Χωρίς Γκρουπ: ναιιιιιιι!!!!,χωρίς παρέα???

Afroditi77

Member
Μηνύματα
31
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ, ΣΚΩΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΞΗΡΑ!
Vera μου στην ιδια λογική είμαστε οι περισσότερες γυναίκες αν και στο εξωτερικο το ladies single travelling τεινει να γίνει η νέα μόδα. Παρόλα αυτά πρέπει πάντα να έχουμε μια σχετική επίγνωση του κινδύνου όταν ταξιδεύουμε έξω. Ευελπιστώ και εγώ να καταφέρω να βρω έστω ένα άτομο παρέα για να το επιχειρήσω να πάω έξω, μιας και είναι το "οξυγόνο" μου ένα ταξίδι στο εξωτερικό. Σου εύχομαι να καταφέρεις να το πραγματοποιήσεις σύντομα, πριν πας στην δουλειά..:D
 

Vera

Member
Μηνύματα
35
Likes
13
Ναι, αυτή είναι κι εμένα η αίσθησή μου Αφροδίτη! Αυξόνονται συνεχώς οι single travelers και νομίζω πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε αυτό. Νομίζω, όλο και περισσότερες γυναίκες το επιχειρούν και γιατί όχι άλλωστε;;;;; Όταν είσαι γυναίκα, δυστυχώς, είτε είσαι στην Ελλάδα, είτε είσαι στο εξωτερικό, μια προσοχή την θέλει!! Πιστεύω, αν και δε το έχω επιχειρήσει ακόμη, ότι το να ταξιδεύεις μόνος/η, σε γεμίζει με αυτοπεποίθηση και σε βοηθά να ανακαλύψεις πτυχές του εαυτού σου, που ίσως, δεν έχεις τη δυνατότητα να ανακαλύψεις, όντας μέλος μιας ταξιδιωτικής παρέας. Όπως και να έχει, επειδή κι εμένα το εξωτερικό είναι το ΟΞΥΓΟΝΟ μου, σου εύχομαι να...οξυγονωθείς το συντομότερο!!!!! ;) :)
 

Afroditi77

Member
Μηνύματα
31
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ, ΣΚΩΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΞΗΡΑ!
Φαντάσου οτι στο εξωτερικό έχουν ανοίξει γραφεία που ασχολούνται αποκλειστικά με το single travelling, οπότε ενώνονται όλοι οι singles και δημιουργείται γκρουπ. Στην Ελλάδα θα έρθει και αυτό κάποια στιγμή..

Προς το παρόν έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Ελλάδα μόνη οπότε μια εμπειρία ανάλογη υπάρχει. Μένει να το δοκιμάσω και έξω τώρα..
 

gastone_d

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Στο χρόνο..
Γιατί δεν πάτε στο ίδιο μέρος ξεχωριστά?(afroditi 77 και vera)..Θα 'ρθω και εγώ σαν gentleman single traveller!:)
 

Vera

Member
Μηνύματα
35
Likes
13
Στο εξωτερικό, έχω ακούσει κι εγώ, ότι τα πράγματα είναι πολύ πιο οργανωμένα στον τομέα αυτό, αφού, εκεί είναι πάρα πολύ διαδεδομένος ο single τουρισμός! Είναι κάτι που κάθε ταξιδιώτης που σέβεται τον εαυτό του, πρέπει να δοκιμάσει, έτσι τουλάχιστον μου έχουν πεί αρκετοί αλλοδαποί φίλοι μου, που έχουν ταξιδέψει άπειρες φορές μόνοι και το καταδιασκεδάζουν! Πιστεύω, πως, για το εξωτερικό κυρίως, θα είναι μια απίθανη εμπειρία!!
Χα, χα, λές Gastone;;; Έτσι, θα βιώσουμε και αυτό που λένε "και μαζί και μόνοι"!! ;) :)
 

Afroditi77

Member
Μηνύματα
31
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ, ΣΚΩΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΞΗΡΑ!
Γιατί δεν πάτε στο ίδιο μέρος ξεχωριστά?(afroditi 77 και vera)..Θα 'ρθω και εγώ σαν gentleman single traveller!:)
χαχαχαχαχα!! λες να το κανουμε ετσι;;; Που μας προτείνεις Gastone;;;
 

gastone_d

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Στο χρόνο..
Στο εξωτερικό, έχω ακούσει κι εγώ, ότι τα πράγματα είναι πολύ πιο οργανωμένα στον τομέα αυτό, αφού, εκεί είναι πάρα πολύ διαδεδομένος ο single τουρισμός! Είναι κάτι που κάθε ταξιδιώτης που σέβεται τον εαυτό του, πρέπει να δοκιμάσει, έτσι τουλάχιστον μου έχουν πεί αρκετοί αλλοδαποί φίλοι μου, που έχουν ταξιδέψει άπειρες φορές μόνοι και το καταδιασκεδάζουν! Πιστεύω, πως, για το εξωτερικό κυρίως, θα είναι μια απίθανη εμπειρία!!
Χα, χα, λές Gastone;;; Έτσι, θα βιώσουμε και αυτό που λένε "και μαζί και μόνοι"!! ;) :)
χαχαχαχαχα!! λες να το κανουμε ετσι;;; Που μας προτείνεις Gastone;;;
Δεν έχει σημασία το μέρος..Σημασία έχει η υποκειμενική αντίληψη της συνένωσης των μοναχικών μας ταξιδιωτικών διαθέσεων και η αντικειμενική τους ισχυροποιήση..:D:D:D
Τι είπα παλι..???
 

Afroditi77

Member
Μηνύματα
31
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ, ΣΚΩΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΞΗΡΑ!
Δεν έχει σημασία το μέρος..Σημασία έχει η υποκειμενική αντίληψη της συνένωσης των μοναχικών μας ταξιδιωτικών διαθέσεων και η αντικειμενική τους ισχυροποιήση..:D:D:D
Τι είπα παλι..???
Πςςςςςς!! Μεγάλες κουβέντες!!! respect!!!:bleh::bleh::bleh:
 

Vera

Member
Μηνύματα
35
Likes
13
:0...........! Πω, πω...Όντως, τι είπες....! Πάντως κι ένας προτεινόμενος προορισμός, θα ήταν κάπως...πως να το πώ...πρακτικός!! Χα, χα! :)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Eγώ θα πάω Σουδία μόνη μου και το περιμένω πώς και πώς..
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Παρόλα αυτά πρέπει πάντα να έχουμε μια σχετική επίγνωση του κινδύνου όταν ταξιδεύουμε έξω.
Όταν είσαι γυναίκα, δυστυχώς, είτε είσαι στην Ελλάδα, είτε είσαι στο εξωτερικό, μια προσοχή την θέλει!!
Πιστεύω ότι, είτε είσαι στην Ελλάδα είτε ταξιδεύεις στο εξωτερικό, αν ακολουθείς κάποιους στοιχειώδεις κανόνες δε θα αντιμετωπίσεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Τα περισσότερα ταξίδια μου στο εξωτερικό τα έχω κάνει μόνη και ποτέ δεν αντιμετώπισα κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Επίσης μου φαινόταν και μου φαίνεται αδιανόητο να μην ταξιδέψω στο εξωτερικό γιατί δεν βρήκα παρέα για να κάνω το συγκεκριμένο ταξίδι. Μιλάω βέβαια για ευρωπαϊκούς προορισμούς. Για προορισμούς εκτός Ευρώπης μου μοιάζει κομματάκι δύσκολο το να ταξιδέψω μόνη :lol:
 

Afroditi77

Member
Μηνύματα
31
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ, ΣΚΩΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΞΗΡΑ!
Κορίτσια σας θαυμάζω!! Την επόμενη φορά πάρτε με και εμένα παρέα:(
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.189
Μηνύματα
883.391
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom