Κούβα Χρειάζομαι βοήθεια για Κούβα...

jupiter

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
Τι να πω μπορει εμείς να πετύχαμε την εξαίρεση!! Ο φίλος μας τουλαχιστον ειναι για τα δεδομένα εκει εύπορος (εχει έρθει και στην Ελλάδα κάμποσες φορες) και δεν εχει λόγο να βγάλει χρήματα απο εμάς είτε απο οποιονδήποτε αλλο εχει πουλήσει πούρα.
Τα συμπεράσματα δικα σας, εγω να βοηθήσω τη φίλη poly ηθελα οχι να ερθω σε αντιπαράθεση. Ίσως εσυ Giorgo να ξέρεις κατι περισσότερο. Το σίγουρο ειναι οτι στην Κούβα δεν αγοράζεις πούρα απο όποιον πλανόδιο σε προσεγγίσει!
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
H ιδιοκτήτρια του casa που μείναμε, όταν την ρωτήσαμε από πού να πάρουμε πούρα, μας είπε μόνο απο ξενοδοχείο(central,ingletera) ή από τα καταστήματα των εργοστασίων.Το patargas δεν είχε, το Romeo n Juliet πάντως ήταν στην άλλη γωνία και είχε μεγάλη συλλογή.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το ΠΑρταγάς είναι κλειστό και θα είναι για κάμποσο καιρό ακόμη, τα "μαγαζιά" γύρω του είναι ύποπτα. Όποιο κατάστημα με το σήμα Habanos εντός ή εκτός ξενοδοχείων είναι αξιόπιστο. Τα μεγαλύτερα καταστήματα είναι στο Nacional και το Melia Cohiba.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Με το "λεπτά" δεν έχουμε ακριβή περιγραφή, αλλά τα μικρότερα και λεπτότερα Κοχίμπα, τα panetelas, έχουν 6,40cuc το τεμάχιο. Σε πακέτο των 10-15 πάντως δεν κυκλοφορούν. 25άδα ή τεμάχια.
 

poly0410

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
IMG_0363.jpg
Έψαχνα στο διαδίκτυο για το μέγεθος και μου είπαν ότι θέλουν αυτό που επισυνάπτω στον κόκκινο κύκλο. Δεν έχω ιδέα από πότε είναι η φώτο οπότε δεν ξέρω αν ισχύουν και οι τιμές. Ελπίζω να σε βοηθάει η φωτο.
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Παιδιά αφήστε τα πούρα και πες τε τίποτα για το ταξίδι,και στην Ταϊλάνδη αγοράζεις αυθεντικά ρολόγια ROLEX μόνο με 10 ευρώ.
 

poly0410

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Παιδιά αφήστε τα πούρα και πες τε τίποτα για το ταξίδι,και στην Ταϊλάνδη αγοράζεις αυθεντικά ρολόγια ROLEX μόνο με 10 ευρώ.
Λυπάμαι μελισσοκόμε μου αν σε κούρασα αλλά προς το παρόν πούρα μου ζήτησαν ... όταν μου ζητήσουν Ρόλεξ θα πάω Ταϊλάνδη. :);):innocent:
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Εγώ φοράω αυθεντικό Rolex των 10 ευρώ και καπνίζω κοχίμπα απο Μαλεκόν μεριά κάνω το κέφι μου και όλοι μου λένε που τα βρήκα τα ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ.
 

poly0410

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Εγώ πάλι δεν φοράω καθόλου ρολόι και δεν εχω καπνίσει ποτέ στην ζωή μου ούτε μαλμπουρο ... και αφού τα πούρα που μου παραγγειλαν δεν είναι για εμένα και επειδή δεν μου περισσεύουν τα χρήματα να τα δώσω εγω και όταν επιστρέψω μου τα δίνουν οι φίλοι μου, θα προτιμούσα να μου δώσουν τα χρήματα εξαρχής γιατί δεν είναι ούτε και φθηνά τα πούρα απ'οτι κατάλαβα, αλλά ούτε θα μου άρεσε να μείνω ρέστη στην Κούβα και να μου τα φάει τα λεφτά η προμήθεια της Τράπεζας όταν μου στείλουν τα λεφτά από Ελλάδα. Ελπίζω τώρα να καταλαβαίνεις την επιμονή μου. Με συγχωρείς αν σε κούρασα.
Εν πάση περιπτώσει τώρα είμαι αεροδρόμιο και περιμένω την πτήση μου για Βαρκελώνη και από εκεί Αβανα.
Ευχαριστώ πολύ όλους για τον χρόνο σας να μου απαντήσετε στις ερωτήσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.404
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom