Ισπανία ταξιδι στην βαρκελωνη

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
χαιρετω

1ον)παιδια εχει νοικιασει κανεις αυτοκινητο στην βαρκελωνη???
2ον)ξερεις κανεις τι παιζει απο τιμες??? βρισκω τιμη για μινι αυτοκινητο μεσω νετ με 15 ευρω την ημερα (εκτος και εαν εννοει με το μινι, μινιατουρα αμαξι) και φοβαμαι μηπως παιζουν κρυφες χρεωσεις..
3ον)εκτος απο το διπλωμα τι αλλο χρειαζεται για να νοικιασεις ενα αυτοκινητο???
4ον)που μπορω να βρω καταστηματα ενοικιασεις αυτοκινητων εκτος του αεροδρομιου??? δεν το θελω για ολη την διαμονη μου για μια το πολυ δυο μερες κατα το τελος.....
και τελος ποια εταιρια ειναι εμπιστη (χωρις κρυφες χρεωσεις κτλ)

ευχαριστω πολυ
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Αυτο το σαιτ που σου εβαλα ειναι μεσιτης και οχι εταιρια ενοικιασεως.
Που σημαινει οτι συνεργαζετε με πολλες εταιριες ενοικιασεως και σου
προτεινει το χαμηλοτερο ενοικιο.
Το εχω χρησιμοποιησει και εγω αλλα και ο γυιος μου και ειμαστε ικανοποιημενοι.
Δεν υπηρχαν κρυφες χρεωσεις,παρεκτος μια φορα μου χρεωσανε προκαταβολικα
τα καυσιμα και οταν επεστρεψα το αυτοκινητα μου επεστραφη η διαφορα
την ιδια ημερα.
Να εχεις υπ οψιν σου οτι η ασφαλεια πληρωνετε χωρια,αλλα αν διαβασεις
αναλυτικα το συμφωνητικο,δεν θα εχεις καμια απορια.
 

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
μαλιστα, σε ευχαριστω παρα πολυ....για τα καυσιμα δεν ισχυει το full to full, δηλαδη το περνεις γεματο το παραδιδεις γεματο???
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Σε αλλες ναι σε αλλες οχι.
Εγω προσωπικα αν θυμηθω γεμιζω.Οταν ομως στο παραδιδουν οφειλεις να ελεγξεις
την σταθμη του καυσιμου,αλλα και την κατασταση του αυτοκινητου,(χτυπηματα,γδαρσιματα,κλπ)
 

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
sorry που γινομαι κουραστικος
η ασφαλεια πληρωνεται σε μετρητα κατα την παραλαβη του αυτοκινητου και επιστρεφεται με την παραδοση του ή ολα γινοντα μεσω πιστωτικης?? (δεν βρισκω καποιο συμφωνητικο στο νετ)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
H ασφαλεια χρεωνετε στην καρτα σου και δεν επιστρεφετε πισω.
Ασφαλεια κλοπης,μικτη ασφαλεια,θραυση κρυσταλων.
Συνηθως υπαρχει η βασικη ασφαλιση και εσυ παιρνεις και καποιες εξτρα.
Μπορεις να ρωτησεις σε καποια ελληνικη εταιρια ενοικιασεως για να παρεις μια ιδεα
και τα υπολοιπα ειναι πανω κατω τα ιδια.
 

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
ααα αλλο λεμε...εγω λεγοντας ασφαλεια εννουσα το "S.C.W. Excess" το οποιο μου εμφανιζει στο site και δεν ξερω τι ειναι (το οποιο λεει 350 ευρω), και λεγοντας ασφαλεια εννουσα κατι σαν εγγυηση που δινεις και στην επιστεφουν στο τελος...τελπα
 

varosiotis 72

Member
Μηνύματα
29
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
εδώ και 3 χρόνια ενοικιάζω αυτοκίνητο από την Economy Car Rentals. Search Car Rentals
Πρόκειται για εταιρία ελλαδιτών με έδρα την Κρήτη η οποία ενεργεί ως μεσάζων και σου βρίσκει αυτοκίνητα από τοπικές εταιρείες σε εξαιρετικές τιμές! Για βαρκελώνη θα βρεις από 12 ευρώ την ημέρα! Μπορεις να πάρεις το αυτοκίνητο από το αεροδρόμιο η από το κέντρο της πόλης (σου δίνει 4 επιλογές).
Η εταιρία σου προσφέρει και ασφάλεια. σε περιπτωση ατυχήματος θα πρέπει να πληρώσεις την τοπική εταιρία, να πάρεις αποδείξεις και να ζητήσεις τα λεφτά σου από την economycarrentals. δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις, η τοπική όμως εταιρία μπορεί να σου ζητήσει ένα ποσό το οποίο θα σου επιστρέψει στο τέλος εφόσον δεν υπάρχει κάποια ζημιά στο αυτοκίνητο.
όσοι φίλοι μου χρησιμοποίησαν την economycarrentals δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα.
 

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
χαιρετω

σκεφτομαι εαν εχω χρονο να επισκευτω το parc del laberint d'horta.. αξιζει???
επισης ειδα οτι για να φτασει εκει περνεις το μετρο L3 και κατεβαινεις στην σταση Mundet, κοιτωτας στο google map ειδα οτι υπαρχει ενας δρομος ταχειας κυκλοφρειας με διαχωριστικο στη μεση, απο την σταση του μετρο για να περασεις απεναντι που ειναι το παρκο υπαρχει καποια υπογεια διαβαση???
επισης πληρωνεις εισοδο για το παρκο???
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
χαιρετω

σκεφτομαι εαν εχω χρονο να επισκευτω το parc del laberint d'horta.. αξιζει???

Για μενα ,ετσι και ετσι.
επισης ειδα οτι για να φτασει εκει περνεις το μετρο L3 και κατεβαινεις στην σταση Mundet, κοιτωτας στο google map ειδα οτι υπαρχει ενας δρομος ταχειας κυκλοφρειας με διαχωριστικο στη μεση, απο την σταση του μετρο για να περασεις απεναντι που ειναι το παρκο υπαρχει καποια υπογεια διαβαση???
Εχει εξοδο απο την πανω πλευρα και δεν χρειαζετε να διασχισεις
τον Β 20
επισης πληρωνεις εισοδο για το παρκο???
Ναι,αν θυμαμαι καλα 2-3 ευρω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.973
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom