Χωρίς Γκρουπ: ναιιιιιιι!!!!,χωρίς παρέα???

Vera

Member
Μηνύματα
35
Likes
13
έχεις δίκιο....στο ενδιάμεσο βέβαια θα πάρω και τα βουνά αλλά , ναι, για Βουδαπέστη είμαι τον άλλο μήνα!!!!!
Το μόνο σίγουρο είναι, ότι όταν πάρεις τα βουνά, δε θα είσαι μόνη σου!!!! Όσο για τη Βουδαπέστη, που θα είσαι μόνη, σου εύχομαι να περάσεις superrr!!!!:cool:
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.330
Likes
3.500
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Αν πάω μόνος μου ποιος θα με βγάζει φωτογραφίες ?? :) :)
Το να πετύχεις τουρίστα που να σε βγάλει καλή φωτο κ να φαίνεσαι κ εσυ κ το τοπιο-μνημιο-αξιοθέατο είναι πολυ δυσκολο. Οι περισσότεροι βγάζουν συνήθως ένα απτα δυο, (ή εσενα ή το μνημείο) :)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Εσένα δε σε βαρέθηκες να σε βγάζεις...:D
Βγάζε μνημεία η ότι τραβάει η ψυχή σου και αμα βρείς κανα τύπο εκεί γύρω πέστου να σε βγάλει μια φωτό...
Πρόσεξε μόνο μη την πατήσεις όπως ο Mr Bean η ο Benny ήταν..:roll:
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Αν πάω μόνος μου ποιος θα με βγάζει φωτογραφίες ?? :) :)
Το να πετύχεις τουρίστα που να σε βγάλει καλή φωτο κ να φαίνεσαι κ εσυ κ το τοπιο-μνημιο-αξιοθέατο είναι πολυ δυσκολο. Οι περισσότεροι βγάζουν συνήθως ένα απτα δυο, (ή εσενα ή το μνημείο) :)
καποτε οπου κι αν πηγαινα εβγαζα ελαχιστα τοπια γιατι ηθελα να βγαινω εγω μονος μου η με την παρεα μου με φοντο το τοπιο..

απο τοτε που πηρα καλη φωτοπγραφικη μηχανη βγαζω πολλα τοπια αξιοθεατα κτλ και πολυ λιγοτερο την φατσα μου..

οποτε βγαζε πολυ ομορφα τοπια και δεν θα δυσκολευτεις να βρεις αλλους τουριστες η περαστικους να σε βγαλουν κι εσενα..στην αναγκη βγες και καμια μονος σου στρεφοντας τη φωτογραφικη σου προς εσενα..θα πετυχεις καμια σωστη ληψη:)
 

altsi

Member
Μηνύματα
33
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
Νυρεμβεργη
Ταξίδι-Όνειρο
ολος ο κοσμος
afroditi77 κ vera συμφωνω απολυτα με τα οσα εχετε γραψει εδω στο forum.κ εγω εχω τα ταξιδια στο εξωτερικο ως οξυγονο.Δεν εχω ταξιδεψει μεχρι στιγμης μονη ,αλλα σκεφτομαι να το κανω πολυ συντομα γιατι εχω βαρεθει να περιμενω φιλους κ συγγενεις να με ακολουθησουν κ στο τελος λογω χρονου ή μπατζετ αυτο να μην γινεται. βεβαια συμφωνω κ με ολα τα παιδια που λενε οτι ενα ταξιδι με παρεα ειναι σιγουρα καλυτερο απο ενα χωρις παρεα..... αλλα δεν νομιζω οτι ειναι κ κατι κατακριτεο το να ταξιδευεις μονος....οπως κ στα περισσοτερα πραγματα εδω στην ελλαδα ειμαστε λιγο πισω.
προσφατα πηγα λονδινο με δυο φιλες κ πραγματικα περασαμε υπεροχα.αλλα μου αρεσε τοσο πολυ αυτη η πολη που θελω να ξαναπαω εστω κ μονη για ενα τριημερο τετραημερο, να την περπατησω κ να την γνωρισω μεχρι να λιωσουν τα παπουτσια μου....
ευχομαι σε ολους μας πολλα κ ομορφα ταξιδια παιδια!
 

Vera

Member
Μηνύματα
35
Likes
13
afroditi77 κ vera συμφωνω απολυτα με τα οσα εχετε γραψει εδω στο forum.κ εγω εχω τα ταξιδια στο εξωτερικο ως οξυγονο.Δεν εχω ταξιδεψει μεχρι στιγμης μονη ,αλλα σκεφτομαι να το κανω πολυ συντομα γιατι εχω βαρεθει να περιμενω φιλους κ συγγενεις να με ακολουθησουν κ στο τελος λογω χρονου ή μπατζετ αυτο να μην γινεται. βεβαια συμφωνω κ με ολα τα παιδια που λενε οτι ενα ταξιδι με παρεα ειναι σιγουρα καλυτερο απο ενα χωρις παρεα..... αλλα δεν νομιζω οτι ειναι κ κατι κατακριτεο το να ταξιδευεις μονος....οπως κ στα περισσοτερα πραγματα εδω στην ελλαδα ειμαστε λιγο πισω.
προσφατα πηγα λονδινο με δυο φιλες κ πραγματικα περασαμε υπεροχα.αλλα μου αρεσε τοσο πολυ αυτη η πολη που θελω να ξαναπαω εστω κ μονη για ενα τριημερο τετραημερο, να την περπατησω κ να την γνωρισω μεχρι να λιωσουν τα παπουτσια μου....
ευχομαι σε ολους μας πολλα κ ομορφα ταξιδια παιδια!
Μια χαρά τα λές! :p Το θέμα είναι, να μη γεμίζουμε τον εαυτό μας με ενοχές κι απωθημένα. Αν θέλουμε να κάνουμε ένα ταξίδι και για διάφορους λόγους, δεν μπορεί κάποιος να μας ακολουθήσει, γιατί πρέπει να κάνουμε πίσω;Θα καθήσουμε να στενοχωρηθούμε, σκεπτόμενοι πόσο ωραία θα ήταν να βρισκόταν και οι φίλοι μας δίπλα μας; Ή θα γεμίσουμε με αισθήματα ντροπής, αναλογιζόμενοι, ότι οι άλλοι θα μας κοιτάζουν περίεργα, βλέποντάς μας να περιφερόμαστε μόνοι μας; Ε ΟΧΙ! Θα κάνουμε αυτό που μας ευχαριστεί! Κι αν αυτό που μας ευχαριστεί, είναι να ταξιδεύουμε, ε τότε αυτό θα κάνουμε, ακόμη και μόνοι μας!!Άλλωστε, ζούμε τη δική μας ζωή, και όχι των άλλων.Το τι θα πούν οι άλλοι, θα πρέπει να μας είναι παντελώς αδιάφορο! Τουλάχιστον, όσον αφορά εμένα, πάντα κλείνω την πόρτα σε οποιοδήποτε είδος καταπίεσης :cool: :D
 

altsi

Member
Μηνύματα
33
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
Νυρεμβεργη
Ταξίδι-Όνειρο
ολος ο κοσμος
Ακριβως ετσι! Ο καθενας επιλεγει οτι τον ευχαριστει κ οτι τον κανει να νιωθει καλα.Εχω μια γνωστη η οποια πριν κανει οικογενεια ειχε γυρισει τα πιο απιστευτα μερη του κοσμου μονη της κ μαλιστα χωρις γρουπ!Ο τελευταιος της μοναχικος προορισμος ηταν το Νεπαλ! Δεν ξερω αν θα ειχα το κουραγιο να φτασω ως εκει, αλλα νομιζω το να ξεκινησει καποιος με πιο κοντινους προορισμους κ για λιγες ημερες , ωστε να δοκιμασει τις αντοχες του, ειναι το ιδανικο....
Διαβασα αρκετες εμπειριες εδω στο forum για μεμονωμενους ταξιδιωτες κ οι περισσοτερες ηταν θετικες.Θελω πολυ να το δοκιμασω , οχι οτι δεν με αγχωνει λιγο , αλλα καθε αρχη κ δυσκολη....
 

Vera

Member
Μηνύματα
35
Likes
13
Δοκίμασέ το!!! Life's toooo short! Αυτά σου μένουν να θυμάσαι μετά...:rolleyes:
Υ.Γ. Νεπάλ!!! Το ονειρεύομαι χρόνια...:roll:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Η προσφατη πρωτη μου εμπειρια να κινουμαι μονη σε ενα ταξιδι ηταν πολυ θετικη.
Μπορεσα μαλιστα να κανω και τη συγκριση .2 μερες του ταξιδιου μου κινουμουν μονη στη Μαδριτη ..πηγαινα οπου ηθελα..σταματουσα οποτε ηθελα εγω...αποφασιζα το προγραμμα μου μονη μου .Την τριτη μερα που ηταν Σαββατο και πηγα Τολεδο με τους οικοδεσποτες μου..βλαστημισα ...με 2 παιδια ..το 1 μωρο στο καροτσι....καναμε αρκετες στασεις ...τα παιδια βαριουνταν ....πηγαιναμε αργα ..αντε να αλλαξουμε πανα στο μωρο ..αντε να το ταισουμε κλπ κλπ μου εγιναν τα νευρα κορδελες .Ανακουφιστηκα οταν με αφησαν το απογευματακι παλι Μαδριτη και πηγαν να χωθουν στοι σπιτι τους ,αφηνοντας με με την ησυχια μου να συνεχισω την περιπλανηση μου.
 

altsi

Member
Μηνύματα
33
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
Νυρεμβεργη
Ταξίδι-Όνειρο
ολος ο κοσμος
Κλεοπατρα απο οτι διαβαζω πρεπει να περασες πολυ ομορφα.δεν ενιωσες καθολου μοναξια οταν περιπλανιοσουν μονη?νομιζω οτι αυτο που εκανες να δοκιμασεις καποιες μερες μονη αλλα ειχες κ την ευκαιρια για παρεα ηταν πολυ καλο για ξεκινημα. και εγω το σκεφτομαι καιρο τωρα να το δοκιμασω .ολες οι εμπειριες που εχω διαβασει εδω στο φορουμ ηταν κατα βαση θετικες κ αυτο μου δινει θαρρος. εχεις κανενα αλλο ταξιδακι στο προγραμμα?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
εδώ κι 4 χρόνια, το 80% των ταξιδιών μου, το κάνω μόνος. Πραγματικά περνάω καλύτερα από το μαζέψω παρέα (που στα ταξίδια μου είναι πολλή δύσκολο να βρω παρέα).

σε όλα πέρασα υπέροχα. έκανα υπέροχες γνωριμίες σε τρένα, λεωφορεία κι σε άκυρα μέρη. Πάντα είχα χρόνο να κάνω ΟΤΙ θέλω κι να δω ΟΤΙ θέλω. Και Ποτέ δε είχα το πρόβλημα των φίλων μου, μέχρι να ξυπνήσουν, να πιουν καφέ είχε πάει 12 η ώρα, κι χάλαγαν όλο το πρόγραμμα μου.
 

altsi

Member
Μηνύματα
33
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
Νυρεμβεργη
Ταξίδι-Όνειρο
ολος ο κοσμος
thanasiu2 συμφωνω οτι αν ηταν μια ζωη να περιμενεις τους φιλους σου , δεν θα ειχες παει πουθενα κ εκανες πολυ καλα. για μενα που δεν το χω ξανακανει η αρχη ειναι λιγο δυσκολη... οπως κ σε ολους υποθετω....αλλα οπως ειπα κ πριν ολα αυτα που εχω διαβασει απο εσας που εχετε ταξιδεψει μονοι με κανουν να θελω να το δοκιμασω συντομα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.228
Μηνύματα
884.346
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom