Ισπανία Aπο girona - barcelona

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ δεν προσπαθώ να το παίξω έξυπνος!! Προσπαθώ να βοηθήσω!! Παλιά ήμουν σιγουρος οτι υπηρχαν γιατί ειχα παρει και κανανε 25€ πανε ελα!! Αν ξερεις καποιο καλυτερο τροπο να ταξιδεψει για βαρκελωνη αφου εισαι συνεχεια στο αεροδρομιο μπορεις να το πεις!!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
Δεν σου είπα φίλε ότι προσπαθείς να το παίξεις έξυπνος,λάθος κατάλαβες.
Τα λεωφορεία είναι της ΤΜΒ (όπως λεμε ΟΑΣΘ μια και είσαι Θεσσαλονικιός)και συνεργάζονται πολλές εταιρίες (sagales,canals,pujol.....)
Στην πραγματικότητα το Κτελ-Οασθ νοικιάζει λεωφορεία από ιδιώτες αλλά έχει και δικά της.
Ο φίλος ρώτησε πως θα πάει το πρωί στον σταθμό των λεωφορείων και εγώ του είπα
με ταξί. Ειδάλλως θα πρέπει να ψάξει πιο νυχτερινό λεωφορείο περνά πιο κοντά
από το ξενοδοχείο του και τι ώρα φτάνει κλπ..κλπ.
 

Tsotilakos

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Δεν σου είπα φίλε ότι προσπαθείς να το παίξεις έξυπνος,λάθος κατάλαβες.
Τα λεωφορεία είναι της ΤΜΒ (όπως λεμε ΟΑΣΘ μια και είσαι Θεσσαλονικιός)και συνεργάζονται πολλές εταιρίες (sagales,canals,pujol.....)
Στην πραγματικότητα το Κτελ-Οασθ νοικιάζει λεωφορεία από ιδιώτες αλλά έχει και δικά της.
Ο φίλος ρώτησε πως θα πάει το πρωί στον σταθμό των λεωφορείων και εγώ του είπα
με ταξί. Ειδάλλως θα πρέπει να ψάξει πιο νυχτερινό λεωφορείο περνά πιο κοντά
από το ξενοδοχείο του και τι ώρα φτάνει κλπ..κλπ.
το ταξι ποσο θα μου κοστισει περιπου και που θα πω τον ταξιτζη να με παει; στο σταθμο λεωφορειων;
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν σου είπα φίλε ότι προσπαθείς να το παίξεις έξυπνος,λάθος κατάλαβες.
Τα λεωφορεία είναι της ΤΜΒ (όπως λεμε ΟΑΣΘ μια και είσαι Θεσσαλονικιός)και συνεργάζονται πολλές εταιρίες (sagales,canals,pujol.....)
Στην πραγματικότητα το Κτελ-Οασθ νοικιάζει λεωφορεία από ιδιώτες αλλά έχει και δικά της.
Ο φίλος ρώτησε πως θα πάει το πρωί στον σταθμό των λεωφορείων και εγώ του είπα
με ταξί. Ειδάλλως θα πρέπει να ψάξει πιο νυχτερινό λεωφορείο περνά πιο κοντά
από το ξενοδοχείο του και τι ώρα φτάνει κλπ..κλπ.
ΟΚ συγνώμη τότε...το θέμα είναι να βοηθηθεί ο φίλος και αφού τον διαφωτίζεις αυτό μετράει!! Εγώ βέβαια θα του πρότεινα να νοικιάσει αμάξι γτ οι τιμές στην Ισπανία είναι εξεφτελιστικές (6-7Ε τη μέρα) αλλά αφού πετάει αύριο δύσκολο!!!
 

ΑΝΠ

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους τους ταξιδιώτες . Καταρχήν Συγχαρητήρια για το όμορφο site . Μέτα απο ταξίδια στο Λονδίνο , Πράγα , Βουδαπέστη , Ρώμη ήρθε στο πρόγραμμα κ η σειρά της Βαρκελώνης . Ένας προορισμός που πάντα ήθελα να πάω άλλα πάντα έμενε στην φράση << Το επόμενο θα είναι Βαρκελώνη >>. Η εταιρία που με βολεύει καθαρά οικονομικά είναι η ryan air μιας κ θα είμαστε 4 άτομα οικογενειακώς δλδ. Το θέμα είναι οτι το αεροπλάνο μας αφήνει στην GIRONA στις 21:30 ώρα , η ερώτηση μου είναι αν υπάρχει κάποιο λεωφορείο που θα μας μεταφέρει στην Βαρκελώνη . Όσο άφορα την επιστροφή μας Ελλάδα ( πετάμε στις 07:30 το πρωί απο Girona ) μάλλον θα μείνουμε το τελευταίο βράδυ στην Girona μιας κ δν ξέρω αν έχει ξημερώματα λεωφορείο απο Βαρκελώνη για το αεροδρόμιο της Girona. ΑΝ κάποιος συμφορουμιτης έχει κάνει το ταξίδι κ έχει να μου προτείνει κάποιο site να ενημερωθώ θα ήταν καλοδεχουμενο . Έχω στείλει mail στην εταιρεία segales για τα δρομολόγια κ δν έχουν απαντήσει εδω κ 2 μέρες .

Σας Ευχαριστώ !
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Καλησπέρα σε όλους τους ταξιδιώτες . Καταρχήν Συγχαρητήρια για το όμορφο site . Μέτα απο ταξίδια στο Λονδίνο , Πράγα , Βουδαπέστη , Ρώμη ήρθε α ήταν καλοδεχουμενο . Έχω στείλει mail στην εταιρεία segales για τα δρομολόγια κ δν έχουν απαντήσει εδω κ 2 μέρες .

Σας Ευχαριστώ !
Kαλησπερα , δεν εχω κατεβει στην χιρόνα στο αεροδρόμιο,εμεις ειχαμε κατέβει στο El prat αλλα με ειχε βοηθησει αρκετα γενικα για πληροφορίες το site αυτο

http://www.barcelona-tourist-guide.com/el/zirona/girona-aerodromio-barkeloni.html#train

με μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα και κάποια τρένα αλλα χωρίς να βάλω ημερομηνίες μπορείς να βάλεις τις δικες σου ημερομηνίες και να βρεις τα δρομολόγια απ 'οτι βλέπω έχει παντως βραδινα τρένα εως τις 22:09 το βραδυ .Δες και εδω

http://www.renfe.com/EN/viajeros/horarios.html


Η Βαρκελώνη ειναι υπέροχη πηγαμε καλοκαίρι του 2012 μια εβδομάδα και θέλουμε να ξαναπάμε σύντομα !!!Να περάσετε τέλεια !!!Ότι χρειαστείς εδω είμαστε ρώτα ,αλλα εχει και πολλες πληροφοριες το φόρουμ μεσα θα σε βοηθήσουν πολυ !!!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
Έχει λεωφορεία μέχρι αργά.Όταν πάω σπίτι το βραδι θα σου στείλω το πρόγραμμα των λεωφορείων. Δεν χρειάζετε να μείνεις στην Χιρόνα το τελευταίο βράδι γιατί έχει πρωινά λεωφορεία,εκτός αν θέλεις να μείνεις για να δεις την πολη.
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Η Χιρόνα είναι όμορφη για μια βολτίτσα αν βγαίνει το πρόγραμμά σου
 

ΑΝΠ

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Σας ευχαριστώ όλους για τος απαντήσεις σας . Από Ελλάδα φεύγουμε 01/09 για χιρονα φτάνουμε εκει 21:30 το βράδυ . Η επιστροφή ειναι 05/09 και ώρα 07:30 απο αεροδρόμιο χιρονας. Αν υπάρχει λεωφορείο από Βαρκελώνη που να μας εξυπηρετεί για το αεροδρόμιο της Χιρονα ώστε να είμαστε στην ώρα μας στο αεροδρόμιο τότε δν θα μείνουμε χιρονα.
Φίλε panpan επειδή εισαι απο αυτούς που μαλλον εχουν κανει το Ελλάδα Βαρκελώνη Ομόνοια Σύνταγμα προτείνεις να κλείσω εισητηρια για το λεωφορείο απο χιρονα για Βαρκελώνη απο τωρα ή θα βρω εκει όταν φτάσω ;
Σας ευχαριστώ κ πάλι όλους παρα πολυ!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom