Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
τόσο σε διαστάσεις όσο και στο βάρος
Σωστά, με τη διαφορά όμως ότι αν έχεις μόνο την αποσκευή ώμου της economy, δεν έχεις περιορισμό στο βάρος. Επιβεβαιώνω κι εγώ όσα γράφτηκαν πιο πάνω, για την κατηγορία αυτή δε μ' έχουν ελέγξει ποτέ. Μάλιστα κουβαλάω συνήθως σε επιπλέον θήκη τη φωτογραφική μηχανή.
 

DimisG

Member
Μηνύματα
48
Likes
241
Καλησπέρα ταξιδεύουμε με τον σύζυγο τον Δεκέμβρη με ryanair. Λέμε να μην πληρώσουμε έξτρα για βαλίτσες κλπ, και να έχουμε τις κλασικές σχολικές. Για δύο μέρες πάμε άλλωστε. Εγώ έχω την τσάντα πλάτης για λάπτοπ που βολεύει για τις θήκες του. Αλλά οι διαστάσεις ειναι 46x14x30 cm με βάση το site που το έχει. Λέτε να φάω άκυρο και να τρέχω τελευταία στιγμή;
Ευχαριστώ.
Καλησπέρα,
Η μοναδική φορά που έχω δει να ελέγχουν τσάντα πλάτης ήταν σε πτήση επιστροφής της Ryanair από Ρώμη για Θεσσαλονίκη λόγω υπερβολικά φουσκωμένης τσάντας. Τον άφησαν να βγάλει κάποια ρούχα από μέσα(αν και ήταν εξαιρετικά αγενής) και να τα φορέσει και έτσι γλύτωσε το πρόστιμο.
Δεν νομίζω να έχεις κάποιο θέμα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.930
Likes
40.770
1 βαλιτσάκι καμπίνας μοιρασμένο στη μέση για την κάθε μία.
+
1 μπακπάκ σχετικά μεγάλο και γεμάτο η κάθε μία.
Εννοείται φορεμένα τα χοντρά μπουφάν, σκούφοι, κασκόλ
Προσπαθω να χωρεσω αυτη τη στιγμη σε προβα τζενεραλε τα ανοιξιατικα ρουχα για 4ημερο στην 40x35x20 (ομολογω χωρις να κανω μεγαλες εκπτωσεις) και εχω αφρισει απο το κακο μου. Με σωζει μονο το οτι ειμαι μινιον, αρα και τα ρουχα μινιον. Ομως πρεπει να το μαθω κι αυτο.

Γελανε πολυ στο gate αν φορεσεις μπουφαν πανω απο αλλο μπουφαν η εχει κι αλλους τετοιους;
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Καλή λύση είναι κρέμες προσώπου ,αντιηλιακη , makeup να τα βάζετε σε θήκες από φακούς επαφής! Σαμπουάν μικρά και τελειώνουν και τα αφήνεις εκεί....ώστε να έχεις έξτρα χώρο για την επιστροφή. Από τσάντες είχαμε πάρει τεράστια στρατιωτικά backpack αλλά η καλύτερη ήταν η τσάντα του δημοτικού της μικρής! Αν πας με 1 παντελόνι να φοράς και ένα στην τσάντα και 5 μπλουζάκια είσαι μια χαρά! Και παντόφλες βολεύουν οι σαγιονάρες ,παίρνω με ένα ευρώ ,όχι τις καλές μου, και αν χρειαστεί τις αφήνω και στο ξενοδοχείο!
 

Attachments

paefstra

Member
Μηνύματα
12.930
Likes
40.770
Αααααααααααααααα.
Εισθε σοβαρες που θα παω ταξιδι με σχολικη τσαντα, φουτερ και μπλουζακια η θα τα ζαρωσω με ηλεκτρικη?
Εχω βαλει 2 ταγιερ και τα μποτακια με τακουνι στιλετο στη μεγαλη τσαντα, ενω θα ριξω χαλαρα αλα @panpan το μπουφαν το Max Mara πανω απο το δευτερο το πιο λεπτο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.930
Likes
40.770
Καλή λύση είναι κρέμες προσώπου ,αντιηλιακη , makeup να τα βάζετε σε θήκες από φακούς επαφής!
Εχω απειρες θηκες φακων επαφης, αλλα ειλικρινα πιανουν περισσοτερο χωρο απο τα πλαστικα δοχειακια των 5 ml του Tiger η τα δειγματα.
Μιλαμε για ml τωρα, αλλα μαζευονται...
Η τελεια τσαντα, απο αγορα Θεσσαλονικης στα 12 ευρω, στο Ηρακλειο ειχε 20.
20230412_202022.jpg
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Αααααααααααααααα.
Εισθε σοβαρες που θα παω ταξιδι με σχολικη τσαντα, φουτερ και μπλουζακια η θα τα ζαρωσω με ηλεκτρικη?
Εχω βαλει 2 ταγιερ και τα μποτακια με τακουνι στιλετο στη μεγαλη τσαντα, ενω θα ριξω χαλαρα αλα @panpan το μπουφαν το Max Mara πανω απο το δευτερο το πιο λεπτο.
Μιλάω εγώ που πήγανε με φόρμες και αθλητικά Broadway fandom of the opera , γιατί θα έχανα μισή ώρα να πάω στο ξενοδοχείο να αλλάξω ρούχα... Περιττό να σας πω πως μας κοιτούσαν κάτι Λαρισαίες πιο μπροστά στην ουρά.... Αλλά είχα προτιμήσει ένα μισάωρο παραπάνω στο Macy's!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom