο παρελθόν.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.490
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom