Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

poised

Member
Μηνύματα
862
Likes
6.319
Εγώ πάλι θυμάμαι πολλές φορές "μέσα" να λέει πιο ακριβό εισιτήριο απ' ότι "έξω" (στο low fare).
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Μου έχει συμβεί κ εμένα να λέει χ ποσο και μόλις κανεις κλικ και σε πάει στο επόμενο βήμα η τιμή αλλάζει και πάντα προς τα πάνω …..
Εγώ πάλι θυμάμαι πολλές φορές "μέσα" να λέει πιο ακριβό εισιτήριο απ' ότι "έξω" (στο low fare).
Ισχύουν και τα δύο, το δεύτερο γίνεται πιο εμφανές όταν πρωτοβγεί μια μεγάλη προσφορά και μέχρι να γίνουν οι πρώτες αναζητήσεις. Το low fare calendar εκτός από την τροφοδότηση τιμών από την εταιρεία, χρησιμοποιεί και το κασέ από προηγούμενες αναζητήσεις χρηστών, οπότε είναι αναμενόμενα κάποια λάθη. Σε διαφορετική περίπτωση θα κατέρρεε ή θα ήταν εξαιρετικά αργό. Παρόμοια συμπεριφορά και στο low fare της Ryanair. Επίσης στο low fare σε νέους ή μη δημοφιλείς προορισμούς ή σε χρονικά διαστήματα πολλών μηνών μετά, συχνά δεν θα δόσει αποτελέσμετα για όλο τον μήνα, αλλά για συγκεκριμένες μέρες του μήνα. Μόλις όμως βάλεις ακριβείς ημερομηνίες, θα εμφανιστούν οι πτήσεις. Σε επόμενες αναζητήσεις, θα ενταχθούν στο low fare. Επίσης όταν κοπούν κάποια δρομολόγια (π.χ. τέλος σεζόν), στο low fare εξακολουθούν να φαίνονται για μέρες μετά, όταν όμως εξειδικεύσεις τις ημέρες, σου εμφανίζει ότι οι πτήσεις διεξάγονται μέχρι συγκεκριμένη ημερομηνία.
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
SOS! "WELCOMEBACK" κωδικος
Βγάζει 100€ έκπτωση
Ισχύει μόνο για πτήσεις με επιστροφή και για πτήσεις προς Αθήνα
Όποιοσ προλάβει πρόλαβε....
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
SOS! "WELCOMEBACK" κωδικος
Βγάζει 100€ έκπτωση
Ισχύει μόνο για πτήσεις με επιστροφή και για πτήσεις προς Αθήνα
Όποιοσ προλάβει πρόλαβε....
Για ποιο διάστημα και μέχρι πότε η κράτηση;; Τον καταχώρησα αλλά στο τελευταίο βήμα μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να εφαρμοσθεί.
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Για ποιο διάστημα και μέχρι πότε η κράτηση;; Τον καταχώρησα αλλά στο τελευταίο βήμα μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να εφαρμοσθεί.
Έβγαλα πριν 15 λεπτά σε φίλο μου από Λάρνακα Αθήνα και πίσω!
15/06 και επιστροφή 28/09
Μπες μέσα από τον λογαριασμό σου και ίσως το παρει
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
192
Likes
194
Πρεπει να είναι από εξωτερικό προς Ελλάδα και πίσω. Σε δοκιμή που έκανα από Αθήνα και Θεσσαλονίκη μου έγραψε το αεροδρόμιο αναχώρησης δεν δικαιούται τον κωδικό η κάπως έτσι.
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Πρεπει να είναι από εξωτερικό προς Ελλάδα και πίσω. Σε δοκιμή που έκανα από Αθήνα και Θεσσαλονίκη μου έγραψε το αεροδρόμιο αναχώρησης δεν δικαιούται τον κωδικό η κάπως έτσι.
Πιθανον
Και εμένα απλά μου το στείλανε χωρίς όρους κτλ και μου είπαν «παίξε να δεις που πιάνει»
Οποίος εξυπηρετηθεί έχει καλώς αλλιώς δεν έγινε και τίποτα!
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.349
Likes
4.998
Πιθανον
Και εμένα απλά μου το στείλανε χωρίς όρους κτλ και μου είπαν «παίξε να δεις που πιάνει»
Οποίος εξυπηρετηθεί έχει καλώς αλλιώς δεν έγινε και τίποτα!
Κάνει κανονικά την έκπτωση με οποιονδήποτε συνδυασμό πτήσεων επιστροφής αλλά όταν φτάνεις στο σημείο επιλογής θέσης το εισιτήριο αναπροσαρμόζετε λέγοντας ότι δεν μπορεί να εφαρμοστεί ο εκπτωτικός κωδικός.
Αφαιρεί μέχρι και 100 ευρώ από την τιμή του ναύλου αφήνοντας απείραχτους τους φόρους.
Αν το ναύλο είναι ίσο η μικρότερο των 100 ευρώ το μηδενίζει, αλλά στις πτήσεις που κοίταξα εγώ δεν προχωράει δυστυχώς. Κοίταξα και με λογαριασμό genairation χωρίς αποτέλεσμα και εκεί.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.624
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
.... και σε εμένα τα ίδια, μετά την επιλογή θέσης, αναπροσαρμόζει +100 :( καλή η προσπάθεια ΑΛΛΑ !
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
SOS! "WELCOMEBACK" κωδικος
Βγάζει 100€ έκπτωση
Ισχύει μόνο για πτήσεις με επιστροφή και για πτήσεις προς Αθήνα
Όποιοσ προλάβει πρόλαβε....
Ισχύει μόνο για τους παραλήπτες του e-mail, όπως πλήθος προωθητικών ενεργειών της εταιρείας.
https://el.aegeanair.com/flight-deals/prosfores-diagonismoi/offer-for-you/
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.624
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
...να αφαιρεί την έκπτωση πριν βάλεις στοιχεία..... περίεργο πράγμα.:(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.669
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom