Ισπανία Aπο girona - barcelona

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Χαιρετώ όλα τα μέλη του φόρουμ.
Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια αν μπορεί κάποιος να με ενημερώσει πώς μπορώ απο το αεροδρόμιο Girona Barcelona να πάω Barcelona που είναι μια ώρα περίπου μακριά? Υπάρχει λεωφορείο? ή κατι αναλογο? αν ναι μπορώ να αγοράσω τα tickets πριν να φθάσω Βαρκελώνη?

Ευχαριστώ παιδιά
Μόλις φτάσεις και αφού πάρεις την βαλίτσα σου(αν έχεις) βγαίνεις έξω και αφού δεις την πιάτσα των ταξί,στα δεξιά σου στα 30 μέτρα.Εισιτήρια θα κόψεις εκεί.
Να προτιμήσεις το πήγαινε-έλα που έχει έκπτωση.
 

Tsotilakos

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Καλησπερα σας, Παρασκευη πεταω για Βαρκελωνη με την RyanAir και προσγειώνομαι στο αεροδρομιο Girona. Για να παω στο ξενοδοχειο μου (AutoHogar) που ειναι στο κεντρο της Βαρκελωνης εψαξα τον τροπο με δημοσια συγκοινωνια και μου εβγαλε την παρακατω διαδρομη.

diadromh.jpg

Η απορια μου ειναι αν το 604 ειναι ο αριθμος του λεωφορειου και επισης για να παω στη σταση του μετρο που πρεπει, θα το βρω ευκολα ή θα μπερδευτω; Οποιος εχει παει κ γνωριζει αν μπορει ας δωσει τα φωτα του. (Πρωτη φορα πηγαινω Ισπανια). Ευχαριστω προκαταβολικα, να ειστε καλα!
 

Ulysses

Member
Μηνύματα
114
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Μεξικό
Μια χαρά στα έβγαλε. Το 604 ειναι η γραμμή του λεωφορείου.
Αυτού συγκεκριμένα http://www.sagales.com/pubdocs/4032...barcelona-(estacio-nord)-2014-03-19-(604).pdf
Δεν θα έχεις πρόβλημα να βρεις το μετρό, είναι λίγο αφού βγεις από το σταθμό των λεωφορείων, θα το πάρεις και θα αλλάξεις γραμμή όπως λέει. Μπορείς να αλλάξεις και στην Catalunya και να πάρεις το πράσινο αλλά καλύτερα να μην μπλεχτείς εκεί αφού θα χεις και αποσκευές κλπ, είναι μεγάλος σταθμός
 

Tsotilakos

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Ευχαριστω παρα πολυ. Οταν λες οτι το 604 ειναι η γραμμη του λεωφορειου τι εννοεις; Εγω νομιζα οτι το 604 θα το γραφει πανω στο λεωφορειο,οτι ειναι ο αριθμος του. Επισης εκει που μου λες οτι θα βρω το μετρο ευκολα αφου ειναι εξω απο το σταθμο λεωφορειων,εκει ειναι ο τερματισμος του λεωφορειου ή πρεπει να κατεβω νωριτερα; (συγνωμη για το πρηξιμο αλλα γενικα αγχωνομαι ευκολα) :(
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Μολις βγεις απο το αεροδρόμειο αριστερα ειναι το λεωφορειο.Θα το δεις ευκολα.Διπλα ειναι το κιοσκι με τα εισιτηρια. Οταν φτασεις Βαρκελώνη στο τέρμα των λεωφορείων κατεβαίνεις και το μετρό είναι διπλα στα 70-80 μετρα.
 

Tsotilakos

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Μολις βγεις απο το αεροδρόμειο αριστερα ειναι το λεωφορειο.Θα το δεις ευκολα.Διπλα ειναι το κιοσκι με τα εισιτηρια. Οταν φτασεις Βαρκελώνη στο τέρμα των λεωφορείων κατεβαίνεις και το μετρό είναι διπλα στα 70-80 μετρα.
Σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες σας! :)


Παιδια κατι τελευταιο.Το μετρο λειτουργει ολο το 24ωρο;Ρωταω επειδη η πτηση επιστροφης ειναι στις 7 και 30 το πρωι και εγω θα πρεπει να παρω το λεωφορειο των 3 και 45 τα ξημερωματα απο βαρκελωνη για να ειμαι στην ωρα μου στο αεροδρομιο.Το αμεσως επομενο ειναι στις 6 αλλα δεν προλαβαινω την πτηση...
 
Last edited by a moderator:

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπερα σας, Παρασκευη πεταω για Βαρκελωνη με την RyanAir και προσγειώνομαι στο αεροδρομιο Girona. Για να παω στο ξενοδοχειο μου (AutoHogar) που ειναι στο κεντρο της Βαρκελωνης εψαξα τον τροπο με δημοσια συγκοινωνια και μου εβγαλε την παρακατω διαδρομη.

View attachment 60623
Η απορια μου ειναι αν το 604 ειναι ο αριθμος του λεωφορειου και επισης για να παω στη σταση του μετρο που πρεπει, θα το βρω ευκολα ή θα μπερδευτω; Οποιος εχει παει κ γνωριζει αν μπορει ας δωσει τα φωτα του. (Πρωτη φορα πηγαινω Ισπανια). Ευχαριστω προκαταβολικα, να ειστε καλα!
Νομίζω η ryanair έχει δικά της λεωφορεία που σε μεταφέρουν στο κέντρο της Barcelona (επί πληρωμή) κάτι που νομίζω θα σε διευκολύνει πολύ!! Απλά δεν γνωρίζω αν τα σταμάτησε..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Το ότι υπάρχει σάιτ της ράυαν που πουλάει εισιτήρια δεν σημαίνει ότι
έχει και λεωφορεία.Κάθε δευτέρα και παρασκευή είμαι στο αεροδρόμιο.
Ίσως ξέρω κάτι παραπάνω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom