15 χρόνια Travelstories

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Μετά είχα φτιάξει ένα σάιτ που ξεκίνησα να δημοσιεύω το ημερολόγιο που κράταγε ο παππούς μου στον πόλεμο - ήταν στην αντίσταση και έγραφε ημερολόγιο από το μέτωπο κάθε βράδυ, 150 σελίδες είναι σύνολο :shock:, αλλά δε τελείωσα τη δακτυλογράφησή του ποτέ και έτσι έχει μείνει στη μέση. Είναι κάτι που κάποια στιγμή θέλω να βρω το χρόνο να το ολοκληρώσω.
Υπέροχο ήταν αυτό!!!

Μετά είχαμε το timebox, ένα φόρουμ για ρολόγια, στο οποίο αν θυμάμαι καλά είχαμε κάπου ... 27 μέλη :haha: ή κάτι τέτοιο. Ήταν ασφαλής χώρος πάντως από όλες τις απόψεις, δε μπορούσε να σε βλάψει οικονομικά όπως το Travelstories που μπαίνεις και μετά από 2 ώρες έχεις ψωνίσει 7 αεροπορικά εισιτήρια :haha: - εκεί γράφαμε για ρολόγια που κανένας μας δε θα μπορούσε ποτέ να αγοράσει οπότε όλα καλά, μας βόλευε.
Το καλύτερο σαιτ για ρολόγια. Δε ποστάραμε τιποτα φθηνότερο από 2.000€

Και πιο πρόσφατο ήταν το ReaderSociety, ένα φόρουμ για βιβλία που κάποια μέλη από εδώ συμμετείχαν για λίγο, αλλά δεν κράτησε πολύ - κι'αυτό ίσως κάποια στιγμή θα ήθελα να το επαναφέρω αλλά πόσες απογοητεύσεις να αντέξω ο έρμος :haha:
ΕΕΕΕΕΕ
GISTimes λέω και κλαίω... Το "πληρέστερο" για ειδήσεις σχετικά με τον κόσμο του GIS (ή επειδή ήταν ξενόγλωσσο μπαίνει σε άλλη λίστα?)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Χρόνια πολλά στον δημιουργό του φόρουμ @Defkalion , στον αρχηγό του ban-spam @spor_os, σε αγαπημένα μέλη που πλέον δεν γράφουν για τους δικούς τους λόγους, αλλά οι ιστορίες τους μας ταξιδεύουν ακόμη, σε όλα τα ενεργά και μη ενεργά μέλη που έχουν προσφέρει στο forum.
Kαι πάντα τέτοιες ημέρες θυμάμαι μέλη που έχουν κάνει το μεγάλο ταξίδι όπως τον @vagantos, την @anny.

Αντε και καλά ταξίδια!
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Χρόνια πολλά στον δημιουργό του φόρουμ @Defkalion , στον αρχηγό του ban-spam @spor_os, σε αγαπημένα μέλη που πλέον δεν γράφουν για τους δικούς τους λόγους, αλλά οι ιστορίες τους μας ταξιδεύουν ακόμη, σε όλα τα ενεργά και μη ενεργά μέλη που έχουν προσφέρει στο forum.
Kαι πάντα τέτοιες ημέρες θυμάμαι μέλη που έχουν κάνει το μεγάλο ταξίδι όπως τον @vagantos, την @anny.

Αντε και καλά ταξίδια!
πολύ ευγενικό, σκεφτόμουν από χτες ακριβώς αυτά τα δύο μέλη, ευχαριστώ που το είπες. Επίσης και τα εξαιρετικά μέλη που δεν ασχολούνται. Τη δουλεια του την έκανε το φορουμ πάντως, όλοι κύκλους εχουν.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.114
Οπότε φέτος αντί για στατιστικά, αριθμούς, ανασκοπήσεις, βόλτες στο παρελθόν, είπα να κάνουμε απλά μια κουβέντα για το πώς έχει επηρεάσει το Travelstories τις ζωές μας.
Έχει επηρεάσει άραγε τις ζωές μας? Έχουμε εξαναγκαστεί μήπως να ξοδέψουμε ότι χρήματα περισσεύουν σε ταξίδια? Ευτυχώς ήρθε ο covid να διορθώσει την κατάσταση🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬 γιατί τα παραπάνω ισχύουν στον μέγιστο βαθμό.
Αρχικά σκεφτόμουν να γράψω πως έχει επηρεάσει την ταξιδιωτική μας ζωή αλλά ήταν λάθος, έχει επηρεάσει ολοκληρωτικά τις ζωές μας, τον τρόπο που σκεφτόμαστε και λειτουργούμε, το πως διαχειριζόμαστε καταστάσεις και λαμβάνουμε αποφάσεις.
Χρόνια πολλά και από εμένα και ένα μεγάάάάάλο ευχαριστώ για την ύπαρξη του forum. Το travelstories είναι 50% τα μέλη του και 50% η κουλτούρα συζήτησης, κανόνες τυπικοί και ηθικοί που έχουν τεθεί από τον def.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Χρόνια πολλά στον δημιουργό του φόρουμ @Defkalion , στον αρχηγό του ban-spam @spor_os, σε αγαπημένα μέλη που πλέον δεν γράφουν για τους δικούς τους λόγους, αλλά οι ιστορίες τους μας ταξιδεύουν ακόμη, σε όλα τα ενεργά και μη ενεργά μέλη που έχουν προσφέρει στο forum.
Kαι πάντα τέτοιες ημέρες θυμάμαι μέλη που έχουν κάνει το μεγάλο ταξίδι όπως τον @vagantos, την @anny.

Αντε και καλά ταξίδια!
Πολύ ευγενικό και συγκινητικό που τους θυμήθηκες.Μπράβο σου.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.953
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αρχικά σκεφτόμουν να γράψω πως έχει επηρεάσει την ταξιδιωτική μας ζωή αλλά ήταν λάθος, έχει επηρεάσει ολοκληρωτικά τις ζωές μας, τον τρόπο που σκεφτόμαστε και λειτουργούμε, το πως διαχειριζόμαστε καταστάσεις και λαμβάνουμε αποφάσεις.
Πάρα πολύ σωστά, δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.
Μέσα σε λίγα χρόνια έχω αλλάξει προσέγγιση, τρόπο σκέψης και διαχείρισης, και σίγουρα αυτό δεν αφορά μόνο τα ταξίδια, αλλά τον γενικότερο τρόπο ζωής, που σίγουρα περιστρέφεται γύρω από αυτά. :)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Δεκέμβρης 2011, σε μια συνάντηση όταν τότε έμενα Θεσσαλονίκη, ο @vagantos μου είχε δώσει τον "Ορό της αλήθειας" για επιλεγμένους και μερακλήδες όπως το έλεγε.

Κάποια στιγμή είχε γράψει η κόρη του εδώ στο φόρουμ και είχαμε πει να το πιούμε εις μνήμην του. Μπορούμε να το κάνουμε σε μια επόμενη συνάντηση με το καλό, αλλά να είναι και @babaduma παρόν.

IMG_5188.jpg
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Δεκέμβρης 2011, σε μια συνάντηση όταν τότε έμενα Θεσσαλονίκη, ο @vagantos μου είχε δώσει τον "Ορό της αλήθειας" για επιλεγμένους και μερακλήδες όπως το έλεγε.

Κάποια στιγμή είχε γράψει η κόρη του εδώ στο φόρουμ και είχαμε πει να το πιούμε εις μνήμην του. Μπορούμε να το κάνουμε σε μια επόμενη συνάντηση με το καλό, αλλά να είναι και @babaduma παρόν.

View attachment 326921
Ο αλησμόνητος φίλος μου/μας Βαγγέλης, με προμήθευε με τον 'ορό' του κάθε χρόνο... μέχρι λίγο πριν φύγει για εκεί που θα πάμε όλοι να τον βρούμε... :(
Δεν έχω πιεί καλύτερο 'ορό'...

Αν και όταν υπάρξουν κατάλληλες συνθήκες ώστε να γίνει μια τέτοια εκδήλωση, φυσικά και θα δηλώσω παρών.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Δεκέμβρης 2011, σε μια συνάντηση όταν τότε έμενα Θεσσαλονίκη, ο @vagantos μου είχε δώσει τον "Ορό της αλήθειας" για επιλεγμένους και μερακλήδες όπως το έλεγε.
Πρέπει να ήμουν εκεί σε αυτή τη συνάντηση, είχα έρθει με το αυτοκίνητο από Αθήνα και θυμάμαι το Βαγγέλη που ήρθε κρατώντας κάτι τσάντες με τον.... ορό. 😔
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Πρέπει να ήμουν εκεί σε αυτή τη συνάντηση, είχα έρθει με το αυτοκίνητο από Αθήνα και θυμάμαι το Βαγγέλη που ήρθε κρατώντας κάτι τσάντες με τον.... ορό. 😔
Ναι, ήσουν. Μαζί και με την άλλη "θρυλική" (για άλλους λόγους :) ) μορφή του φόρουμ, την famek. Και αρκετά άλλα μέλη που σήμερα δραστηριοποιούνται ελάχιστα ή καθόλου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.668
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom