φθηνος προορισμος

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Παιδιά, εγώ ταξιδεύω σε λίγες μέρες για Μπάνσκο. Βρήκα διαμέρισμα για τέσσερα άτομα, με ενενήντα δύο ευρώ την εβδομάδα. Μάλιστα, καλά διαβάσετε. Μας έρχεται δηλαδή 23 ευρώ το άτομο την εβδομάδα.
Ταξιδεύουμε με το τρένο, έχει βραδυνή αναχώρηση από Αθήνα, κοιμόμαστε καί το πρωί βρισκόμαστε Μπλαγκόεβγκραντ,περίπου 80 ευρώ με επιστροφή.
Ενοικίαση αυτοκινήτου άλλα 40 ευρώ το άτομο, συνολικά ούτε 150 ευρώ δεν μας έρχεται. Καί ότι χαλάσουμε εκεί.
Είπατε τίποτα?
Είπαμε πως θέλουμε λινκ για το διαμέρισμα! Τι πρόγραμμα έχετε για εκεί;
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Παιδιά, εγώ ταξιδεύω σε λίγες μέρες για Μπάνσκο. Βρήκα διαμέρισμα για τέσσερα άτομα, με ενενήντα δύο ευρώ την εβδομάδα. Μάλιστα, καλά διαβάσετε. Μας έρχεται δηλαδή 23 ευρώ το άτομο την εβδομάδα.
Ταξιδεύουμε με το τρένο, έχει βραδυνή αναχώρηση από Αθήνα, κοιμόμαστε καί το πρωί βρισκόμαστε Μπλαγκόεβγκραντ,περίπου 80 ευρώ με επιστροφή.
Ενοικίαση αυτοκινήτου άλλα 40 ευρώ το άτομο, συνολικά ούτε 150 ευρώ δεν μας έρχεται. Καί ότι χαλάσουμε εκεί.
Είπατε τίποτα?
τέλεια ακούγονται όλα!!!
καλά να περάσετε!!!!:p:p
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τι να πούμε τι... άλλαλα τα χείλη των ασεβών... μιλάμε για τεράστια ευκαιρία... θα ζήσεις την μαγεία του Ελληνικού τρένου, θα φας μπουγάτσα στο σταθμό στη Θεσσαλονίκη περιμένοντας την ανταπόκριση, θα απολαύσεις την μαγεία της φύσης στο κοσμοπολίτικο Μπάνσκο και τέλος θα γνωρίσεις την υπέροχη Βουλγάρικη φιλοξενία στο υπερλούξ διαμέρισμα που θα μείνεις... υποκλίνομαι, αλλά μην το πολυδιαφημίζεις γιατί θα χαλάσεις την πιάτσα και μετά δεν θα βρίσκουμε την υπερπροσφορά εμείς που ψάχνουμε το καλό και φτηνό...
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
δεν μπορει να βρει μια φτηνη πτηση με εξυπηρετικες σερβιτορες ρε νικο ?
για βοηθα μπας και γλιτωσει το τρενο
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Παιδιά, εγώ ταξιδεύω σε λίγες μέρες για Μπάνσκο. Βρήκα διαμέρισμα για τέσσερα άτομα, με ενενήντα δύο ευρώ την εβδομάδα. Μάλιστα, καλά διαβάσετε. Μας έρχεται δηλαδή 23 ευρώ το άτομο την εβδομάδα.
τι σόι διαμέρισμα είναι αυτό όμως ρε συ?:rolleyes:
παραείναι φθηνό.
ότι πληρώσεις παίρνεις δεν λένε?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.786
Likes
18.189
Για τα Τίρανα όμως που θέλω να πάω τη σύζυγο ταξίδι-αστραπή-έκπληξη και κανά τιπ για φτηνό διαμέρισμα και κανά φτηνό κινέζικο με μπουφέ που τρως όσο θες και σκας δε δίνετε, μόνο για το Μπάνσκο. Ίσως πάμε εκεί τελικά, αν και ίσως στεναχωρηθεί το κορίτσι αν μάθει ότι αρχικά θα πηγαίναμε Τίρανα. Αλλά οι προσφορές της kalove δε παίζονται, νομίζω στο τέλος θα χαρεί πολύ η σύζυγος με το δώρο-έκπληξη κι ας είναι στο Μπάνσκο!

Χιόνια έχει αυτή την εποχή?

Πλιζ, περιμένω τιπς και διευθύνσεις διαμερισμάτων! Με τον ΟΣΕ τα έχουμε βρει, μόνο 34 ώρες το ταξίδι, ευκαιρία να ζήσουμε τη μαγεία του σιδηρόδρομου. Υπολογίζω για 4 μέρες να μας φύγουν 136 ευρώ ο καθένας. Είπατε τίποτα?
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Τι ακριβώς θα κάνεις στο Μπάνσκο τέτοια εποχή? το χιονοδρομικό είναι κλειστό και το Μπάνσκο δεν έχει και πολύ ενδιαφέρον. Το διαμέρισμα είναι φθηνό οκ αλλά μετά τον ύπνο τιιιι?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τι ακριβώς θα κάνεις στο Μπάνσκο τέτοια εποχή? το χιονοδρομικό είναι κλειστό και το Μπάνσκο δεν έχει και πολύ ενδιαφέρον. Το διαμέρισμα είναι φθηνό οκ αλλά μετά τον ύπνο τιιιι?
Eίσαι προβοκάτορας... εδώ βρήκε τέτοια υπερπροσφορά κι εσύ κολλάς σε λεπτομέρειες?
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Σωστά δε σκέφτομαι καθαρά... πιθανό και να υπάρχει διαμέρισμα με 500 ευρώ για 3 χρόνια στην ανταρκτική, είναι φθηνό οπότε σπεύσατε
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
λοιπόν ,προσφατα πήγα κι εγώ στο Μπανσκο για ένα τριημερο...
ιδου οι εντυπωσεις μου...
-αν κάποιος δεν θέλει να κάνεις σκι,καλο είναι να παει οποιαδηποτε αλλη εποχη εκτος απο το χειμώνα...περαν του οτι οι τιμες σε οτι αφορά τη διαμονη είνια φθηνοτερες,μπορει να χαρει τη φύση ,να κάνεις τις βολτες του και να περασει καλα ,χωρις να χρειαζεται να περπατησει πανω στο χιονι και να αντιμετωπισει δυσκολιες σαν κι αυτες που περιεγραψε στην ιστορια της η Romantic woman.
-εγώ πηγα με μεγαλη επιφυλαξη στο Μπανσκο και χωρις πολλες προσδοκιες γιατί ειχα διαβασει στο φορουμ οχι πολυ κολακευτικά λογια...η αληθεια είναι οτι δεν ειναι και τοπ ταξιδιωτικος προορισμος αλλά έχει φαει απαξιωση λιγακι αδικα....μπορει κανεις να κάνει ομορφες βολτες στο κέντρο με τα πλακοστρωτα δρομακια ,να χαζεψει τα παραδοσιακά κτισματα,να φαει καλα(εντάξει οχι παντου αλλα αν το ψαξει λιγο κανεις βρισκει καλο φαγητο),να κάνει σπα ,τα οποια διαθετουν πολλά ξενοδοχεια σε σημαντικά χαμηλοτερες τιμες απο την ελλάδα και τελος να του αρέσει η φυση να κάνει εκδρομες ή πεζοποριες στα βουνα...εμεις ανεβηκαμε με το αυτοκινητο πάνω στο βουνο και η φυση είναι καταπληκτικη....παρατηρησα δε οτι υπαρχουν μονοπατια και διαδρομες που μπορει να ακολουθησει κανεις ,διαμορφωμενα ειδικά για αυτο το σκοπο με σημανση ,κ.τ.λ
-τώρα αν κάποιος θέλει να μεινει περαν του τριημερου φανταζομαι οτι θα πρεπει να οργανωσει τις δραστηριοτητες του....ειτε πεζοποριες ,ειτε εκδρομες ειτε και μια ημερησια στη Σοφια ,η οποια δεν είναι απαγορευτική καθως απεχει 150χλμ.
-τελος θέλω να πω οτι σε αντιστοιχο τριημερο περσυ στο μέτσοβο ,χαλασαμε φυσικά πολύ περισσοτερα χρηματα,φάγαμε μάλλον αθλια,(εκτος ισως απο μια εξαιρεση) και γενικοτερα σα συγκριση ,δυσκολα το "παραδοσιακο" Μετσοβο θα κέρδιζε τον εν λογω παρεξηγημενοπροορισμο...ενταξει η φυση στην περιοχη του μετσοβου ειναι πανεμορφη,έχει και δυο τρια πραγματα να δεις(ιδρυμα Τοσιτσα,οινοποιειο) αλλά περαν αυτων.....
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Σας δίνω τις πληροφορίες πού ζητήσατε
Το διαμέρισμα στο Μπάνσκο το βρήκα στο www1.ihacom.gr ειναι το Νο 55951 βρίσκεται σε νεόκτιστο συγκρότημα διαμερισμάτων έχει 1 κρεβατοκάμαρα, σαλόνι, μπάνιο κουζίνα καί από ότι λέει, πλήρως εξοπλισμένο με tv καί dvd.
Οσο για το τι θα κάνω εκεί, σας δίνω επιγραμματικά το πρόγραμμά μου, αφού το ζήτησε καί η panagiota
1η μέρα : άφιξη, περιήγηση στο Μπάνσκο
2η μέρα: Μπέλιτσα, επίσκεψη στο "πάρκο της αρκούδας πού χορεύει". Περιήγηση στο Εθνικό Πάρκο Παραγκάλιτσα
3η μέρα: Βέλιγκραντ, γιά σπά. Ισως πάμε με το γραφικό τρενάκι
4η μέρα: Μοναστήρι Ρίλας, Εθνικό Πάρκο Ρίλας
5η μέρα: Ορεινά χωριά : Κοβατσέβιτσα, Ντόλεν, Λέστεν
6η μέρα : Δυτική Ροδόπη :φαράγγι Τριγκράντ, σπήλαια Γιαγκοντίνα
7η μέρα : Περιήγηση στο Εθνικό Πάρκο Πιρίν
8η μέρα : Μπαγκόεβγκραντ, επιστροφή
Οσο γιά το ταξίδι με το τρένο, τα ξέρουμε τα χάλια τού ΟΣΕ, αλλά μας βολεύει πολύ το νυχτερινό ταξίδι, κερδίζουμε χρόνο καί το Μπλαγκόεβγκραντ είναι πολύ πιό κοντά στο Μπάνσκο από ότι η Σόφια.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Το Βερολίνο είναι φθηνό όντως και σέβεται τον τουρίστα από πολλές απόψεις .Το προτείνω και εγώ.

Το Μπάνσκο έχει πολύ καλές πίστες για σκι.Το χωριό έχει κάποια ομορφιά μπορώ να πω χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο όμως.Είναι ιδανικός προορισμός για φθηνόπωρο χειμώνα για κάποιον που έχει πολύ λίγα χρήματα να διαθέσει μιας και θα δει εκεί τα χρήματα του να μετράνε.Οι ταβέρνες πάντως από ότι άκουσα δεν είναι και τόσο φθηνές τώρα τελευταία αλλά σίγουρα είναι φθηνότερες από τις Ελληνικές.
Το ότι δεν έχει χιόνι αυτή την περίοδο είναι καλό για αυτούς που δεν θέλουν να κάνουν σκι μιας και θα έχει λιγότερο κόσμο και δεν θα γίνεται ο πανικός που γίνεται όταν ανοίγουν οι πίστες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.533
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom