Ryanair ακυρωση πτησεων με ryanair

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Δεν ξανα ακυρωνονται πτησεις! Χαλαρωστε! Εκτος και αν προκυψει κατι αλλο (οσο πιθανο ειναι να προκυψει και με οποιαδηποτε αλλη εταιρια ).
 
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παρισι
Δεν εχω καταλαβει αποζημιωση δικαιουσε αν ειδοποιηθεις εως 14 ημερες πριν την προγραμματισμενη πτηση η οποτε και να ακυρωθει η πτησηπ.χ.(2 μηνες πριν).Παρακαλω να μου απαντησουν και αυτοι που πηραν την αποζημιωση.Ευχαριστω πολυ.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
554
Likes
431
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αν καταλαβα καλα μονο αν ειδοποιηθεις για την ακυρωση σε λιγοτερο απο 14 μερες δικαιουσαι αποζημιωση.
 

chillysauce

Member
Μηνύματα
106
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ομάν, ωχ αμάν!
Ταξίδι-Όνειρο
Αφγανιστάν,Ειρηνικός
καλησπερα! την επαθα κ εγω με την ryanair για την βουδαπεστη .φοιτητηλικια και λιγα χρηματα να διαθεσουμε οποτε την επιλεξαμε! μου εστειλαν λοιπον το μαιλ για την επιστροφη χρηματων με την εναλλακτικη της επιλογης ενος αλλοθ προορισμου χωρις να εξηγει παραπανω..ποιος μπορει να μου δωσει τα φωτα του για την διαδικασια που χρειαζεται?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πλακα πλακα με καθε μ@λ@κια της ryanair τσιμπαει και μερικα νεα μελη το travelstories...
 

chillysauce

Member
Μηνύματα
106
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ομάν, ωχ αμάν!
Ταξίδι-Όνειρο
Αφγανιστάν,Ειρηνικός
κοιτα να δεις το εψαξα αλλα απο οτι βλεπω ολοι τα χρηματα τους ζητανε εμεις ταξιδακι θελουμε πως θα κατσει η αλλαγη πτησης δωρεαν?και φορ δε ρεκορντ το σχετικο απο το μαιλ της ακυρωσης..

Option 2
Re-Book free of charge onto alternative Ryanair flights operating from nearby departure or arrival airports.

Please contact Ryanair reservations. Click below for details.

Contacting Customer Service

An automatic refund of this reservation will be processed within 21 working days if no alternative flight options are requested.

Ryanair sincerely apologise for the inconvenience caused by this route cancellation.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.676
+ 44 871 246 0002 – English speaking. Calls cost £0.10 per minute plus international calling rates and network extras.
Our lines are open Mon - Fri, 09:00 - 18:00 GMT, Sat 10:00 – 17:00 GMT and Sun 11:00 – 17:00 GMT.


πάρε εδώ τηλ. και θα σου λύσουν το πρόβλημα σου
 

plg92

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Πίτκερν
+ 44 871 246 0002 – English speaking. Calls cost £0.10 per minute plus international calling rates and network extras.
Our lines are open Mon - Fri, 09:00 - 18:00 GMT, Sat 10:00 – 17:00 GMT and Sun 11:00 – 17:00 GMT.


πάρε εδώ τηλ. και θα σου λύσουν το πρόβλημα σου
Εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα και μου εχει σταλει το ιδιο μαιλ!Κ εχω διαβασει σχεδον ολο το τοπικ και δεν εχω βρει μια ξεκαθαρη απαντηση στην ερωτηση που θα κανω.Πολυ απλα,τι ακριβως ειναι η δευτερη επιλογη,δλδ αυτο:


Option 2
Re-Book free of charge onto alternative Ryanair flights operating from nearby departure or arrival airports.

Please contact Ryanair reservations. Click below for details.

Contacting Customer Service

????

Εχω ψαξει σχεδον ολο το σαιτ της ραιαν και παλι δεν εχω βρει επαρκεις διευκρινησεις.Και τις 3 τελευταιες μερες ειμαι γυρω στις 10 ωρες την μερα στο ιντερνετ ψαχνοντας.Τηλεφωνο φυσικα θα παρω αυριο.Αλλα πολλοι λετε οτι ακρη δεν θα βγαλω.Οποτε οποιος εχει την ιδια εμπειρια θα εκτιμουσα αν απαντουσε.Εγω προς το παρον εχω καταλαβει οτι απλα μου δινεται η δυνατοτητα να πεταξω χωρις κοστος προς το πιο κοντινο αεροδρομιο της Βουδαπεστης.Αλλα ειναι μια αρκετα ελλιπης πληροφορια εκ μερους της εταιρειας.Οποτε για αυτο ζηταω απο καποιον να μου πει τι εκανε αυτος αν ειχε την ιδια εμπειρια....
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Θα σου πω τη δική μου εμπειρία αλλά δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο για να ψάξω στους όρους κλπ να σε βοηθήσω.
Είχα κλείσει Θεσνίκη-Βουδαπέστη πέρυσι την άνοιξη και οι πτήσεις ακυρώθηκαν ξαφνικά μόλις μια βδομάδα πριν το ταξίδι. Μου έστειλαν αυτό το εμαιλ και πήρα τηλ. Μου είπαν ότι έχω επιλογή να μεταφέρω το ταξίδι σε άλλες ημερομηνίες (2 βδομάδες μετά) ή να πάρω τα λεφτά μου πίσω. Δε θυμάμαι να μου ανέφεραν τη δυνατότητα να πετάξω από Θεσνίκη κάπου αλλού. Ενδεχομένως να εννοούν ότι δεν πληρώνεις κόστος αλλαγής προορισμού ΑΛΛΑ πληρώνεις τη διαφορά ναύλου; Ψάξτο.

Στην περίπτωσή μας, επειδή η ακύρωση ήταν τόσο κοντά στο ταξίδι, δικαιούμασταν αποζημίωση, την οποία και πήραμε μετά από πολλές προσπάθειες. Δες το θέμα περί ακύρωσης που σου πόσταραν παραπάνω για λεπτομέρειες πάνω σ'αυτό.
 

feugatos

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Brescia Verona
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο όνειρο........
Καλησπέρα σε όλους,μήπως εχουμε κανένα νέο για της πτήσεις της ryanair απο το αεροδρόμιο του αράξου?
 

travelgr

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη...;
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα Μπόρα
Εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα και μου εχει σταλει το ιδιο μαιλ!Κ εχω διαβασει σχεδον ολο το τοπικ και δεν εχω βρει μια ξεκαθαρη απαντηση στην ερωτηση που θα κανω.Πολυ απλα,τι ακριβως ειναι η δευτερη επιλογη,δλδ αυτο:


Option 2
Re-Book free of charge onto alternative Ryanair flights operating from nearby departure or arrival airports.

Please contact Ryanair reservations. Click below for details.

Contacting Customer Service

????

Εχω ψαξει σχεδον ολο το σαιτ της ραιαν και παλι δεν εχω βρει επαρκεις διευκρινησεις.Και τις 3 τελευταιες μερες ειμαι γυρω στις 10 ωρες την μερα στο ιντερνετ ψαχνοντας.Τηλεφωνο φυσικα θα παρω αυριο.Αλλα πολλοι λετε οτι ακρη δεν θα βγαλω.Οποτε οποιος εχει την ιδια εμπειρια θα εκτιμουσα αν απαντουσε.Εγω προς το παρον εχω καταλαβει οτι απλα μου δινεται η δυνατοτητα να πεταξω χωρις κοστος προς το πιο κοντινο αεροδρομιο της Βουδαπεστης.Αλλα ειναι μια αρκετα ελλιπης πληροφορια εκ μερους της εταιρειας.Οποτε για αυτο ζηταω απο καποιον να μου πει τι εκανε αυτος αν ειχε την ιδια εμπειρια....
Βγήκε καμιά άκρη; Ομοιοπαθείς, δυστυχώς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom