Ηνωμένο Βασίλειο Χριστουγεννα στο Λονδινο

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Νομίζω είναι ο πιο πλήρεις χάρτης που έχει τα αξιοθέατα του Λονδίνου

http://www.mapaplan.com/travel-map/...metro-overground-map-plan-high-resolution.jpg

Η στάση που είναι κοντά στο ξενοδοχείο σας είναι η earl's court οπότε δες που θέλεις να πας και πιστευω να βγάλεις άκρη.
 

pantelis08

Member
Μηνύματα
52
Likes
5
Ευχαριστω πολυ. Το κεσιγκτον δεν εχει μετρο η τρενο?αν οχι το εαρλς ποσο μακρια ειναι απο το south kensighton?

Ο χαρτης που μου εστειλλες ειναι οι στασεις του μετρο?
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπερα παιδια. Ταξιδευω με την κοπελα μου για αγγλια απο τις 24.12 εως 02.01.17. Κατα την αφιξη μου στον στανσεντ του λονδινου θα ξεκινησουμε για να παμε στο σταθμο γιουστον. Απο εκει θα παω λιβερπουλ για 3 μερες δηλαδη απο τις 24 εως τις 27 και μετα επιστροφη στο λονδινο. Η διαμονη μου θα ειναι στο easy hotel στο kessinghton. Θελω να ρωτησω ειναι μακρια απο το κεντρο? Σας γραφω αυτο το μηνυμα γιατι με απασχολουν μερικα πραγματα. Καταρχας τα αγγλικα μας ειναι πολυ λιγα οποταν θα βασιστουμε στα βασικα και σε χαρτη. Οσο αφορα τα αξιοθεατα, βασικοι δρομοι, πολυκαταστηματα, παρκα υπαρχει στο διαδικτυο χαρτης που να τα εχει ολα αυτα πανω ωστε να ξερω που να πηγαινω πρωτα κσι να συνεχιζω αναλογα με αυτα που θελω να δω χωρις να πηγαινωερχομαι. Το ιδιο ισχυει και για το μετρο απο που μπορω να βρω τις σωστες στασεις για να δω τα αξιοθεατα? Οσο αφορα το συναλλαγμα νομιζω οτι θα χασω οπως και να εχει, ομως αν γνωριζετε αν παρω 1000 ευρο μαζι μου και τα βαλω σε ενα λογαριασμο που εχει φιλος μου στην αγγλια θα γλιτωσω την προμηθεια μονο? Η μπορει να μου τα παρουν απο την ισοτιμια? Παιδια νυχτερινη ζωη club κ.τ.λ που να παω? Θελω καπου ξεφρενα. ποια αξιοθεατα αξιζει να δω? Επισης για αγορασουμε φθηνα μαρκες ρουχων που πρεπει να παμε?
Σε μια χαρά τοποθεσία είναι το ξενοδοχείο.

Για τα αξιοθέατα, μετρό και τα σχετικά που λες δες εδώ http://www.mapaplan.com/travel-map/...ns-map/london-top-tourist-attractions-map.htm

Για τα λεφτά καλύτερα με κάρτα στην οποία έχεις τα λεφτά.

Για κλαμπινγ δες ας πούμε εδώ http://www.visitlondon.com/things-to-do/nightlife/club/top-10-london-clubs#vOpEHXGMIoRSse5U.97

Και μάρκες και φθηνά...Πάρε τη γυναίκα και κάντε καμιά βόλτα στα primark.όχι μάρκες αλλά φθηνά.
 

pantelis08

Member
Μηνύματα
52
Likes
5
Σε μια χαρά τοποθεσία είναι το ξενοδοχείο.

Για τα αξιοθέατα, μετρό και τα σχετικά που λες δες εδώ http://www.mapaplan.com/travel-map/...ns-map/london-top-tourist-attractions-map.htm

Για τα λεφτά καλύτερα με κάρτα στην οποία έχεις τα λεφτά.

Για κλαμπινγ δες ας πούμε εδώ http://www.visitlondon.com/things-to-do/nightlife/club/top-10-london-clubs#vOpEHXGMIoRSse5U.97

Και μάρκες και φθηνά...Πάρε τη γυναίκα και κάντε καμιά βόλτα στα primark.όχι μάρκες αλλά φθηνά.
Υπαρχει μετρο στο kensighton?
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Και μάρκες και φθηνά...Πάρε τη γυναίκα και κάντε καμιά βόλτα στα primark.όχι μάρκες αλλά φθηνά.
Αν πας με γυναίκα στο Primark ειναι πολύ πιθανό να μην πας πουθενά αλλού στο Λονδίνο!!:lol::lol:

Υπαρχει μετρο στο kensighton?
Απο εκεί που μένετε υπάρχει στάση μετρό στα 500 μέτρα και λέγετε Earl's Court.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Υπαρχει μετρο στο kensighton?
Φίλε μου άνοιξε τα λινκ που σου βάζουμε, μελέτησε τα, άνοιξε το google maps και δες που είναι το ξενοδοχείο και τι υπάρχει τριγύρω κτλ. Αν δεν διαβάσεις, μόνο με ερωτήσεις δεν θα πας πουθενά.

Αν πας με γυναίκα στο Primark ειναι πολύ πιθανό να μην πας πουθενά αλλού στο Λονδίνο!!:lol::lol:
Πας την αφήνεις,αφού προηγουμένως της έχεις πει το όριο σπατάλης (το βάζεις χαμηλά, αυτή σίγουρα θα ξοδέψει παραπάνω,θα έχει τύψεις, εσύ όμως θα έχεις υπολογίσει το όριο στο μυαλό σου με τη σπατάλη και όλοι ευτυχισμένοι).
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.025
Likes
12.128
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Υπαρχει μετρο στο kensighton?
Το Kensington ειναι μια μεγαλη περιοχη που εξυπηρετειται απο πολλους σταθμους του μετρο (High Street Kensington, South Kensington, Gloucester Road, Earl's Court). Ο πιο κοντινος σε σας ειναι του Earl's Court.

Στο Hackney εχει αρκετα outlet οπως Burberry, Aquascutum, Pringle of Scotland, Anya Hindmarch. Απο κει και περα ειναι το Designer Outlet στο Wembley και το Bicester Village κοντα στην Οξφορδη. Επισης θα βρεις και μερικα καταστηματα αν κανεις καμια βολτα στο Mayfair (εχει ενα outlet του Paul Smith) αλλα και στην King's Road Chelsea. Εχετε υποψη σας πως 26/12 ξεκινουν εκπτωσεις στο ΗΒ. Καποια μαγαζια ανοιγουν 27/12.

Για διασκεδαση Soho, Shoreditch ή και Clapham αφου εκλεισε το Fabric.

Για χρηματα οπως σου ειπαν καλο ειναι να παρεις καρτα.

Για χαρτες και λοιπα για να οργανωσεις το ταξιδι και να μην χανεσαι κατεβασε το Citymapper στο κινητο σου.
 

pantelis08

Member
Μηνύματα
52
Likes
5
Σας ευχαριστω πολυ παιδια

Για αξιοθεατα τι προτεινετε?
 
Last edited by a moderator:

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Να κανω και γω την ερωτηση μου..τα ΜΜΜ την ημερα των Χριστουγεννων δουλευουν κανονικα ή οχι??διοτι καπου διαβασα οτι ανημερα δε λειτουργει τιποτα!!
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Να κανω και γω την ερωτηση μου..τα ΜΜΜ την ημερα των Χριστουγεννων δουλευουν κανονικα ή οχι??διοτι καπου διαβασα οτι ανημερα δε λειτουργει τιποτα!!
Καλα διάβασες δεν κυκλοφορεί τιποτα ανήμερα μονο ταξι κ uber.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.339
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom