Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Thanos!

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας,
Επειδή δεν δεν διευκρινίζει κάπου μέσα στο επίσημο site για την μεταφορά της δεύτερης χειραποσκευής (55*40*20). Θα 'ηθελα έαν γνωριζει να μου πει κάποιος.

Μπορώ να μεταφέρω την μικρη χειραποσκευή (40*20*20), δώρεαν από όσο έχω καταλάβει στον χώρο της καμπίνας.
Την δεύτερη όμως μπορώ να την μεταφέρω δωρεάν στο χώρο των αποσκευών κάτω;
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Καλησπέρα σας,
Επειδή δεν δεν διευκρινίζει κάπου μέσα στο επίσημο site για την μεταφορά της δεύτερης χειραποσκευής (55*40*20). Θα 'ηθελα έαν γνωριζει να μου πει κάποιος.

Μπορώ να μεταφέρω την μικρη χειραποσκευή (40*20*20), δώρεαν από όσο έχω καταλάβει στον χώρο της καμπίνας.
Την δεύτερη όμως μπορώ να την μεταφέρω δωρεάν στο χώρο των αποσκευών κάτω;
Καλησπέρα Θάνο, έχεις γράψεις στα νέα της Ryanair και όχι στο κατάλληλο σημείο. Εν πάση περιπτώσει, η απάντηση είναι ότι η παραδοτέα αποσκευή κοστίζει από 10€ ανά πτήση. Περισσότερα εδώ:
https://www.ryanair.com/gr/el/useful-info/help-centre/faq/baggage/ettitpetoueva-opia-xeipatookevwc
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
παιδια καλησπερα !! μια χαζη ερωτηση θελω να κανω επειδη εχω γχωθει και θελω να ειμαι σιγουρος!! εχω κανει κρατηση με ryan προτεραιοτητα & 2 χειραποσκευες .. αρα θα μπορω να εχωκατω απο το καθισμα την backpack και πανω απο το καθισμα την 10αρα?? επισης ζυγιζουν την backpack ? την εχω φουσκωσει λιγο :bleh::haha: και κατι ακομα μπας και πηρα φορα.. αν εχω μπουφαν (περα απο αυτο που θα φοραω) στα χερια μου , ή αν εχω μια σακουλιτσα με κασκολ θα μουν την πουν????
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
παιδια καλησπερα !! μια χαζη ερωτηση θελω να κανω επειδη εχω γχωθει και θελω να ειμαι σιγουρος!! εχω κανει κρατηση με ryan προτεραιοτητα & 2 χειραποσκευες .. αρα θα μπορω να εχωκατω απο το καθισμα την backpack και πανω απο το καθισμα την 10αρα?? επισης ζυγιζουν την backpack ? την εχω φουσκωσει λιγο :bleh::haha: και κατι ακομα μπας και πηρα φορα.. αν εχω μπουφαν (περα απο αυτο που θα φοραω) στα χερια μου , ή αν εχω μια σακουλιτσα με κασκολ θα μουν την πουν????
Περνάς άνετα.
 
Μηνύματα
9
Likes
0
Καλησπέρα, επειδή με μπερδεύει η νέα πολιτική χειραποσκευης και πετάω πρώτη φορά με βρέφος γνωρίζει κανείς τι αποσκευή μπορω να πάρω για το βρέφος δωρεάν με το εισιτήριου του; ( δεν αναφέρομαι σε εξοπλισμό π.χ καρότσι)
 
Μηνύματα
9
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας! Το εχω διαβάσει στο σαιτ και δεν κατάλαβα αυτό που αναγράφει "ότι δεν υπάρχει επιτρεπόμενο όριο χειραποσκευης " Δεν θελω να φανώ χαζή απλά πέρα της τσάντας 5 κιλών μπορώ δηλαδή να μεταφέρω και άλλη χειραποσκευη του μωρού; η μόνο αυτή τη τσάντα;
 

Stefanos2001

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας! Ταξιδεύω στο Λονδίνο σύντομα και ταξιδεύω με Ryanair. Έχω αγοράσει προτεραιότητα και 2 χειραποσκευές. Ξέρει κανείς αν η βαλίτσα (10kg) είναι 55x40x22 αντί για 55x40x20 υπάρχει πρόβλημα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Γεια σας! Ταξιδεύω στο Λονδίνο σύντομα και ταξιδεύω με Ryanair. Έχω αγοράσει προτεραιότητα και 2 χειραποσκευές. Ξέρει κανείς αν η βαλίτσα (10kg) είναι 55x40x22 αντί για 55x40x20 υπάρχει πρόβλημα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Πιθανότατα δεν θα έχεις πρόβλημα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Οι πιθανότητες είναι λίγες,αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί.
Υπάρχει (μικρή) πιθανότητα ο/η ελεγκτής να εφαρμόσει ακριβώς τα όρια των διαστάσεων.
Η αλήθεια είναι,ότι τελευταία είναι πιο ελαστικοί ,απ'ότι στο παρελθόν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom