Γενικά χρειαζομαι βοηθεια στην επιλογη νησιου

Σαντορινη*VS Σίφνος

  • Σίφνος

    Votes: 14 53,8%
  • Σαντορινη

    Votes: 12 46,2%

  • Total voters
    26

billakos313

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
υπαρχει κανεις που να ξερει σχετικα φθηνα ενοικιαζομενα δωματια στην Απολωνια (μιας και σαν φοιτητες θα προτιμουσαμε να χαλουσαμε τα χρηματα στην διασκεδαση παρα στην διαμονη)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Οι τιμές εξαρτώνται από την περίοδο που θα πας. Αν πας Αύγουστο, δεν υπάρχουν φτηνά δωμάτια, βαράνε αλύπητα. Για Ιούλιο μπορείς να βρεις, αλλά μέσω booking τα φτηνότερα έχουν ήδη εξαντληθεί για Απολλωνία.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
υπαρχει κανεις που να ξερει σχετικα φθηνα ενοικιαζομενα δωματια στην Απολωνια (μιας και σαν φοιτητες θα προτιμουσαμε να χαλουσαμε τα χρηματα στην διασκεδαση παρα στην διαμονη)
εκτος του booking, υπαρχει κ η πιο "παραδοσιακη" λυση!
βρισκεις απο το ιντερνετ τηλ, παιρνεις κ παζαρεύεις κι ολας!
 
Μηνύματα
51
Likes
45
Τέλειες παραλίες και εξαιρετικά καλές συγκοινωνίες έχει στην Σκιάθο. Δεν είναι βέβαια στις επιλογές σου, προφανώς επειδή δεν πας από Πειραιά (πας από Βόλο ή Άγιος Κωνσταντίνο), αλλά πιστεύω θα σε ικανοποιήσει εάν την επιλέξεις.
 

nopap

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπερα σε ολους.Απο τα νησια που προτεινεις νομιζω τα καλυτερα ειναι η Σιφνος και η Συρος.Η Σιφνος ειναι πολυ ωραιο νησι,γραφικο θα ελεγα και η Συρος ενω δεν εχει τοσο ωραιες παραλιες,εχει πολυ καλο κοσμο και εννοω τους κατοικους που ειναι παρα πολυ ευγενικοι.
Παντως αν θες και την προσωπικη μου αποψη αν δεν εχεις παει Μηλο να πας.Ισως το ωραιοτερο νησι του Αιγαιου.
 

john-data

Member
Μηνύματα
50
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Και εγω σου προτείνω τη Σκιάθο!!!
Μπορεί να ταλαιπωρηθείς να φτάσεις Αγ.Κωσταντινο αλλά στη Σκιάθο όλες οι παραλίες είναι κοντά μπορείς να πηγαίνεις με αστικό η καλύτερα να νοικιάσεις ένα μηχανάκι και φοβερές παραλίες και καθαρή θάλασσα και νυχτερινή ζωή!!!
Εγω 2 χρόνια τώρα εκει πήγα και φέτος λέω για Μήλο αλλά βλέπω να καταλήγω πάλι Σκιάθο...
 

billakos313

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
παιδια σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας. Εγω εχω πιστει για Σιφνο. Βλεπω πως η κοπελα μου βεβαια ειναι ψιλοκολλημενη με την Σαντορινι. Οποτε πρεπει να βαλουμε τα θετικα και τα αρνητικα κατω και να αποφασισουμε. Ποιες ειναι οι μεγαλυτερες διαφορες αναμεσα στα νησια αυτα;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πολυ καλα κανει και ειναι κολλημενη με τη Σαντορινη ...δε χωραει συγκριση νομιζω.
Αντε πες οτι η Σαντορινη ειναι ακριβοτερη σε ορισμενα ...και δεν εχει κ τοσο καλες παραλιες ...οχι δηλ οτι κ η Σιφνος εχει τις τοπ.
Αλλα να μπορει καποιος κ να μην παει Σαντορινη για να παει Σιφνο...no way!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Ρε φίλε μια απο τις δυσκολότερες δημοσκοπήσεις για μένα γιατί είναι 2 απο τα πιο αγαπημένα μου νησιά,η Σίφνος και η Σαντορίνη.Για μένα κάποια στιγμή πρέπει να πας και στα 2.Ψηφίζω Σαντορίνη γιατί είναι υπέροχη και έχει περισσότερα να δεις απο τη Σίφνο,αλλά και τα δύο νησιά έχουν μοναδική ατμόσφαιρα.Συνεπώς αν πας φέτος Σαντορίνη,να πας Σίφνο έστω του χρόνου.:clap:
 

billakos313

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Ρε φίλε μια απο τις δυσκολότερες δημοσκοπήσεις για μένα γιατί είναι 2 απο τα πιο αγαπημένα μου νησιά,η Σίφνος και η Σαντορίνη.Για μένα κάποια στιγμή πρέπει να πας και στα 2.Ψηφίζω Σαντορίνη γιατί είναι υπέροχη και έχει περισσότερα να δεις απο τη Σίφνο,αλλά και τα δύο νησιά έχουν μοναδική ατμόσφαιρα.Συνεπώς αν πας φέτος Σαντορίνη,να πας Σίφνο έστω του χρόνου.:clap:
Απ` οτι καταλαβα, αν η Σαντορινη ειχε τις παραλιες τις Σιφνου τοτε δεν θα υπηρχε λογος να ψαχνομαι ακομα...
 

Hyada

Member
Μηνύματα
59
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Istanbul ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Ευρώπη
Απορώ με όσους του προτείνετε Σίφνο, ενώ οι παραλίες της είναι του ίδιου επιπέδου με της Σαντορίνης. Μπάνιο δεν θα ευχαριστηθείς σε κανένα από τα δύο νησιά. Αυτό δεν σημαίνει πως οι παραλίες είναι απωθητικές, αλλά εφόσον το κριτήριό σου είναι οι μοναδικές θάλασσες, τότε αυτό δεν ικανοποιείται από αυτά τα δύο νησιά.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.366
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom