βοηθεια

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.108
Εμεις θα παμε μαλλον με το ταξιδιωτικο gts-africa, για ιουλιο και θα παμε Cape Town και σαφαρι στο Kruger park.Ηθελα και Μονζαβικη αλλα βγαινει παρα πολυ ακριβο.Ειναι αθηναικο πρακτορειο.εγω μενω θεσσαλονικη.εσυ?αντε, ελατε μαζι μας.:p
Αυτό το gts το έχω βρεί πανάκριβο...εσύ, αν επιτρέπεται, τι τιμή βρήκες το ταξίδι που θα πας και πόσες μέρες είναι?
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Αυτό το gts το έχω βρεί πανάκριβο...εσύ, αν επιτρέπεται, τι τιμή βρήκες το ταξίδι που θα πας και πόσες μέρες είναι?
Γεια σου, και εμενα μου φανηκε ακριβο αλλα δε βρηκα κατι πιο οικονομικο.Βγαινει για 4 βραδια Κειπ ταουν(ημιδιατροφη) και 3 βραδια σαφαρι στο Κρουγκερ παρκ(πληρης διατροφη) απο 2.160 το ατομο απο θεσ/νικη με φορους και ξεναγησεις.Τι λες?Εχεις να προτεινεις κατι αλλο?αυριο πρεπει να κανω κρατηση.:p
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.108
Γεια σου, και εμενα μου φανηκε ακριβο αλλα δε βρηκα κατι πιο οικονομικο.Βγαινει για 4 βραδια Κειπ ταουν(ημιδιατροφη) και 3 βραδια σαφαρι στο Κρουγκερ παρκ(πληρης διατροφη) απο 2.160 το ατομο απο θεσ/νικη με φορους και ξεναγησεις.Τι λες?Εχεις να προτεινεις κατι αλλο?αυριο πρεπει να κανω κρατηση.:p

Δεν έχω, δυστυχώς, να σου προτείνω κάποιο συγκεκριμένο! Κάποια στιγμή το έψαξα λίγο για Αφρική γιατί είναι στους μελλοντικούς προορισμούς (να είμαστε καλά :)) και στον κατάλογό τους οι τιμές που είδα μου φάνηκαν τσοουχτερές!
Έχεις σκεφτεί να κλείσεις μέσω γραφείου του εξωτερικού??? Ένα μέλος, έλεγε κάποια στιγμή, ότι έκλεισε μέσω ξένου πρακτορείου και του βγήκε φθηνότερα!
Θα ψάξω το ποστ και θα σου πώ...
 

agelika2

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μπανγκογκ-Πουκετ
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική&Λαπωνία.
Eυχαριστουμε..

Εμεις θα παμε μαλλον με το ταξιδιωτικο gts-africa, για ιουλιο και θα παμε Cape Town και σαφαρι στο Kruger park.Ηθελα και Μονζαβικη αλλα βγαινει παρα πολυ ακριβο.Ειναι αθηναικο πρακτορειο.εγω μενω θεσσαλονικη.εσυ?αντε, ελατε μαζι μας.:p
Ευχαριστουμε για την προσκληση,θα ήταν καλή ιδέα αλλά η αδεια μας είναι προγραμματισμένη για Αύγουστο,οπότε καταλαβαίνεις..Αλήθεια τι πρακτορείο είναι αυτό που αναφέρεις ,ξέρεις το ποιον του?Πάντως 7 διανυχτερεύσεις μου φαινονται λίγες,αρκετα ακριβό πακέτο,όμως μην σε αποκαρδιώνω,αν εισαι εχαριστημένη για την επιλογή σου.Εγώ προκειται να ασχοληθω μετα τις 18 ιουνιου,όπου θα έχω περισσότερο ελευθερο χρονο.Αν καταλήξω κάπου θα σου πώ.Απλά να!είναι που εσεις βιαζεστε γιατι προκειτε για τον άλλο μήνα ,ενω εγω έχω λιγακι περιθώριο.Α! κι εμεις Θεσσαλονικη μένουμε.Επίσης ρωτησες για εμβόλια?:D
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Ευχαριστουμε για την προσκληση,θα ήταν καλή ιδέα αλλά η αδεια μας είναι προγραμματισμένη για Αύγουστο,οπότε καταλαβαίνεις..Αλήθεια τι πρακτορείο είναι αυτό που αναφέρεις ,ξέρεις το ποιον του?Πάντως 7 διανυχτερεύσεις μου φαινονται λίγες,αρκετα ακριβό πακέτο,όμως μην σε αποκαρδιώνω,αν εισαι εχαριστημένη για την επιλογή σου.Εγώ προκειται να ασχοληθω μετα τις 18 ιουνιου,όπου θα έχω περισσότερο ελευθερο χρονο.Αν καταλήξω κάπου θα σου πώ.Απλά να!είναι που εσεις βιαζεστε γιατι προκειτε για τον άλλο μήνα ,ενω εγω έχω λιγακι περιθώριο.Α! κι εμεις Θεσσαλονικη μένουμε.Επίσης ρωτησες για εμβόλια?:D
Αυριο θα ρωτησω το γιατρο για τα εμβολια και φαρμακα.Ναι και μενα μου φαινεται ακριβο αλλα ουτε πολυ χρονο εχω για να ασχοληθω αλλα ουτε και διαθεση.Δε πειραζει αρκει να ειναι ωραια και να περασω καλα.:p
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.764
Αυριο θα ρωτησω το γιατρο για τα εμβολια και φαρμακα.Ναι και μενα μου φαινεται ακριβο αλλα ουτε πολυ χρονο εχω για να ασχοληθω αλλα ουτε και διαθεση.Δε πειραζει αρκει να ειναι ωραια και να περασω καλα.:p
Δε βρίσκεις χρόνο και διάθεση να ασχοληθείς με τέτοιο ταξίδι που θα πάει 2500+ ευρώ το άτομο για 1 εβδομάδα? Με συγχωρείς που παρεμβαίνω αλλά....

Το gts-africa το είχα ψάξει κι εγώ....μου είχαν προτείνει μέτρια camp, πολύ πιο ακριβά από το κανονικό και από γνώσεις της περιοχής, βράστα....πιο πολλά ήξερα με 2-3 μέρες που είχα ασχοληθεί, από τη κοπέλα που μιλούσα...ακόμα περιμένω τη προσφορά της :haha:

Δε ξέρω, αλλά το ταξίδι, ιδίως τόσο ακριβό, είναι σοβαρή υπόθεση για να το αφήσω στα χέρια κάθε τυχάρπαστου και ούτε αγγαρεία είναι για να βαριέμαι να ασχοληθώ.....δικά σου τα χρήματα, δικός σου ο χρόνος και πάλι συγγνώμη...
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Δε βρίσκεις χρόνο και διάθεση να ασχοληθείς με τέτοιο ταξίδι που θα πάει 2500+ ευρώ το άτομο για 1 εβδομάδα? Με συγχωρείς που παρεμβαίνω αλλά....

Το gts-africa το είχα ψάξει κι εγώ....μου είχαν προτείνει μέτρια camp, πολύ πιο ακριβά από το κανονικό και από γνώσεις της περιοχής, βράστα....πιο πολλά ήξερα με 2-3 μέρες που είχα ασχοληθεί, από τη κοπέλα που μιλούσα...ακόμα περιμένω τη προσφορά της :haha:

Δε ξέρω, αλλά το ταξίδι, ιδίως τόσο ακριβό, είναι σοβαρή υπόθεση για να το αφήσω στα χέρια κάθε τυχάρπαστου και ούτε αγγαρεία είναι για να βαριέμαι να ασχοληθώ.....δικά σου τα χρήματα, δικός σου ο χρόνος και πάλι συγγνώμη...
Εσυ εχεις δικιο αλλα που αλλου να ψαξω?και ειμαι ψυχικα πολυ ταλαιπωρημενη, θελω μονο να φυγω.....παντως και σε αλλα ελληνικα πρακτορεια που ρωτησα οι τιμες ειναι αυτες και πιο ακριβες σε καποια.σε σκηνη μου ειπε η κοπελα του πρακτορειου οτι βγαινει απο 2160 το ατομο ενω σε Lodge απο 2600 το ατομο.εχει διαφορα!!!:(
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Διάλεξε όποιο πρακτορίο θέλεις, μη πας με το versus μόνο. Δεν έχει τυχαία το χειρότερο όνομα...
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
συγνωμη και παλι αλλα εγω στα 3/4 ειμαι ευχαριστημενη με το βερσους
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Προφανώς τα στάνταρ σου δεν είναι ψηλά.
Η πλάκα είναι ότι ενώ όσοι γνωρίζω προσωπικά και ταξίδεψαν με το εν λόγω πρακτορείο, έχουν τη χειρότερη γνώμη και γενικά στην αγορά η φήμη του είναι πολύ κακή, στα ταξιδιωτικά φόρα γίνεται μια συνεχής προώθηση του συγκεκριμένου γραφείου.
Σε ορισμένα μάλιστα είναι ολοφάνερο ότι τα "μέλη" είναι βαλτά, ( δεν υπονοώ κάτι για σένα famek για να μη παρεξηγούμαστε ), αλλά και εδώ μέσα πριν από καιρό ένα "μέλος" διαφήμιζε με εντελώς γελοίο τρόπο το βέρσους ( είμαστε μια μεγάλη παρέα και θα πάμε με το βέρσους μεξικό κλπ κλπ) και μόλις έφαγε κράξιμο, την έκανε κανονικά.
Να μη πέφτουμε στο επίπεδο άλλου ταξιδιωτικού site, που δείχνει σαν να δημιουργήθηκε για να διαφημίζει από "τυχαία" μέλη το πρακτορείο αυτό.
Αγαπητή famek αν έμεινες ευχαριστημένη πολύ καλά έκανες και πολύ καλά κάνεις επίσης που το λες.
Το ίδιο δικαίωμα όμως έχουμε και όσοι γνωρίζουμε τις "πατάτες" του βέρσους και το τι έχουν τραβήξει πελάτες του στα ταξίδια που διοργανώνει.
Θα πρέπει επίσης να γνωρίζεις και το εξής:
Όταν έγινε το τσουνάμι στη Ν.Α.Ασία, ο ιδιοκτήτης του γραφείου αυτού, φώναξε τα ΜΜΕ στο γραφείο του ( το είδε όλη Ελλάδα αυτό στην TV) και ισχυρίστηκε ξεδιάντροπα, ότι είχε 10.000 άτομα στην περιοχή και ότι όλοι ήταν καλά.
Τότε ξεσηκώθηκε το σύμπαν και ο HATTA απείλησε με κυρώσεις, ενώ έγιναν και αγωγές.
Η αιτία? Η στημένη και ΨΕΥΔΕΣΤΑΤΗ διαφήμιση που στήθηκε πάνω στο δράμα των θυμάτων. Στη Ν.Α. Ασία δεν υπήρχαν εκείνες τι μέρες πάνω από 300 Έλληνες, οι περισσότεροι των οποίων είχαν πάει με το Cosmoram, το Heronia και το Cel.
Τα συμπεράσματα για στοιχειώδη ηθική και επαγγελματισμό, δικά σου ( και όλων των υπόλοιοπων βεβαίως).
 
Last edited by a moderator:

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
ακου εγω δεν ειμαι υπερασπιστης του βερσους ουτε εχω συμφερον απο αυτους...
αλλα και κινα το πασχα με το βερσσους ημουν και ημουν πολυ ευχαριστημενη και ειδικα οταν εκανα συγκριση με σελ και κοσμοραμα μια που τους συναντησαμε εκει και ειδαμε τι ειχαν... με πιο πολλα χρηματα..το βερσους ειχε 2 γκρουπ.....
καποιες εκδρομες ειναι καλυτερες απο αλλες πχ αυστραλια ειχαμε εναν κουρασμενο αρχηγο που τον κραξαμε αγρια....φυσικα εφαγε καταγγελια...να μουν και απο αυτες που δεν μιλαει...
ακομα συναντησα ατομα που ηταν με το τσουναμι σρι λαγκα με το βερσους και ηταν ευχαριστημενα...ειχαν ειδοποιηθει...
οσο για τα στανταρ μου δικαιωμα σου να λες οτι θελεις...μαλλον ποτε δεν ταξιδεψες μαζι τους
εχω παει 8 μεγαλα ταξιδια μαζι τους και εχω καθε δικαιωμα να μιλαω .
εσυ ποσα εχεις παει μαζι τους? τα 2 δεν ειχαν καλους αρχηγους αλλα τα χοτελ ηταν μια χαρα
απλα ακους ετσι?
αληθεια τι δουλεια κανεις?
μηπως τελικα εσυ εχεις καποιο συμφερον?
αυτα
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
όποιος κράζει τα ταξιδιωτικά πρακτορεία είμαι μαζί του:. γιατί για αυτούς το ταξίδι είναι δουλειά για εμάς είναι μαγεία χωρίς τέλος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom