βοηθεια

happy

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΥΕΜΕΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΟΛΙΒΙΑ
υεμενη

γειά σου σοφία Την δική σου ιστορία διαβασα για την υεμένη και επειδή θα πάω το καλοκαίρι οι πληροφορίες σου ηταν απίθανες και έτσι αποφάσισα να γραφτώ και εγώ μου αρέσουν τα ταξίδια και οι περιπλανήσεις ... περισσότερο στο εξωτερικό και λιγότερο στην ελλάδα. Δεν τα πολυκαταφέρνω να χειριστώ το forum πάντως προσπαθώ. Πριν από 8 χρόνια πήγα στην Κίνα . Λένε οτι το πεκίνο άλλαξε πολύ μετά τους ολυμπιακούς ... εμένα μου άρεσε τότε:roll:


Γεια σας ειμαι η Σοφία.Ειμαι καινουργιο μελος και δε ξερω πως να χειριστω το forum.Μου αρεσουν πολυ τα ταξιδια και εχω παει σε αρκετα μερη.Μολις περασα μια πολυ ασχημη και δυσκολη περιοδο στη ζωη μου και θελω να παω ταξιδι να ηρεμησω.Σκεφτομαι τον άλλο μήνα να παω πεκίνο ή κένυα.Μπορείτε να μου πείτε που ειναι καλυτερα αυτη τη περιοδο για να παω και αν εχετε πληροφοριες για αυτα τα μερη?Που πρεπει να ανοιξω καινουργιο θεμα για τους προορισμους αυτους?
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
γειά σου σοφία Την δική σου ιστορία διαβασα για την υεμένη και επειδή θα πάω το καλοκαίρι οι πληροφορίες σου ηταν απίθανες και έτσι αποφάσισα να γραφτώ και εγώ μου αρέσουν τα ταξίδια και οι περιπλανήσεις ... περισσότερο στο εξωτερικό και λιγότερο στην ελλάδα. Δεν τα πολυκαταφέρνω να χειριστώ το forum πάντως προσπαθώ. Πριν από 8 χρόνια πήγα στην Κίνα . Λένε οτι το πεκίνο άλλαξε πολύ μετά τους ολυμπιακούς ... εμένα μου άρεσε τότε:roll:
Γεια σου και καλοσορισες:p....μαλλον μπερδευτηκες, εγω δε πηγα υεμενη ακομα.Με ενδιαφερει ομως το πεκινο, μπορεις να μου δωσεις πληροφοριες?
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Γεια σας!Θελω να παω Κειπ Ταουν-Κρουγκερ Παρκ-Μοζαμβικη, ξερετε περιπου τιμη και καποιο καλο ταξιδιωτικο γραφειο?εχει κανεις πληροφοριες?
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
την δικη μου ιστορια διαβασες για υεμενη...σου ευχομαι καλη επιτυχια και καλη δυναμη οπως και καλη διαιτα.....στο χεπι αυτο...
απο θεσνικη δεν εχει για αφρικη.. Σοφια...αρα μονο με Αθηνα και να ξερεις οτι θελει εμβολια ..για αυτο δεν εχω παει ακομα..παντως συστηνω versus Αθηνα
οσο για πεκινο ημουν εκει το πασχα αν θελεις κατι που να ξερω ρωτα..παλι με το ιδιο τουριστικο πηγα και ημουν ευχαριστημενη
καλα να περασεις
σοφια
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
την δικη μου ιστορια διαβασες για υεμενη...σου ευχομαι καλη επιτυχια και καλη δυναμη οπως και καλη διαιτα.....στο χεπι αυτο...
απο θεσνικη δεν εχει για αφρικη.. Σοφια...αρα μονο με Αθηνα και να ξερεις οτι θελει εμβολια ..για αυτο δεν εχω παει ακομα..παντως συστηνω versus Αθηνα
οσο για πεκινο ημουν εκει το πασχα αν θελεις κατι που να ξερω ρωτα..παλι με το ιδιο τουριστικο πηγα και ημουν ευχαριστημενη
καλα να περασεις
σοφια
Τελικα ειπαμε πεκινο δε θα παμε γιατι δεν ειναι εποχη τωρα αλλα λεμε για νοτια αφρικη.οταν θα παω σιγουρα χρειαζομαι τα φωτα σου!!!!!!!!!!!!!!Σε ζηλευω παντως που πηγες........ο αντρας μου με εχει πρηξει να παμε εκει.:D
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Τελικα ειπαμε πεκινο δε θα παμε γιατι δεν ειναι εποχη τωρα αλλα λεμε για νοτια αφρικη.οταν θα παω σιγουρα χρειαζομαι τα φωτα σου!!!!!!!!!!!!!!Σε ζηλευω παντως που πηγες........ο αντρας μου με εχει πρηξει να παμε εκει.:D

Ερση σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες!!!!!!!!!!!!εχω μπερδευτει και απογοητευτει γιατι οσα πρακτορεια ρωτησα για νοτια αφρικη , εχουν συγκεκριμενες εκδρομες και ακριβες.Το αρθρο σου για Κων/πολη ειναι τελειο!!!!!!!!!!1Με βοηθησε παρα πολυ!!!!!!!!!!!θα παω εκει τελη Αυγουστου με φιλες.Εισαι φοβερη!!!!!!!!!!!!!!!!!!:p
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Για κοιτα και μια σχετικη συζητηση που εγινε εδω: http://www.travelstories.gr/%F0%F1%...F1%E5%DF%EF-%E3%E9%E1-%E1%F6%F1%E9%EA%DE.html

το εχω δει αυτο και πηρα στο ενα πρακτορειο και μου δινει προγραμμα Κειπ ταουν και Pilanesberg park 7 ημερες-2000ευρω.εγω θελω κρουγκερ παρκ και ισως καποια βραδια παραπανω
 

agelika2

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μπανγκογκ-Πουκετ
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική&Λαπωνία.
γεια σου Σοφία!

ξερετε τι φαρμακα πρεπει να παρω μαζι μου και γενικως τι προφυλαξεις χρειαζονται για αφρικη?
ιωαννα, η κρητη ειναι πολυ ωραια, ειχα περασει τελεια.τα χανια ειναι γραφικα και το βαι ειναι εξωτικο.καλα να περασεις
Συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση,αλλά σημερα μπηκα στο forum λόγω υποχρεώσεων.Τι έκανες με το ταξίδι στην Αφρική?Πες μου αν προλαβαίνω να σου δώσω κάποιες πληροφορίες και ποιες??:lol:
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση,αλλά σημερα μπηκα στο forum λόγω υποχρεώσεων.Τι έκανες με το ταξίδι στην Αφρική?Πες μου αν προλαβαίνω να σου δώσω κάποιες πληροφορίες και ποιες??:lol:

Καλησπερα, ναι προλαβαινεις να μου πεις οτι θελεις!!!!!!ακομα δεν εκλεισα τιποτα.εχω μπερδευτει πολυ!!!!!!!!!!!δε ξερω που ειναι πιο ωραια, τανζανια- ζανζιβαρη, νοτια αφρικη , κρουγκερ παρκ? ειλικρινα δε ξερω.ασε που τα πακετα ειναι τσιμπημενα απο τιμη.τι λες εσυ?:p
 

agelika2

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μπανγκογκ-Πουκετ
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική&Λαπωνία.
Αχ!Σοφια ακου...

Συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση,αλλά σημερα μπηκα στο forum λόγω υποχρεώσεων.Τι έκανες με το ταξίδι στην Αφρική?Πες μου αν προλαβαίνω να σου δώσω κάποιες πληροφορίες και ποιες??:lol:

Καλησπερα, ναι προλαβαινεις να μου πεις οτι θελεις!!!!!!ακομα δεν εκλεισα τιποτα.εχω μπερδευτει πολυ!!!!!!!!!!!δε ξερω που ειναι πιο ωραια, τανζανια- ζανζιβαρη, νοτια αφρικη , κρουγκερ παρκ? ειλικρινα δε ξερω.ασε που τα πακετα ειναι τσιμπημενα απο τιμη.τι λες εσυ?:p
Σοφία ακου λοιπον μπλέξιμο..Ηταν να πάμε Περου-Αμαζόνιο ή Βραζιλία-καταρράκτες Ιγκουασου,σήμερα αντιλήφθηκα έντονα λόγω της δουλειάς μου,ότι καλα είναι να αποφύγουμε την Αμερικάνικη ήπειρο λόγω της υπερβολικα μεγάλης εξάπλωσης της γνωστής γρύππης.Ετσι αποφασίσαμε με τον άντρα μου να ξαναπροτημήσουμε την Αφρική μια και οι εμπειριες μας από αυτήν είναι τέλειες.Ψάχνω σαν παλαβή να βρω προσητο ταξίδι στην νότια Αφρική(Ζανζιβάρη,μποσουανα,βικτώρια..).Τι να πω?Οντως τσιμπιμένες οι τιμές.Με ενδιαφέρουν τουλάχιστον 12 διανυχτερεύσεις γιατι στα μακρινα ταξίδια μόνο έτσι αξίζει νομίζω.Αν σε καλύπτει η Κένυα ειναι καλή και λίγων ημερων ταξίδι με καλουτσικες τιμες γιατι είναι κοντα σχετικά,οπως σου είπα έχω πάει."ομως σύμφωνα με τα λεγόμενα πολλών η νότια Αφρική ειναι ασύλληπτη στη φαντασια.Ψάχνω-ψαχνω μανιωδως.Μόλις μαθω θα σε ενημερώσω.Εμεις θα πάμε Αύγουστο,έσεις για πότε λέτε?
Δες που ψάχνω
george tours(εμπειρια στην Ν.αφρικη)
heronia.θεσσαλονικη
travelrlanθεσσαλονικη
Diners cosmos club
Versus tranel
...;)
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Σοφία ακου λοιπον μπλέξιμο..Ηταν να πάμε Περου-Αμαζόνιο ή Βραζιλία-καταρράκτες Ιγκουασου,σήμερα αντιλήφθηκα έντονα λόγω της δουλειάς μου,ότι καλα είναι να αποφύγουμε την Αμερικάνικη ήπειρο λόγω της υπερβολικα μεγάλης εξάπλωσης της γνωστής γρύππης.Ετσι αποφασίσαμε με τον άντρα μου να ξαναπροτημήσουμε την Αφρική μια και οι εμπειριες μας από αυτήν είναι τέλειες.Ψάχνω σαν παλαβή να βρω προσητο ταξίδι στην νότια Αφρική(Ζανζιβάρη,μποσουανα,βικτώρια..).Τι να πω?Οντως τσιμπιμένες οι τιμές.Με ενδιαφέρουν τουλάχιστον 12 διανυχτερεύσεις γιατι στα μακρινα ταξίδια μόνο έτσι αξίζει νομίζω.Αν σε καλύπτει η Κένυα ειναι καλή και λίγων ημερων ταξίδι με καλουτσικες τιμες γιατι είναι κοντα σχετικά,οπως σου είπα έχω πάει."ομως σύμφωνα με τα λεγόμενα πολλών η νότια Αφρική ειναι ασύλληπτη στη φαντασια.Ψάχνω-ψαχνω μανιωδως.Μόλις μαθω θα σε ενημερώσω.Εμεις θα πάμε Αύγουστο,έσεις για πότε λέτε?
Δες που ψάχνω
george tours(εμπειρια στην Ν.αφρικη)
heronia.θεσσαλονικη
travelrlanθεσσαλονικη
Diners cosmos club
Versus tranel
...;)

Εμεις θα παμε μαλλον με το ταξιδιωτικο gts-africa, για ιουλιο και θα παμε Cape Town και σαφαρι στο Kruger park.Ηθελα και Μονζαβικη αλλα βγαινει παρα πολυ ακριβο.Ειναι αθηναικο πρακτορειο.εγω μενω θεσσαλονικη.εσυ?αντε, ελατε μαζι μας.:p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.268
Μηνύματα
885.759
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
GThan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom