Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Vangelis96

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Στην ουσία έκανα βλακεία. Γιατί έχω νόμιζα ότι αυτή η υπηρεσία μου προσφέρει 2 χειραποσκευές. Μιας και δεν με ενδιαφέρε και πολύ αν θα της έχω μαζί μου πάνω ή θα τις αφήσω κάτω.

Επίσης με την εφαρμογή της Ryanair όταν είδα τις κάρτες επιβίβασης. Πριν έγραψε 1 μικρή τσάντα και 1 χειραποσκευή. Και τώρα που έχω βάλει προτεραιότητα γράφει 2 χειραποσκευές.
 
Last edited by a moderator:

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Δε φταις και πολύ, γιατί η πολιτική της εταιρίας σχετικά με τις χειραποσκευές αλλάζει συχνά. Το μέτρο με την προτεραιότητα και την χειραποσκευή στη καμπίνα και παράδοση στη σκάλα όλων των υπολοίπων είναι μου φαίνεται φετινό και αλλάζει πάλι από 1η Νοεμβρίου.
 

Vangelis96

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Υπάρχει περίπτωση να παίρνω πάνω μια χειραποσκευή και μια μικρή τσάντα. Και να αφήνω στην σκάλα κάτω μια δεύτερη χειραποσκευή; Συγγνώμη κιόλας με τις πολλές ερωτήσεις αλλά το ταξίδι είναι σε δυο μέρες και το άγχος είναι μεγάλο.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Υπάρχει περίπτωση να παίρνω πάνω μια χειραποσκευή και μια μικρή τσάντα. Και να αφήνω στην σκάλα κάτω μια δεύτερη χειραποσκευή; Συγγνώμη κιόλας με τις πολλές ερωτήσεις αλλά το ταξίδι είναι σε δυο μέρες και το άγχος είναι μεγάλο.
Μιλησε σημερα με την εξυπηρετηση πελατων και πες τους οτι αγορασες λαθος υπηρεσια, οτι ηθελες την Checked baggage (παραδοτεα αποσκευη στον γκισε). Να δεις μηπως και στο αλλαξουν.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Μιλησε σημερα με την εξυπηρετηση πελατων και πες τους οτι αγορασες λαθος υπηρεσια, οτι ηθελες την Checked baggage (παραδοτεα αποσκευη στον γκισε). Να δεις μηπως και στο αλλαξουν.
Δεν ήθελε την checked baggage! Αυτό κοστίζει πολύ πιο ακριβά. Άλλωστε έχει γράψει με σαφήνεια τι ήθελε!
 

Vangelis96

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Είναι όντως πολύ ακριβά. Για 2 άτομα κόστιζε 80 ευρώ. Και προτίμησα την επιλογή με τα 28 ευρώ. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στις κάρτες επιβίβασης γράψει 2χ χειραποσκευές αν στην ουσία δεν σου προσφέρει αυτό.
 

alexandros99

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα ταξιδευω και γω τον Νοέμβρη με την Rainair και μου εχει επιτραπεί η μεταφορά μιας 10κιλης αποσκευής κάτω στο αεροπλάνο, ηθελα να ρωτήσω αυτη η αποσκευή πρέπει να ειναι συγκεκριμενων διαστασεων ??
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Είναι όντως πολύ ακριβά. Για 2 άτομα κόστιζε 80 ευρώ. Και προτίμησα την επιλογή με τα 28 ευρώ. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στις κάρτες επιβίβασης γράψει 2χ χειραποσκευές αν στην ουσία δεν σου προσφέρει αυτό.
 

Attachments

Μηνύματα
5
Likes
3
Καλησπέρα,
Ταξιδεύω με ryanair στις 1 Νοεμβρίου και έχω κλείσει τα εισιτήρια τον Αύγουστο. Δεν έχω καταλάβει όμως τι ισχύει οπότε θα ήθελα την βοήθειά σας.

Το εισιτήριο γράφει

Αναχώρηση
1 x Check-in αποσκευής 10 κιλών
και στην ανάλυση τιμής γράφει αυτό

2 x μικρή αποσκευή (40cm x 20cm x 25cm) --> Περιλαμβάνει.


Ξέρει κανείς με σιγουριά τι αποσκευές μπορώ να πάρω?
 

eva_var

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα , ταξιδεύω το Δεκέμβριο εξωτερικό . Έχω αγοράσει βαλίτσα 20kg με Ryanair αυτό το σακίδιο πλάτης το παίρνω επάνω μαζί μου στην καμπίνα σας προσωπική τσάντα ; Ή πρέπει να αγοράσω την προτεραιότητα για να το έχω σας χειραποσκευή ;
Ευχαριστώ !
 

Attachments

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλησπέρα,
Ταξιδεύω με ryanair στις 1 Νοεμβρίου και έχω κλείσει τα εισιτήρια τον Αύγουστο. Δεν έχω καταλάβει όμως τι ισχύει οπότε θα ήθελα την βοήθειά σας.

Το εισιτήριο γράφει

Αναχώρηση
1 x Check-in αποσκευής 10 κιλών
και στην ανάλυση τιμής γράφει αυτό

2 x μικρή αποσκευή (40cm x 20cm x 25cm) --> Περιλαμβάνει.


Ξέρει κανείς με σιγουριά τι αποσκευές μπορώ να πάρω?
Αν διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες θα δεις πως σου πρόσθεσαν 10κιλη βαλίτσα την οποία πρέπει να παραδόσεις στον γκισέ.
Και θα έχεις μαζί σου τη δεύτερη μικρή χειραποσκευη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom