2023. Που πάμε;

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
846
Likes
761
Αυτην την στιγμη ανακοινωνει ο πρωθυπουργος "Εκλογες στις 21 Μαΐου"
(ανοιξα τηλεοραση πρωινη ωρα μετα απο 20 χρονια... i swear!)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Αυτην την στιγμη ανακοινωνει ο πρωθυπουργος "Εκλογες στις 21 Μαΐου"
(ανοιξα τηλεοραση πρωινη ωρα μετα απο 20 χρονια... i swear!)
Παω να κλεισω 2ημερο περισυλλογης στον Σαρωνικο πριν ψηφισω, αφου κλεινουν τα σχολεια 4ημερο. Ολε!
Παω να ακυρωσω, εχουμε εξεταστικη περιοδο σε μια βδομαδα. Shit!
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
846
Likes
761
Παω να κλεισω 2ημερο περισυλλογης στον Σαρωνικο πριν ψηφισω, αφου κλεινουν τα σχολεια 4ημερο. Ολε!
Παω να ακυρωσω, εχουμε εξεταστικη περιοδο σε μια βδομαδα. Shit!
Ωωω, μα δεν το σκεφτηκαν καλα!
(εγω που αρχισα να ψαχνω στο google ποια σχολεια κλεινουν και γιατι..; βρηκα απαντησεις βεβαια!)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ωωω, μα δεν το σκεφτηκαν καλα!
(εγω που αρχισα να ψαχνω στο google ποια σχολεια κλεινουν και γιατι..; βρηκα απαντησεις βεβαια!)
Καλα το σκεφτηκαν. +2 μερες για διαβασμα ειναι μια χαρα.
Αναθεμα το Touris4all,δεν θα ξοδευτει ποτε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Αυτην την στιγμη ανακοινωνει ο πρωθυπουργος "Εκλογες στις 21 Μαΐου"
(ανοιξα τηλεοραση πρωινη ωρα μετα απο 20 χρονια... i swear!)
Μια στιγμη. Δεν εχει παει ακομη στην Προεδρο της Δημοκρατιας, δεν εχει γινει κλεισιμο της Βουλης λογω παρελευσης της 4ετιας, δεν ειναι βεβαιο οτι σε εναν μηνα ακριβως θα προκυψει μειζον σοβαρο εθνικο ζητημα για να γινουν προωρες εκλογες απο 21 Μαιου.
Εγω θα ημουν επιφυλακτικη. Δεν εχει τηρηθει καμια θεσμικη διαδικασια. Μονο μια τηλεοπτικη ανακοινωση, που θεσμικα δεν εχει ισχυ.
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μια στιγμη. Δεν εχει παει ακομη στην Προεδρο της Δημοκρατιας, δεν εχει γινει κλεισιμο της Βουλης λογω παρελευσης της 4ετιας, δεν ειναι βεβαιο οτι σε εναν μηνα ακριβως θα προκυψει μειζον σοβαρο εθνικο ζητημα για να γινουν προωρες εκλογες απο 21 Μαιου.
Εγω θα ημουν επιφυλακτικη. Δεν εχει τηρηθει καμια θεσμικη διαδικασια. Μονο μια τηλεοπτικη ανακοινωση, που θεσμικα δεν εχει ισχυ.
OK, εσύ μην κλείσεις εισιτήρια για την εκλογική άδεια τότε. Εγώ έκλεισα :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Εχθες οριστικοποιησαμε το καλοκαιρι του 23.
Ιουνιο Βρυξελλες
Ιουλιο Βιεννη και απο εκει Ζαγκρεμπ
Αυγουστο Γαλλια, Παρισι και Βρεττανη.

Θα ακυρωσω για δευτερη χρονια τη Στοκχολμη που τρωει 24.000 μιλια μονο μεταβαση για 3ημερο γιατι με την αλλαγη δεδομενων στη συγκεντρωση μιλιων, δεν θελω να τα τρωω για 3ημερα.
Μεση τιμη αεροπορικου τα 35 ευρω. Μεση τιμη δικλινου τα 70 ευρω, ολα με τραγικα early booking και 3 εξαργυρωσεις νυκτων απο τη Hotels com.
Απο το 2024 αλλαζει το στιλ. Λιγοτερα αεροπορικα εισιτηρια, ταξιδια περισσοτερων ημερων, τα 3ημερα τελος. Θα βαλω στο πλανο και το interrail στις ακριβες χωρες (150 ευρω περιπου για 3 μερες ταξιδιου μεγαλων αποστασεων με τη βαλιτσα και ολα) γιατι ειναι εξοντωτικο το να ψαχνεις καλες τιμες στα τρενα.
 
Last edited:

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Με δεδομένο ότι πλέον ταξιδεύουμε τρεις αντί για δυο, έχοντας ένα βρέφος λίγων μόνο ημερών, Σεπτέμβριος Ντουμπρόβνικ και γιορτές Ταλίν ή και Ιρλανδία!
 

christosk_7

Member
Μηνύματα
106
Likes
162
Με δεδομένο ότι πλέον ταξιδεύουμε τρεις αντί για δυο, έχοντας ένα βρέφος λίγων μόνο ημερών, Σεπτέμβριος Ντουμπρόβνικ και γιορτές Ταλίν ή και Ιρλανδία!
Αυτο με τα ταξίδια με μωρό ακούγονται ενδιαφέροντα και αρκετα δελεαστικά....περιμένουμε τις εντυπώσεις σου !
 

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Αυτο με τα ταξίδια με μωρό ακούγονται ενδιαφέροντα και αρκετα δελεαστικά....περιμένουμε τις εντυπώσεις σου !
Ανοίγεται καινούργιος κόσμος για εμάς στα ταξίδια πλέον! Θα ανοίξω σχετικό topic, αμέσως μόλις ολοκληρωθεί το ταξίδι στο Ντουμπρόβνικ! Νομίζω θα έχει ενδιαφέρον :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom