εχω μια απορία..

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ελα ντε??στο fb βεβαια υποτιθεται πως τις φωτο που βαζεις μπορουν να τις βλεπουν μονο φιλοι σου και ατομα που εχεις αποδεχτει/επιλεξει!ενω, εδω ειναι πιο ανεξελεγκτο το πραγμα!εγω οπως βλεπετε, με μεγαλη επιφυλαξη εβαλα φωτο μου, αλλα συντομα σκεφτομαι να ακολουθησω τον δρομο που χαραξε η ρενατα!!!
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
εννοώ profile pic
εγω πχ δεν βαζω εδω φωτο απο ταξίδια γιατι βαριεμαι να τις σμικρυνω αλλά οποιος θελει μπορει να δει ενα δειγμα στο flickr..
γιατι με μεγαλη επιφύλαξη εβαλες φώτο? γιατι λες οτι τα πράγματα ειναι ανεξέλεγκτα? στην τελική ενα μικρο κουτάκι ειναι και μια φωτογραφια μικρότερη απο 30 kb!

ωραιο καπέλο παρεπιπτόντως!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εμενα παλι με εκφραζει το avatar μου.... Εχω βαλει καποια κιλα τελευταια....:rolleyes:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
γιατι με μεγαλη επιφύλαξη εβαλες φώτο? γιατι λες οτι τα πράγματα ειναι ανεξέλεγκτα? στην τελική ενα μικρο κουτάκι ειναι και μια φωτογραφια μικρότερη απο 30 kb!

ωραιο καπέλο παρεπιπτόντως!
χμ,δεν ξερω..γιατι τα φορουμ συνηθως εχουν αυτη την λογικη!οτι εισαι αγνωστος μεταξυ αγνωστων!!εδω βεβαια ειναι πιο "οικογενειακα" τα πραγματα..!η σμικρυνση ειναι μεγαλο προβλημα!!και εγω γιαυτο δεν εχω ανεβασει φωτος απο τα ταξιδια μου!!
οσο για το καπελο thanks!!μιας και δεν μπορω με τιποτα τον ηλιο στο προσωπο μου, το περασμενο καλοκαιρι δεν το εβγαζα απο το κεφαλι μου!!!:p
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
γιατι τα ίδια άτομα δεν βάζουν φωτο εδώ και βαζουν π.χ στο facebook?
έχει διαφορά.το facebook είναι εντελώς απρόσωπο! και εγώ ακόμα που δεν βλέπομαι έχω βάλει την μουρη μου....
εδώ ειναι πολύ προσωπικά τα πράγματα.μιλάμε ανοικτά κανομε χιούμορ,πειράζομε,ανοιγόμαστε γενικότερα...άν τώρα βάλομε φωτό,θα αρχίσουν του τύπου α!!αυτός ειναι ωραίος άσε να του κάνω quote παραπάνω,ή αχ αυτή ειναι ωραία θα αρχίσω τα περίεργα...παύει να υπάρχει η αντικειμενικότητα.έτσι το βλέπω.
τώρα ακου να δείς τι γίνεται...και χωρίς φωτό,έχω επιλέξει στο μυαλό μου 4-5 άτομα με τα οποία θα πήγαινα ανοιχτά ταξίδια μαζί τους...και αυτό απο τα γραφόμενα τους.με κάποια άλλα ας πούμε αποκλείεται...
έτσι χωρίς να το καταλαβαίνομε,δημιουργείται ένα αόρατο touch μεταξύ μας,και ειναι ότι καλύτερο και πραγματικό..έ απο εκεί και πέρα τα πράγματα ειναι πολύ απλά.άν θές γνωρίζεσαι και προσωπικα,και αποκτάς έναν υπέροχο φίλο-φίλη ,και συνοδοιπόρο στα ταξίδια σου-έγινα κατανοητή? ελπίζω!:p
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
νομιζω οτι ολοι ειμαστε λιγο επιφυλακτικοι με το internet.τοσα ακουγονται!βεβαια μεγαλυτερο ξεγυμνωμα απο το fb δεν υφισταται και τωρα τελευταια δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην ειναι σαυτο.
τεσπα,εγω αρχικα οταν εγινα μελος εδω ημουν οντως κουμπωμενη απο αποψη προσωπικων στοιχειων.μετα απο κανα 2μηνο που ειδα τι παιζει αρχισα να το θεωρω πιο "safe". θα συμφωνησω με τον christian στο οτι τα προσωπικα μας αλμπουμ ειναι ενας χωρος που θα πρεπει να τον αξιοποιησουμε περισσοτερο.
τωρα απο την αλλη ,οπως αισθανεται καλυτερα ο καθενας!
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
και τωρα τελευταια δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην ειναι σαυτο.
Εγω δεν ειμαι και ουτε προκειται να γραφτω για πολλους λογους και ξερω και αλλα ατομα που δεν τους προσεγγιζει το facebook.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Εγω δεν ειμαι και ουτε προκειται να γραφτω για πολλους λογους και ξερω και αλλα ατομα που δεν τους προσεγγιζει το facebook...*****
Παρομοίως! Μπήκα για μια δυο μέρες για να δω τι είναι (μετά από 'αίτημα φιλίας' που έλαβα...) και βγήκα άρον άρον....Με το μόνο που έχω κολλήσει, μέχρι στιγμής, είναι αυτό το forum...
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Παρομοίως! Μπήκα για μια δυο μέρες για να δω τι είναι (μετά από 'αίτημα φιλίας' που έλαβα...) και βγήκα άρον άρον....Με το μόνο που έχω κολλήσει, μέχρι στιγμής, είναι αυτό το forum...

Το ίδιο κι εγώ . Το βαριέμαι αφόρητα το facebook. Mε το Travelstories βέβαια έχω φάει κόλλημα. Τώρα σχετικά με το θέμα των φωτογραφιών... Μου είναι τόσο κουραστικό να προσπαθώ να ανεβάσω τις φωτογραφίες. Όλο λέω ότι θα ξεκινήσω να το μαθω και όλο το αναβάλλω. Πάντως μέσα από τα γραφόμενα πολλών μου έχει δημιουργηθεί η περιέργεια να γνωρίσω από κοντά κάποια άτομα. Δηλώνω υπεύθυνα ότι η Latina που φοράει θαύμα καπέλο είναι ένα πολύ δροσερό και ωραίο κορίτσι( πετούσαμε με το ίδιο αεροπλάνο για Βερολίνο) και δεν καταλαβαίνω την εμμονή της Ρενάτας...κάπου είδα κάτι φωτογραφίες της στο φόρουμ, νομίζω από την συνάντηση των μελών στα Χανιά και νομίζω ότι θα πρέπει άφοβα αν θέλει να ανεβάσει φωτογραφίες. Όσο για μένα ...περιμένετε να αποδόσει η δίαιτα και βλέπουμε :haha::haha::haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
εδώ ειναι πολύ προσωπικά τα πράγματα.μιλάμε ανοικτά κανομε χιούμορ,πειράζομε,ανοιγόμαστε γενικότερα...άν τώρα βάλομε φωτό,θα αρχίσουν του τύπου α!!αυτός ειναι ωραίος άσε να του κάνω quote παραπάνω,ή αχ αυτή ειναι ωραία θα αρχίσω τα περίεργα...παύει να υπάρχει η αντικειμενικότητα.έτσι το βλέπω.
τώρα ακου να δείς τι γίνεται...και χωρίς φωτό,έχω επιλέξει στο μυαλό μου 4-5 άτομα με τα οποία θα πήγαινα ανοιχτά ταξίδια μαζί τους...και αυτό απο τα γραφόμενα τους.με κάποια άλλα ας πούμε αποκλείεται...
έτσι χωρίς να το καταλαβαίνομε,δημιουργείται ένα αόρατο touch μεταξύ μας,και ειναι ότι καλύτερο και πραγματικό..έ απο εκεί και πέρα τα πράγματα ειναι πολύ απλά.άν θές γνωρίζεσαι και προσωπικα,και αποκτάς έναν υπέροχο φίλο-φίλη ,και συνοδοιπόρο στα ταξίδια σου-έγινα κατανοητή? ελπίζω!:p
Συμφωνω Ρενατα με την αποψη σου. Οταν δεν εχεις εικονα στο μυαλο σου, δημιουργεις μια, καποια με βαση τα γραφομενα του καθενος. Οταν ομως εχεις ηδη μια εικονα στο μυαλο σου φτιαγμενη απο μια μικρη φωτογραφια ετσι οπως ειναι το αβαταρ, τοτε ισως να προσπαθεις να ταιριαξεις τα γραφομενα με την ηδη υπαρχουσα εικονα-φωτογραφια και αυτο ειναι πιθανον να οδηγησει σε προκαταληψεις. Και εγω θεωρω οτι το απροσωπον του πραγματος εχει μια μεγαλυτερη δοση ελευθεριας.
Και εγω γραφτηκα στο Facebook αλλα δεν "κολησσα". Εχω φαει ομως τεραστιο κολημμα με το Travelstories το οποιο εξελισσεται πολυ φοβαμαι σε μεγαλη εξαρτηση.
 

HELEN

Member
Μηνύματα
41
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική
Γράφτηκα και εγώ στο facebook και το μόνο καλό που έκανε ότι ήρθα σε επαφή με συμμαθητές μου που είχα να τους δω και να μιλήσουμε τουλάχιστον 20 χρόνια. Μέχρι εκεί όμως, κατα τ'άλλα είναι μια ιστοσελίδα που προσελκύει μικρότερες ηλικίες. Όσον αφορά τις φωτό, αν βάζαμε δικές μας θα ήταν πιο ωραία γιατί θα ήξερες, θα είχες μια άποψη για τον άνθρωπο που απευθύνεσαι, γιατί πραγματικά δεν μιλάμε το ίδιο σε έναν άνθρωπο 18 χρόνων και σε κάποιον 50χρόνων. Είναι λογικό!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Συμφωνω με Ρενατα και Ερση.Προτιμω ενα αβαταρ ταξιδιωτικο,ελεφαντας,λιονταρι,βαλιτσα, φοινικας,γυναικα με μπουρκα,....κλπ, οχι οτι με χαλαει να βλεπω προσωπα ειδικα οταν ειναι ωραια οπως αυτα που εχετε βαλει.
Αν ηταν ενα σαιτ γνωριμιων θα ηταν διαφορετικα,αλλα δεν ειναι.

Σχετικα με το facebook εχω γραψει τη γνωμη μου σε αλλο τοπικ,και απορω
πως εχουν πεσει στην παγιδα του τοσα ....μμυρια κοσμος.
Ειναι φακελλωμα με το γαντι.:lol:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom