1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

2020 Που πάμε.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γενικά Περί Ταξιδιών' που ξεκίνησε από το μέλος panpan, στις 2 Ιανουαρίου 2019.

1. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κωνσταντινουπολη?
    Θα σου πω μια γνωμη και αν θες την κρατας. Κλεισε, αν βρεις με μιλια, και ενα εισιτηριο επιστροφης απο Μαλαγα για Αθηνα να υπαρχει. Και αποφασιζεις μετα αν θα επιστρεψεις τελικα απο Μαδριτη η Μαλαγα. Οι τιμες των γρηγορων τρενων ειναι πολυ υψηλες, το 20ρικο της ακυρωσης ενος εισιτηριου θα σου φανει ψιχουλακι, ενω υπαρχει περιπτωση να σου κοστισει πολυ σε χρημα και χρονο η επιστροφη πισω στη Μαδριτη.

2. makisg

makisg Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Καλαμάτα
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νησιά Φίτζι
    @taxidiara άκου την συμβουλή της @paefstra, έχει κάνει διδακτορικό στα μίλια, σε λίγο θα διδάξει και στην....NASA.:bleh::bleh:

psilos3, dimaq, chris7 and 5 others like this.
  3. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κωνσταντινουπολη?
    Ελπιζα σε καριερα Μπαρμπι...

dimaq, alvadi, Yorgos and 2 others like this.
  4. mikrh tsopana

mikrh tsopana Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Μπορντώ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    θα το αποφασίσω αύριο
    Για την Αλάμπρα να ξέρεις ότι ακόμη κι αν τα εισιτήρια είναι εξαντλημένα, υπάρχει η επιλογή του Dobla de Oro εισιτηρίου. Κοστίζει λίγο παραπάνω (γύρω στα 20 ευρώ αν θυμάμαι καλά) αλλά είναι διήμερο εισιτήριο και επιτρέπει είσοδο στα περισσότερα μνημεία. Συνήθως μπορείς να βρεις αυτόν τον τύπο εισιτηρίου μέχρι τελευταία στιγμή.

https://tickets.alhambra-patronato.es/en/tickets-dobla-de-oro-general/

Elena2508 and taxidiara like this.
  5. katkats

katkats Moderator

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ν. Αμερική
    Γουρι!

6. taxidiara

taxidiara Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Αργεί λίγο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
    Χαχα είπε αυτή με τη μαύρη γάτα στο avatar

psilos3, dimaq, alvadi and 4 others like this.
  7. alvadi

alvadi Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Λισαβόνα
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Μεξικό
    Να 'μαστε πάλι εδώ όχι για να προσθέσω ταξίδι (αυτό θα ήταν ευτυχία) αλλά για να αλλάξω. Είπαν γνωστοί μας ότι υπάρχει κινδυνος μεγάλου σεισμού στην Κωνσταντινούπολη και εκτός του φόβου να μπει στο αεροπλάνο, τώρα έχουμε μη γίνει και κανένας σεισμός και γκρεμιστούν τα πάντα.. Για να μην τον πιέσω πολύ σκέφτηκα την Πολωνία γιατί μετά την Αγία Σοφία που ήθελε να δει, μου ζήτησε επίσκεψη στο Αουσβιτς. Πως σας φαίνεται; Αθήνα - Βαρσοβία και επιστροφή από Κρακοβία; 5 μέρες σκέφτομαι... επίσης η τιμή της Αegean για Ιουνιο ειναι περιπου 90€/άτομο

8. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κωνσταντινουπολη?
    Ως τον Ιουνη μπορει να εχει γινει ο σεισμος, λενε κατι γνωστοι μου. Οι οποιοι λενε επισης οτι στην Τουρκια κανει συνεχεια σεισμους, οποτε οποιος πει οτι θα γινει σεισμος σε 8 μηνες βγαινει σωστος μελλοντολογος. Μπορει να γινει και στην Ελλαδα επισης. Οποτε δεν σωζεστε απο πουθενα :haha:
    Σε οποιο απο τα δυο μερη κι αν πατε θα περασετε υπεροχα.

Just Lori, greco, makisg and 2 others like this.
  9. alvadi

alvadi Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Λισαβόνα
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Μεξικό
    :lol::lol::lol::lol: που θα το πας το παιδί; καθόλου δεν σκέφτεσαι; :lol::lol::lol::lol: Μη πάμε μακριά, έκανε πρόσφατα εδώ και ήταν και μόνα τους στο σπίτι....

paefstra likes this.
  10. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κωνσταντινουπολη?
    Αν εχουν φοβηθει πολυ, το καταλαβαινω. Κι εγω φοβηθηκα μετα απο χρονια στον προσφατο. Αλλα προβλεψη ΔΕΝ γινεται.
    Κινηστε για κεντρικη Ευρωπη που ειναι ακινητη γενικα τοτε :haha:.

greco and alvadi like this.
  11. alvadi

alvadi Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Λισαβόνα
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Μεξικό
    Πως έλεγε η διαφήμιση ότι θέλει το γερμανό του εγώ θέλω την @paefstra μου.. Παίρνει θέση και με εμψυχώνει, έτσι μου έκανε στο δίλημμα μου Οσλο-Λισαβόνα, έτισ και με την Κωνσταντινούπολη. Λοιπον τα έκλεισα τα εισιτήρια για Κωνσταντινούπολη να πάμε με το γιο τον Ιουνιο (να δω πότε θα προλάβω να μαζέψω χρήματα, κάτι έχει ο μικρός κομπόδεμα, οπότε νηστικοί δεν θα μείνουμε...:):):) )

apodrasi, greco and paefstra like this.
  12. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κωνσταντινουπολη?
    @alvadi εινσι φτηνη η Κων/πολη, μονο για διαμονη μαζευεις λεφτα :)

greco and alvadi like this.