εχω μια απορία..

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Στην αρχή είχα κι εγώ φωτογραφία εδώ αλλά μετά κατάλαβα ότι δεν έχει και πολύ νόημα καθώς αυτό είναι φόρουμ για ταξίδια και καλό είναι να παραμείνει έτσι. Αν είχαν όλοι φωτογραφίες θα γινότανε ένας χαμός, οι γυναίκες δε θα έβρισκαν ησυχία απο το πολύ καμάκι και οι άντρες θα μιλάγανε στις νέες και ωραίες μόνο κτλ, πάντως για ταξίδια αμφιβάλλω αν θα μίλαγε κανείς. Υπάρχουν τα κατάλληλα φόρουμς για όλα αλλά καλό είναι να κρατάμε τον διαχωρισμό
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Όσο για μένα ...περιμένετε να αποδόσει η δίαιτα και βλέπουμε :haha::haha::haha:
pinelopi απο ο,τι θυμαμαι, δεν εχεις καμια αναγκη απο διαιτα!!
ρενατα, νομιζω οτι υπερβαλλεις, αλλα απολαμβανω την θεα της φανουλας
και γιαυτο δεν επιμενω!!
οσον αφορα τωρα το facebook, εγω αργησα πολυ να κανω λογαριασμο και τον εκανα με συναισθηση των αρνητικων που εχει(ειναι πολλα το ξερω), αλλα μεσα απο αυτο, καταφερα να ερθω σε επαφη με παιδικους φιλους, συμμαθητες και...συνταξιδιωτες μου απο τα παλια που ειχα χασει τα ιχνη τους εντελως και δεν υπηρχε αλλος τροπος να τους βρω!μεχρι και δασκαλους και καθηγητες μου βρηκα!!
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
γιατι τα ίδια άτομα δεν βάζουν φωτο εδώ και βαζουν π.χ στο facebook?
Εγω και στο Facebook το ιδιο καρτουν (που ειχα εδω) εχω. Εκει βεβαια το κανω για να αποφυγω Friend request απο ασχετους, εδω το εκανα απο κεκτημενη ταχυτητα!
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Χμμμ...Εχει γελιο! Ισως λογω του nick name ειχα δημιουργησει στο μυαλο μου την εικονα οτι ο αχινος θα ηταν μελαχρινος.
Μη νομιζεις Ερση, βαμμενα ειναι! ;)
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
εγώ έβαλα φώτο της ψυχής μου που είναι το Παρίσι, πειράζει? δε θα μάθετε ποτέ πως είμαι...:bleh: ωραίο θέμα άνοιξες discolata
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Βρισκω λιγο υπερβολικη την θεση σου Νικο5050. Οχι πως δεν συμβαινουν αυτα που λες σε διαφορα sites αλλα δεν νομιζω πως θα ειχαμε τετοια φαινομενα στο συγκεκριμενο. Αλλωστε εχουν υπαρξει και συναντησεις σε διαφορες πολεις και το ενδιαφερον κερδισαν οι πιο ταξιδευμενοι και οχι οι πιο νεοι ή οι πιο ωραιοι.
Εγω ειχα βαλει απο την πρωτη μερα εγγραφης φωτογραφια μου απο διακοπες σε ελληνικο νησι και σημερα λογω του θεματος την αντικατεστησα με μια πιο κοντινη απο Κωνσταντινουπολη.
Πρεπει να ομολογησω πως η εξωτερικη εμφανιση (τοσο η δικη μου οσο και των γυρω μου) δεν παιζει και μεγαλο ρολο για μενα και αρα δεν με απασχολησε ποτε το θεμα που θετει η diskolata. Παντως οι απαντησεις δειχνουν πως οι περισσοτεροι ειμαστε επιφυλακτικοι με το internet και ισως και με την κοινωνικοτητα εν γενη.
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Εγώ πάντως το avatar μου δεν το αλλάζω με τη φωτό μου, γιατί εκτός από τα ταξίδια, έχουμε και άλλες μεγάλες αγάπες ;)
Άλλωστε έχει και τη γοητεία του το να μη βλέπεις τη μουρίτσα αυτού με τον οποίον μιλάς :cool:

Όσο για το facebook....μακριά και αγαπημένοι! Προτιμώ να ξημεροβραδιάζομαι ψάχνοντας μια φωτογραφία 'πού είναι στον κόσμο'.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Όσο για το facebook....μακριά και αγαπημένοι! Προτιμώ να ξημεροβραδιάζομαι ψάχνοντας μια φωτογραφία 'πού είναι στον κόσμο'.
Συμφωνώ, κι εγώ το ίδιο κάνω... και προτίμησα να βάλω κάτι πιο ταξιδιάρικο (τον αγαπημένο μου Ταΰγετο) παρά τη φάτσα μου.. Όχι τίποτε άλλο, φαίνονται και οι ταξιδιωτικές μου προτιμήσεις (σε πλήρη αντίθεση με αυτές της go2dbeach πχ.:p..)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δική μου γνώμη, είναι ότι οι φωτογραφίες των ανθρώπων που δημοσιεύονται σε ένα σάιτ που το βλέπουν χιλιάδες άνθρωποι καθημερινά, είναι σα να δίνεις τα προσωπικά σου δεδομένα, όπως πχ το τηλέφωνό σου, κάτι που φυσικά κανείς δεν προτίθεται να κάνει.

Και μπορεί η δική μας παρέα να είναι πολύ καλή και να μην υπάρχουν σημαντικά προβλήματα, ωστόσο το site παρακολουθεί τακτικά και πάρα πολύς κόσμος που δεν είναι μέλος, και άρα δεν τον ξέρουμε.

Επίσης, επειδή έχω δει και έχω πάθει πολλά σε διαδικτυακές κοινότητες τα τελευταία 10 χρόνια, προσωπικά δε θα έδινα τίποτα από όλα αυτά σε κάποιον (και επομένως ούτε δημόσια στο φόρουμ) αν δεν τον είχα γνωρίσει από κοντά ώστε να έχω σχηματίσει σαφή εικόνα.
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
για να πω κι εγω που ειμαι "καμμενη", οτι στην αρχη που ημουν και πολυ αφελης με το ιντερνετ, ειχα το πρωτο μερος του mail μου σαν nickname και την φωτογραφια μου σαν αβαταρ... μεχρι που ανακαλυψα οτι αν εκανα search το mail μου στο google (που τυχαινε να ειναι και επαγγελματικο) εβγαζε ολα οσα εγραφα στο σαιτ αυτο,απο σοβαρα μεχρι αστεια πραγματα -μιας και δεν γραφω και καπου αλλου- και την αφεντομουτσουναρα μου φορα παρτιδα... οποτε το εκοψα!
βεβαια τα προσωπικο αλμπουμ εχει φωτο αλλα τουλαχιστον δεν θα τις βρει τοσο "ευκολα" καποιος ασχετος.
 

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Δευκαλίωνα τι έγινε στο παρελθόν που σε κάνει επιφυλακτικό?Αν θες πες μας κάποια ιστορία.Εικάζω πάντα οτι πρέπει κάποιος να είναι επιφυλακτικός αλλά δε μπορώ να φανταστώ τρελές καταστάσεις.

Η αφεντιά μου δεν θα έβαζε ουδέποτε φώτο του προσώπου μου διότι σίγουρα πολλά μέλη του αυτού φόρουμ θα με ψάχνουν σε αεροδρόμια και τουριστικές εκθέσεις{και ουχί μόνο}ώστε να μου φτιάξουν τη μύτη.Δυστυχώς πολλοί εδώ παρεξηγούνται πολύ ευκολα.
Ισως βάλω τους....κοιλιακούς μου.ΧΜΜΜ!
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Επίσης, επειδή έχω δει και έχω πάθει πολλά σε διαδικτυακές κοινότητες τα τελευταία 10 χρόνια, προσωπικά δε θα έδινα τίποτα από όλα αυτά σε κάποιον (και επομένως ούτε δημόσια στο φόρουμ) αν δεν τον είχα γνωρίσει από κοντά ώστε να έχω σχηματίσει σαφή εικόνα.
Με αγχωσες τωρα... Αντε μια φωτογραφια ημιπροσωπικη...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.899
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom