Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Panos_Red

Member
Μηνύματα
67
Likes
136
Επόμενο Ταξίδι
Ταιλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Υπέθεσα ότι δεν θα δώσουν σημασία όπως κανανε και με τις διαστάσεις όσες φορές έχω πετάξει. Δεν την γλυτώνω τελικά την έξτρα χρέωση όσο και αν προσπαθώ να τα βγάλω όσο πιο οικονομικα γίνεται όντας φοιτητής :lol:
 

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
με το που δούνε το boarding pass βλέπουν αν έχεις βαλίτσα η όχι οπότε δεν μπορείς να την βάλεις στην "ζούλα" :lol:
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Θυμαμαι οτι παλιοτερα δεν ειχες επιλογη να παρει μονο ο ενας απο οσους ταξιδευουν μαζι την επι πληρωμη χειραποσκευη αλλα ειτε πληρωνες για ολους ειτε για κανεναν. Σημερα μου δεχθηκε να εχει μονο ο ενας χειραποσκευη και την μικρη τσαντα και ο αλλος μονο μια μικρη τσαντα.
Επιτελους
 

johnnn

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Χαίρεται! Θα ήθελα να ρωτήσω σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει, αν η αποσκευή των 20 κιλών έχει περιορισμό στις διαστάσεις. Επίσης αν εκεί μπορώ να βάλω υγρά πάνω από 1 λίτρο και ηλεκτρονικές συσκευές τύπου ξυριστική μηχανή κλπ.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Χαίρεται! Θα ήθελα να ρωτήσω σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει, αν η αποσκευή των 20 κιλών έχει περιορισμό στις διαστάσεις. Επίσης αν εκεί μπορώ να βάλω υγρά πάνω από 1 λίτρο και ηλεκτρονικές συσκευές τύπου ξυριστική μηχανή κλπ.
Χωρίς παρεξήγηση, το σχόλιό μου πάει προς όλους όσους ρωτούν για διαστάσεις/κιλά. Είναι πάρα πολύ απλό, πηγαίνετε στην επίσημη ιστοσελίδα της εταιρίας κι εκεί βρίσκετε όλες τις πληροφορίες με κάθε λεπτομέρεια. Επίσημα, απλά κι ωραία. Υπάρχει ακόμα κι εκδοχή στα ελληνικά. https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/baggage/20-kg-check-in-bag

Κατά τ άλλα ναι, μπορείς να πακετάρεις αυτά που λες.
 

Tracer

Member
Μηνύματα
64
Likes
108
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βολιβία Χιλή Αργεντινή
Χαίρεται! Θα ήθελα να ρωτήσω σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει, αν η αποσκευή των 20 κιλών έχει περιορισμό στις διαστάσεις. Επίσης αν εκεί μπορώ να βάλω υγρά πάνω από 1 λίτρο και ηλεκτρονικές συσκευές τύπου ξυριστική μηχανή κλπ.
Καλησπέρα, δεν υπάρχει περιορισμός στη διάσταση της αποσκευής αλλά νομίζω ο,τι πρέπει να είναι μια μόνο, όχι δηλαδή να μοιράσεις τα κιλά σε δύο αποσκευές. Υγρά και σεσουάρ έχω πάρει χωρίς πρόβλημα. Καλό ταξίδι
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα, δεν υπάρχει περιορισμός στη διάσταση της αποσκευής αλλά νομίζω ο,τι πρέπει να είναι μια μόνο, όχι δηλαδή να μοιράσεις τα κιλά σε δύο αποσκευές. Υγρά και σεσουάρ έχω πάρει χωρίς πρόβλημα. Καλό ταξίδι
Υπάρχουν περιορισμοί κι αναφέρονται στον σύνδεσμο στο προηγούμενο μήνυμά μου.
 

giwrgosfox

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Καλησπέρα έκλεισα με ryanair για ρώμη και πλήρωσα και για βαλίτσα 20 κιλών..έχω μια απορία πάνω στο αεροπλάνο μπορώ να πάρω μια σχολική τσάντα? Χωρις να πληρώσω εξτρα βέβαια
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Καλησπέρα έκλεισα με ryanair για ρώμη και πλήρωσα και για βαλίτσα 20 κιλών..έχω μια απορία πάνω στο αεροπλάνο μπορώ να πάρω μια σχολική τσάντα? Χωρις να πληρώσω εξτρα βέβαια

Ναι
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.963
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Σε ευχαριστώ πολύ !! και είναι μέχρι 10 κιλά η σχολική ?
Βεβαίως και μπορείς, όχι χειραποσκευή όμως, απλά σχολική τσάντα που να χωράει κάτω από το κάθισμα σου, και οχι 10 κιλά. Ακριβείς πληροφορίες και διαστάσεις εδώ: https://www.ryanair.com/gb/en/plan-trip/flying-with-us/baggage-policy
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom