Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Καλημέρα σας, είμαι καινούργια στο σύμπαν των bonus της Αpha. Εβγαλα πριν 1,5 μήνα πρώτη φορά την Aegean visa Premium κι εχω μαζέψει περίπου 18.000 πόντους. Εχω επιλέξει χειροκίνητα να τα μετατρέπω σε μίλια στην Aegean. Mέχρι τώρα δεν έχω μετατρέψει. Βγαίνουν κατά καιρούς ενέργειες για αυξημένο ποσοστό εξαργυρώσεων στην Αegean? Τί με συμβουλεύετε οι έμπειροι? Να τους εξαργυρώνω κάθε τόσο ή να περιμένω λίγο πριν την λήξη τους σε περίπτωση προσφοράς (εάν υπάρχει).
Ευχαριστώ πολύ!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.259
Καλημέρα σας, είμαι καινούργια στο σύμπαν των bonus της Αpha. Εβγαλα πριν 1,5 μήνα πρώτη φορά την Aegean visa Premium κι εχω μαζέψει περίπου 18.000 πόντους. Εχω επιλέξει χειροκίνητα να τα μετατρέπω σε μίλια στην Aegean. Mέχρι τώρα δεν έχω μετατρέψει. Βγαίνουν κατά καιρούς ενέργειες για αυξημένο ποσοστό εξαργυρώσεων στην Αegean? Τί με συμβουλεύετε οι έμπειροι? Να τους εξαργυρώνω κάθε τόσο ή να περιμένω λίγο πριν την λήξη τους σε περίπτωση προσφοράς (εάν υπάρχει).
Ευχαριστώ πολύ!
Επειδη οι οροι αλλαζουν εν μια νυκτι, θα πρεπει να ειστε προετοιμασμενη για καθε ενδεχομενο. Η αποφαση ειναι δικη σας. Καποιοι περιμενοντας την προσφορα, με την αλλαγη των ορων δεν μπορεσαν να μετατρεψουν χιλιαδες ποντους σε μιλια.
Η αποφαση ειναι δικη σας αν θα ρισκαρετε.
 

BoardingPass

Member
Μηνύματα
48
Likes
42
Επειδη οι οροι αλλαζουν εν μια νυκτι, θα πρεπει να ειστε προετοιμασμενη για καθε ενδεχομενο. Η αποφαση ειναι δικη σας. Καποιοι περιμενοντας την προσφορα, με την αλλαγη των ορων δεν μπορεσαν να μετατρεψουν χιλιαδες ποντους σε μιλια.
Η αποφαση ειναι δικη σας αν θα ρισκαρετε.
Καλησπέρα, θυμάμαι από παλιά ότι τα μίλια εξαργυρωσης δεν λήγανε? Έχει αλλάξει αυτό?
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Καλησπέρα. Οι πόντοι από πληρωμές λογαριασμών τύπου ΔΕΚΟ , ΟΤΕ κλπ μετατρέπονται σε μίλια;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.259
Καλησπέρα. Οι πόντοι από πληρωμές λογαριασμών τύπου ΔΕΚΟ , ΟΤΕ κλπ μετατρέπονται σε μίλια;
Ο,τι πληρωνετε με την καρτα γινεται μιλια, εκτος απο την εφορια. Ολη η καταναλωση του νοικοκυριου σε προιοντα η υπηρεσιες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.259
Τουλάχιστον η εφορία και το δημόσιο γίνονται πόντοι με την κάρτα αυτή ; να τους εξαργυρώσω πουθενά αλλού δεν πειράζει.
Νομιζω οτι δεν δινει ποντους καν η εφορια, οπως δεν δινει και η συνδρομη της καρτας.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Νομιζω οτι δεν δινει ποντους καν η εφορια, οπως δεν δινει και η συνδρομη της καρτας.
Καλά που μου το είπατε θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω γιατί ουσιαστικά με βολεύει καλύτερα να το πληρώσω από εθνική. Αν δεν δίνει πόντους δεν χρειάζεται να μπω καν στην διαδικασία. Ευχαριστώ θα ρωτήσω και θα το γράψω εδώ σε περίπτωση που ενδιαφέρει και άλλους.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.058
Likes
1.607
Δεν χρειάζεται να πάρεις τηλέφωνο, εδώ είναι οι όροι:
Οι αναλήψεις μετρητών οποιασδήποτε μορφής, η εξόφληση υπολοίπου ή μέρους υπολοίπου της Κάρτας, η φόρτιση έτερης Κάρτας (της Alpha Bank ή και άλλων Τραπεζών), η πληρωμή ετήσιας συνδρομής καθώς και τόκων ή εξόδων, η εξόφληση πάσης φύσεως οφειλών προς το Δημόσιο, (ενδεικτικά και όχι περιοριστικά ΔΟΥ, Γ.Γ.Π.Σ., ΟΤΑ, ΕΦΚΑ), όπως και η εξόφληση δόσεων δανείων , δεν συγκαταλέγονται στις Υπαγόμενες Συναλλαγές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.228
Μηνύματα
884.350
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom