Κούβα προγραμμα ταξιδιου

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
που το βρηκες το χοιρινό τόσο καλό? φαίνεται εγώ μονο τα εισαγομενα αμερικανικα θα πετυχα γιατι ηταν πολυ μετρια και άγευστα. γεμάτα ορμονες και αντιβιοτικα ίσως?..
για την πίτσα συμφωνώ. είναι εμπειρία. όχι απαραίτητα καλή...εκτός αν εχεις συγκεκριμένη διευθυνση..
με βλεπω με φρουτα ολο το διαστημα!!Μηπως να κραταω τιποτα κονσερβες απο πατριδα μερια?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
με βλεπω με φρουτα ολο το διαστημα!!Μηπως να κραταω τιποτα κονσερβες απο πατριδα μερια?
δεν ειπαμε κι ετσι..ακολουθησε τις συμβουλες κ τις διευθυνσεις που θα σου δωσουν εδω κ θα φας καλα. νοστιμοτατο φαγητό, αφού δεν θα φας θαλασσινά, δεν θα το λεγα αλλα ειναι οκ.
ε λιγες ορμονες κ αντιβιοτικα που μας λειπουν εδω στην Ευρωπη δεν κανουν κακό..:xmas_mrgreen:
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
δεν ειπαμε κι ετσι..ακολουθησε τις συμβουλες κ τις διευθυνσεις που θα σου δωσουν εδω κ θα φας καλα. νοστιμοτατο φαγητό, αφού δεν θα φας θαλασσινά, δεν θα το λεγα αλλα ειναι οκ.
ε λιγες ομονες κ αντιβιοτικα που μας λειπουν εδω στην Ευρωπη δεν κανουν κακό..:xmas_mrgreen:
φοβαμαι μονο μη το συνηθισω και μετα θα μου κακοπηγαινει το φαγητο στην ευρωπη:LOL::LOL::LOL:!!!
σιγουρα δεν μας πτοουν θεματα διατροφης οταν ειναι για ταξιδι.κουβεντα να γινεται. ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και καλο ταξιδι στην σικελια.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Για όσους ίσως ενδιαφέρονται για φαγητό στην Κούβα...

TravelHippo – Ταξιδιωτικές προσφορές, αεροπορικά εισιτήρια, κρατήσεις ξενοδοχείων, ταξιδιωτικά άρθρα » Paladares, για μια γευστική εμπειρία στην Αβάνα

Αγαπητέ antonis η τιμή που πέτυχες για την Κούβα ήταν τιμή προσφοράς ή μάλλον τιμή λόττο... στο ξαναλέω λοιπόν... μην μπερδεύεις τον κόσμο με αυτά που γράφεις... τα 850€ που εσύ έδωσες για όλα αυτά ΔΕΝ είναι ρεαλιστικό νούμερο, μια που τέτοιες προσφορες, όσο καλή διάθεση και να υπάρχει, παίζουν άντε μια φορά τον χρόνο...
 

Miltoss

Member
Μηνύματα
44
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΑριζοναΟρλεανη Γουατεμαλα
Ταξίδι-Όνειρο
Τρένο Ιμαλαιων ΠεκίνοΛάσα
με βλεπω με φρουτα ολο το διαστημα!!Μηπως να κραταω τιποτα κονσερβες απο πατριδα μερια?
Φίλε μου μη μασάς ... Είναι βέβαια λίγο ακριβή η Αβάνα αλλά θα βρεις για φαγητό τα πάντα !!!!!!!!!!
Τέλεια η απόφασή σου να πας τελικά στην Κούβα.
Και η τιμή μια χαρά !!!!!!!!!!!!
Καλό Ταξίδι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τι σου λενε ανθρωπε μου... και χοιρινο εχει και μοσχαρι και ο,τι θες οπως στην Ευρωπη. Επισης αν εχεις παει Καναρια θα δεις πως αρκετα φαγητα μοιαζουν.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Επισης αν εχεις παει Καναρια θα δεις πως αρκετα φαγητα μοιαζουν.
η ειρωνεια ειναι οτι αν δεν προεκυπτε η κουβα τα καναρια θα ηταν ο προορισμος μου!!αλλα τον αφηνω για το επομενο ταξιδι!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Το έκανα πολύ πρόσφατα,αρκεί να βρεις τις τιμές που θα σε βοηθήσουν να το πετύχεις. Αν ήθελα να κάνω πλάκα, θα έκανα άλλου. Βέβαια με ίσως λίγο περισσότερα χρήματα,αλλά έκανα 31 ημέρες κ 3 χώρες...
Ολοκληρο θεμα για την Βαλτικη εκανες που ρωτησες μεχρι κ την παραμικρη λεπτομερεια,ταξιδι 31 ημερων σε Κουβα και Μεξικο εκανες .. Μια ιστορια να γραψεις να βοηθησεις και αυτους που θελουν να κανουν κατι το αντιστοιχο σαν ανταποδωση δεν εγραψες ..
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ολοκληρο θεμα για την Βαλτικη εκανες που ρωτησες μεχρι κ την παραμικρη λεπτομερεια,ταξιδι 31 ημερων σε Κουβα και Μεξικο εκανες .. Μια ιστορια να γραψεις να βοηθησεις και αυτους που θελουν να κανουν κατι το αντιστοιχο σαν ανταποδωση δεν εγραψες ..
Δεν είναι αυτό το θέμα μας :p αλλά για τη Βαλτική είναι τόσες οι επιλογές που μπερδεύεσαι! Και έτσι, άνοιξα θέμα...

Προς το παρόν για το ταξίδι που έκανα βρίσκομαι σε φάση ανασύνταξης, δηλαδή φωτογραφίες/βίντεο, επιλογή του τι ανεβάζω στο fb κλπ. Για να γραφεί ιστορία για 31 μέρες θέλει πολύυυυυ κουράγιο... Θα προσπαθήσω, αλλά θα πάρει πολύ, πολύ, πολύ καιρό!
 

anevaggy

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Κούβα χωρίς βαλίτσα

Αν το έχεις αποφασίσει τότε καλό ταξίδι.
Αφού μαθαίνω ότι δεν πετάει πλέον η Iberia για Κούβα τότε όλα καλά.
Εγώ είχα πετάξει με Iberia για Κούβα και τελικά δεν έλαβα βαλίτσα στην Αβάνα. Γενικά δεν έλαβα βαλίτσα ποτέ. Μετά από αιτήσεις και τηλέφωνα έλαβα μια επιταγή 1240 euro για τα χαμένα αντικείμενα (τους είχα ζητήσει 2500 euro).
Ήμουνα 15 μέρες Κούβα χωρίς καθόλου ρούχα,εσώρουχα και είδη υγειηνής. Εσώρουχα βρήκα αμέσως (τα άσπρα τύπου Minerva που φορούσα στο δημοτικό) αλλά οδοντόβουρτσα έκανα κανά 2 μέρες να βρω. Ρούχα αγόρασα από κει.
Οπότε μακριά από Iberia.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τα 1200 που σου έδωσε για ρούχα μερικών κιλών τα θεωρείς λίγα (φαντάζομαι μιλάμε για καλοκαιρινά ρούχα, μαγιό κτλ μικρής σχετικά αξίας); Τα 2500 που ζήτησες δεν τα συζητάμε καν, μάλλον ήθελες να βγάλεις και τα έξοδα του ταξιδιού στην πλάτη της ΙΒ.
 

anevaggy

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Κούβα χωρίς βαλίτσα

Παρέληψα να πω ότι στη βαλίτσα μου ήταν το τσαντάκι με τα καλλυντικά,κρέμες κτλ της γυναίκας μου οπότε υπολόγισα μόνο αυτά περίπου 500 euro. Θα μου πεις, απαράδεκτο να κουβαλάει όλα τα καλλυντικά της και μάλιστα ακριβά σε τέτοιο ταξίδι αλλά της το'χω πει κι εγώ. Μου είχαν πει αφού γύρισα ότι πρέπει να ζητήσω παραπάνω απο αυτά που αξίζουν τα πράγματα γιατί ποτέ δεν στέλνουν τα χρήματα που ζητάς. Έτσι κι αλλιως δεν περίμενα να πάρω τίποτα, μάλλον εξεπλάγην όταν έλαβα την επιταγή. Με τα χρήματα της επιταγής δεν ψώνησα καινούργια καλοκαιρινά ρούχα γιατί έμπαινε πλέον χειμώνας αλλά πήγαμε Ολλανδία για Χριστούγεννα. Οπότε τέλος καλά. Σκέψου όμως ότι η ταλαιπωρία ήταν μεγάλη. Θεσσαλονίκη - Αθήνα με τρένο, διανυκτέρευση στην Αθήνα, πτήση Αθήνα - Μαδρίτη, ολοήμερη εκδρομή στη Μαδρίτη, πτήση Μαδρίτη - Αβάνα, διανυκτέρευση στην Αβάνα και την πρώτη μέρα στην Αβάνα με τα ίδια ρούχα που ξεκίνησα από Θεσσαλονίκη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.780
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom