2018 Που πάμε;

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
11-14/1 Ισραίλ - Παλαιστίνη
20-22/1 Εδινβούργο - Δουβλίνο
27-28/1 Σόφια
2-4/2 Λβιβ
17-18/2 Ζακοπάνε
23-28/2 Αλικάντε - Βαλένθια
3-4/3 Βιέννη
10-11/3 Γντανσκ
16-19/3 Κωνσταντινούπολη
8/4 Αθήνα
14-15/4 Κίεβο
21-22/4 Κίεβο
27/4-3/5 Κόσοβο - Αλβανία
31/5-3/6 Ουκρανία
11/8-22/8 Γεωργία - Τουρκία
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
93
Likes
54
Barbados με την ελπίδα να δω από κοντά τη Rianna [έχει σπίτι εκεί το κορίτσι]. Παρεπιμπτόντως αν έχει πάει κανείς μεταφέρει εντυπώσεις!
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Εμάς στο πλάνο μπήκε πολύ ενεργά το Λονδίνο για 7 ημέρες τον Αύγουστο. Οι τιμές για Σιγκαπούρη είναι εκτός προυπολογισμού οπότε θα μπει ξανά η επιχείρηση κουμπαράς για να το κάνουμε όπως του αξίζει.

Για Λονδίνο μάλλον θα έχουμε δωρεάν διαμονή και είναι ένα πολύ ισχυρό κίνητρο καθώς ειναι αρκετά ακριβή πόλη. Αυτή την στιγμή βρίσκω εισιτήρια 300€ μετ επιστροφής για 2 άτομα. Ας μου πει κάποιος πώς βλέπει την τιμή για την περίοδο...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εμάς στο πλάνο μπήκε πολύ ενεργά το Λονδίνο για 7 ημέρες τον Αύγουστο. Οι τιμές για Σιγκαπούρη είναι εκτός προυπολογισμού οπότε θα μπει ξανά η επιχείρηση κουμπαράς για να το κάνουμε όπως του αξίζει.

Για Λονδίνο μάλλον θα έχουμε δωρεάν διαμονή και είναι ένα πολύ ισχυρό κίνητρο καθώς ειναι αρκετά ακριβή πόλη. Αυτή την στιγμή βρίσκω εισιτήρια 300€ μετ επιστροφής για 2 άτομα. Ας μου πει κάποιος πώς βλέπει την τιμή για την περίοδο...
Ποιά περίοδο;
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Λογική τιμή.Ποιά εταιρεία;
Wizz. Διάβασα τον αναλυτικό οδηγό κρατήσεων που είναι σε thread για να δω λεπτομέρειες. Πάνω κάτω αυτή η τιμή βγαίνει με βαλίτσα. Καλοκαίρι ναι μεν αλλά 7 μέρες με 2 χειραποσκευές.... Δύσκολο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Wizz. Διάβασα τον αναλυτικό οδηγό κρατήσεων που είναι σε thread για να δω λεπτομέρειες. Πάνω κάτω αυτή η τιμή βγαίνει με βαλίτσα. Καλοκαίρι ναι μεν αλλά 7 μέρες με 2 χειραποσκευές.... Δύσκολο.
Άνετα βγαίνει, αφού θα έχετε και δικό σας σπίτι και πλυντήριο αν χρειαστεί. Βάρβαρη η ώρα της επιστροφής από το Λούτον όμως. Τσέκαρε και Easyjet είχα δει παρόμοια τιμή, νομίζω και λιγότερο πρόσφατα και σε καλύτερες ώρες ή κάποιο συνδυασμό αυτών των δύο.
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Για ψώνια το λέω, γιατί από ρούχα θα είμαι κομπλέ με την χειραποσκευή. Τα καλοκαιρινά δν πιάνουν χώρο. Η άλλη μου σκέψη είναι να συμπιέσω κανα σάκο και να τον χρεωθώ μόνο στην επιστροφή. Απ ότι καταλαβαίνω το budget εγκρίνεται! Μόλις μάθω και αν είμαι οκ με το σπίτι λογικά θα το προχωρήσω! Σας ευχαριστώ όλους!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Η άλλη μου σκέψη είναι να συμπιέσω κανα σάκο και να τον χρεωθώ μόνο στην επιστροφή.
Μια που εισαι φανατικη ταξιδιάρα, δεν επενδυεις ενα ποσο σε ειδικο σακίδιο που μαζευεται και γινεται μια σταλιά, ειδικά γι αυτές τις περιπτώσεις; Το δικό μου μάλιστα γίνεται αρκετών λίτρων όταν το ανοίγω. Το βρίσκεις στα ταξιδιωτικά είδη σε αεροδρόμια ή Amazon.
 

Raccoon

Member
Μηνύματα
74
Likes
153
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Αν και είμαι ακόμα στο erasmus και ήδη για το 2018 έχω πάει Στοκχόλμη (ίσως λάθος επιλογή για την εποχή, αλλά τώρα πάει) σκέφτομαι να πάω καμιά Ουκρανία προς Λβιβ το κόβω, αλλά έχω και 2 φίλες Ουκρανές, οπότε ίσως μου προτείνουν κι αυτές τίποτα. Αφού φύγω από Πολωνία που βρίσκομαι το μόνο σίγουρο είναι ότι το καλοκαίρι θα πάω Σερβία ο κόσμος να χαλάσει! Μένω στη Δράμα και απορώ που δεν έχω πάει ακόμα μιας και δεν είναι και μακρυά + ότι ο πατέρας μου έχει γυρίσει όλα τα γύρω μέρη με αμάξι κι εγώ δεν έχω πάει ποτέ μαζί του..(θέλω κρέμασμα:haha:) Οπότε επειδή δεν μου περισσεύουν και τρελά φράγκα για επόμενα ταξίδια τουλάχιστον ας πάω σε μια χώρα που ήθελα από μικρή να πάω:clap: Τώρα για πόλεις σίγουρα Βελιγράδι, Νόβι Σαντ, αλλά θα ρωτήσω και τον φάδερ, γιατί έχει πάει αρκετές φορές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom