κάνετε spor στους προορισμούς που ταξιδεύετε??

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Zip line ειναι αυτο που κρεμιεσαι στον αερα απο ενα συρματοσχοινο κινουμενος με μια τροχαλια , σα ρουχο κρεμασμενο στο σχοινι ενα πραγμα.
Οτι καλυτερο ηταν στο Μπελιζ μεσα στη ζουγκλα που αλλαξα 8 πλατφορμες απο διαφορα υψη. Υπαρχουν διαφοροι βαθμοι δυσκολιας , αυτο που εκανα εγω ηταν το πιο ηπιο , αλλα φιλοδοξω στην Κοστα ρικα να δοκιμασω απο γκρεμο σε πιο μεγαλη και γρηγορη διαδρομη.
Υπαρχει και ζιπλαιν που λεγεται death slide:shock: !! Δε θελω να μαθω τι ειναι..

Δειτε εδω ενα βιντεο με ζιπ πανω απο την καραιβικη , το εχω ξαναποσταρει στο φορουμ

την καμεερααααα!!!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.882
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Το τέλειωμα του βίντεο φοβερό:haha::haha: Εσύ τράβαγες;
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Δεν τραβαγα εγω , αλλα επαθα το ιδιο :D στο Μπελιζ , τραβουσα με την καμερα αλλα ολα γινονται πολυ γρηγορα...οποτε επεσα πανω σ'αυτον που περιμενε απεναντι και συγκρουστηκα και με ενα δεντρο επισης! Αλλα ειναι τελειο!!!:clap:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bανουατου/Tαιλανδη
Εγω παλι σαν αναποδος ανθρωπος,κανω σπορ πριν το ταξιδι δηλ.
Παω γυμναστηριο κανα 3μηνο πριν,και γενικος παω γυμναστηριο.
Αμα φτασω στον προορισμο μου,θελω να κανω διακοπες με αραγμα και χαλαρωση οσο αυτο ειναι εφικτο.Φυσικα επιδιωκο να γυρισω και το μερος που ειμαι οσο μπορω περισσοτερο.Συνδιασμος και των δυο.
Εχω κανει βολτα με ελεφαντα,φοβερη εμπειρια (Πουκετ)
Βολτα με καμηλες στην ερημο και εκει καλη εμπειρια(Τυνησια)
Και πολυ σνορκελινγκ στο Πανγκαν.
Παντα κανω κατι,αναλογως τον προορισμο που θα παω.:roll:
 

tina

Member
Μηνύματα
81
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ ελπιζω!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρικη
Βολτα με καμηλα εχω κανει κι εγω στην Τυνησια και στο Μαροκο, αλλά εκει σταματανε τα εξτριμ σπορ που εγω μπορω να κανω!
 

vagelis

Member
Μηνύματα
58
Likes
47
Χμμμ, για να σκεφτω...
snorkeling : κανω απ' αυτο, αλλα τις περισσοτερες φορες, καταναλωνω λιγοτερες θερμιδες απ' οσες σε μια παρτιδα ταβλι.
elephant ride : κι απ' αυτο εχω κανει, αλλα αν ειναι σπορ, ειναι για τον ελεφαντα, οχι για μενα.Ομοιως και οι καμηλοβολτες.
bamboo rafting : ωραιο κι αυτο αλλα απο θερμιδες, παλι λιγοτερες απο μια αμφιρροπη παρτιδα ταβλι (απο κεινες που, οποιος φερει δυο απανωτες διπλες, τραβαει γρηγορα τα χερια του, μην του τα κλεισει ο αλλος μεσα).
Ζιπλαιν, ραπελ κλπ : ταχω δοκιμασει, αλλα σ' αυτα ο "αθλουμενος" ειναι το βαρυτικο πεδιο της Γης.Οτι "καψεις", ειναι απο αδρεναλινη.
Trekking : αυτο μαλιστα!
Συμπερασμα : το συνηθεστερο ενεργοβορο σπορ μου, ειναι το ταβλι.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Zip line ειναι αυτο που κρεμιεσαι στον αερα απο ενα συρματοσχοινο κινουμενος με μια τροχαλια , σα ρουχο κρεμασμενο στο σχοινι ενα πραγμα.
Οτι καλυτερο ηταν στο Μπελιζ μεσα στη ζουγκλα που αλλαξα 8 πλατφορμες απο διαφορα υψη. Υπαρχουν διαφοροι βαθμοι δυσκολιας , αυτο που εκανα εγω ηταν το πιο ηπιο , αλλα φιλοδοξω στην Κοστα ρικα να δοκιμασω απο γκρεμο σε πιο μεγαλη και γρηγορη διαδρομη.
Υπαρχει και ζιπλαιν που λεγεται death slide:shock: !! Δε θελω να μαθω τι ειναι..

Δειτε εδω ενα βιντεο με ζιπ πανω απο την καραιβικη , το εχω ξαναποσταρει στο φορουμ


την καμεερααααα!!!
απίθανο !!!!!!αδρεναλίνη!!!!!!!!!!
τέλειο .....:bleh:
 

maredia

Member
Μηνύματα
121
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
In my new place
Ονειρεμένο Ταξίδι
Φλοριανόπολις, Βραζιλία
Ερώτηση: Το ξέρω ότι δεν είναι σπορ, αλλά μήπως έχει κάνει κάποιος undersea walk?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Εγω παλι σαν αναποδος ανθρωπος,κανω σπορ πριν το ταξιδι δηλ.
Παω γυμναστηριο κανα 3μηνο πριν,και γενικος παω γυμναστηριο.
Αμα φτασω στον προορισμο μου,θελω να κανω διακοπες με αραγμα και χαλαρωση οσο αυτο ειναι εφικτο.Φυσικα επιδιωκο να γυρισω και το μερος που ειμαι οσο μπορω περισσοτερο.Συνδιασμος και των δυο.
Εχω κανει βολτα με ελεφαντα,φοβερη εμπειρια (Πουκετ)
Βολτα με καμηλες στην ερημο και εκει καλη εμπειρια(Τυνησια)
Και πολυ σνορκελινγκ στο Πανγκαν.
Παντα κανω κατι,αναλογως τον προορισμο που θα παω.:roll:
έτσι !!!! πολύ δραστήριο σε βρίσκω!!! και πρίν και μετά .....
τέλεια !!!:p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom