Γενικά ψάχνω προορισμό!!!

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Συγγνώμη συμφορουμίτες το έχετε καταλάβει ότι έχουν προταθεί όλες οι πόλεις και τα μισά χωριά της Ευρώπης και ο άμεσα ενδιαφερόμενος που έχει ανοίξει το θέμα είναι εξαφανισμένος? Εκτός αν θέλει να έχει το τελευταίο λόγο...

Δεν είναι δυστυχώς κι η πρώτη φορά που συμβαίνει...τουλάχιστον μένουν οι πληροφορίες για μελλοντική χρήση, μπορεί να φανούν χρήσιμες σε κάποιους!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
χαχα ναι είναι απίστευτο το πόσα έχουν γραφτεί από μια ερώτηση.Εντομεταξεί λέγονται και διάφορα περί φθηνών αεροπορικών που ισχύουν μεν για Αθήνα αλλά για Θεσσαλονίκη δεν ισχύουν και τόσο και να δούμε από που θα μας πει ότι είναι τελικά ο άνθρωπος.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
πριν περάσουν 24 ώρες κυρήχθηκε εξαφανισμένος..πολλά μελη δεν μπαίνουν κάθε μέρα...
σε ένα τόσο ευρύ θέμα, προορισμός στην Ευρώπη το Φεβ., είναι λογικό να υπάρχει πολλή συζήτηση. κ ο καθένας βρίσκει ιδεες κ τιμές. επί του προκειμενου κ από Θεσσ. η Ρώμη φτηνή είναι τοτε. 163 με τους πειρατές, κατι παραπάνω για κατι καλυτερο..:xmas_cheesygrin:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.541
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μωρέ εμείς κουβέντα μπαίνουμε να κάνουμε και το χαβαλέ μας. Το αν θα μας ακούσει ή όχι ο κάθε πόστερ δεν είναι πρωτεύον για μένα, η κουβέντα είναι και το να βλέπεις πώς σκέφτονται οι άλλοι σε σχέση με τη δική σου συλλογιστική και να παίρνεις καμιά ιδέα. Δηλαδή αν πάει στο Βερολίνο κι όχι στη Ρώμη και πετάξει με τη Vueling κι όχι με την Aegean θα δικαιωθώ σαν άνθρωπος; Πάλι pro θα παίζω (τώρα το έριξα στο buzz με τους κολλητούς, πολύ καλή φάση, αλλά οι μόνες ερωτήσεις για κινηματογράφο είναι για αμερικάνικες ταινίες, θα τους κάνω μήνυση).
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Και Ρώμη και Βερολίνο γράφτηκε αρκετά, θα προτείνω κι εγώ μια Κωνσταντινούπολη, αν κατάλαβα είναι ένα ζήτημα και το οικονομικό του ταξιδιού. Και πράγματα να δεις και να κάνεις, αρκετά και φτηνά είναι σε σχέση με άλλα και αν κινηθείς νωρίς θα βρεις και καλό πακετάκι για εκείνες τις μέρες...
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Λοιπόν, νομίζω ότι έχω την λύση-χρυσή τομή. Εαν ο ενδιαφερόμενος είναι απο την Θεσσαλονίκη, πάει στην Αθήνα. Πιάνει ξενοδοχείο κοντά στην Ομόνοια, και περνάει απίστευτες διακοπες, γνωρίζει την Πακιστανική , Αφγανική, Ιρακινή κουλτούρα, ο ουρανίσκος του -εφόσον θα τρέφεται στα εστιατόρια ξένων- θα εντρυφήσει στις εξωτικές γεύσεις και θα δει απο κοντά όλο το καλειδοσκόπιο χωρών όπως Σομαλία, Μπαγκλαντές κλπ. Ούτε βίζα, ούτε εμβόλια και μέγα πολιτιστική γνωριμία με διάφορες κουλτούρες.
Αν πάλι είναι απο Αθήνα βουτάει τον ΟΣΕ (για να βοηθήσει στην αποφυγή του επερχόμενου φαλιμέντου) πάει Θεσσαλονίκη, και συνεχίζει για Βουλγαρία. Χλιδή, πολυτέλεια, ευγενεια κατοίκων... όλο το πακέτο. Και φτηνά και υπεύθυνα! Εγω τουλάχιστον αυτό προτείνω. Αφήστε τις Ρωμες και τα Βερολίνα. Ο άνθρωπος το είπε καθαρά, θέλει κάτι φτηνό, εγώ βρήκα και εξωτικό.
 

Thanasis_v

Member
Μηνύματα
100
Likes
88
Λοιπόν, νομίζω ότι έχω την λύση-χρυσή τομή. Εαν ο ενδιαφερόμενος είναι απο την Θεσσαλονίκη, πάει στην Αθήνα. Πιάνει ξενοδοχείο κοντά στην Ομόνοια, και περνάει απίστευτες διακοπες, γνωρίζει την Πακιστανική , Αφγανική, Ιρακινή κουλτούρα, ο ουρανίσκος του -εφόσον θα τρέφεται στα εστιατόρια ξένων- θα εντρυφήσει στις εξωτικές γεύσεις και θα δει απο κοντά όλο το καλειδοσκόπιο χωρών όπως Σομαλία, Μπαγκλαντές κλπ. Ούτε βίζα, ούτε εμβόλια και μέγα πολιτιστική γνωριμία με διάφορες κουλτούρες.
Σωστός!!! Έχεις βάλει τη σωστή δόση πραγματικότητας και ειρωνίας.
 

atseali

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
βαρσοβια
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλια
για οικονομικο κ πολυ ομορφο προορισμο κ εγω πρωτεινω βουδαπεστη..εκει εκανα το πρωτο μου ταχιδι κ ηταν υπεροχα..εχω κλεισει να χαναπαω τις αποκριες με malev με εισ μονο 79 ευρω...!
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Αν μας έλεγε το παληκάρι περισσότερα πράγματα για τον ίδιο και την κοπέλα του για να δούμε ποιός προορισμός τους ταιριάζει.
Επίσης δεν είναι μόνο οι πρωτεύουσες της Ευρώπης για να δει κανείς. Υπάρχουν και μικρές πόλεις-διαμάντια, επαρχίες και διάφορες άλλες διαδρομές που δεν είναι τόσο προβεβλημένες.
Αν πάλι θέλουν μεγάλη πόλη, προτείνω Βαρκελώνη με vueling ή Βουδαπέστη με malev φυσικά. Αφού το Βερολίνο είναι ακριβό και με πολύωρες connections A3/LH δεν μπορώ να το προτείνω πρώτο. Διαφορετικά, Βερολίνο δαγκωτό!
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Ναι, βέβαια. Παρέλειψα την λατρευτή easyjet!!! Είναι πολύ οικονομικά το μήνα αυτό, όντως!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.864
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom