Ιταλία Arrivederci Roma......!!!!!!!!!!!!

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!

Οκτώβριος 2009.
Έχω γεννήσει ένα μήνα πρίν,έχω να φύγω ταξίδι απο τον προηγούμενο Δεκέμβριο που πήγα στην Αυστρία(όπου και έμεινα εγκύος),έχω κλειστεί στο σπίτι γιατί είμαι πρώτη φορά μανουλα και δεν έχω καμια βοήθεια και έχω λαλήσει τελείως.Η μόνη μου παρηγοριά λοιπόν το internet.
Ο άντρας μου, μου έχει υποσχεθεί οτι το Μάϊο που κλέινουμε και 2 χρόνια γάμου θα με πάει Πράγα.Έτσι κι εγώ,αρχίζω να ψάχνω πληροφορίές για εισητήρια,ξενοδοχείο,αξιοθέατα.....και ξαφνικά.....ανακαλύπτω το travelstories!!!!!!
Αρχίζω να διαβάζω τις ταξιδιωτικές ιστορίες,μετά,όλα τα θέματα που αφορούσαν την Πράγα και αφου τα εξάντλησα,νιώθοντας πανέτοιμη και ενθουσιασμένη,επεκτάθηκα και σε θέματα με άλλους προορισμούς που είναι πρώτοι στη λίστα μου.(Εχω μια λίστα με όλα τα μέρη στο κόσμο οπου φυσικα με το site έχει επεκταθεί κατα πολύ :haha::haha::haha::haha:).
Ένα πρωί,μπαίνω στο site,όπως κάθε μέρα άλλωστε αφου δεν έχω και τπτ να κάνω όταν το μωρό κοιμάται,και τι βλέπω.......Ρώμη με easyjet 65Ε.
Γιούπι!!!!!!!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
Είχαμε πεί με τον άντρα μου να πάμε Ρώμη στην πρώτη επέτειο του γάμου μας αλλά είμουν 5 μήνων έγκυος και το φοβήθηκαμε οπότε ξεχάστηκε....
Μας ήθελε όμως.....
Τον πέρνω λοιπόν τηλ και του λέω.....πάμε Ρώμη το Φλεβάρη το τριήμερο καθαρά Δευτέρα? Και δεν πάμε? μου λέει.......Και εκέι αρχίζουν όλα!!!!
 

Attachments

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Περιμένουμε και την συνέχεια...να δω αν αξίζει να πάω ρώμη καθώς έχω πάει μόνο Νότια και Βόρεια Ιταλία αλλά ποτέ στη Ρώμη.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Είμαι σίγουρη ότι θα με συγχήσεις πρωινιάτικα, αλλά συνέχισε! Θα είναι και χιονισμένη η Ρώμη από τώρα με πιάνουν τα νεύρα μου!:(
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Είμαι σίγουρη ότι θα με συγχήσεις πρωινιάτικα, αλλά συνέχισε! Θα είναι και χιονισμένη η Ρώμη από τώρα με πιάνουν τα νεύρα μου!:(
Αντίθετα έκανε πολύ ωραίες μέρες και μας αποζημίωσε,γιατι ταλαιπωρηθήκαμε,πήγαμε σαββατο αντι παρασκευη γιατι ακυρώθηκε η πτήση,άσε θα τα γράψω,περιπέτεια!!!!!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Οκτώβριος 2009.
Έχω γεννήσει ένα μήνα πρίν,έχω να φύγω ταξίδι απο τον προηγούμενο Δεκέμβριο που πήγα στην Αυστρία(όπου και έμεινα εγκύος),έχω κλειστεί στο σπίτι γιατί είμαι πρώτη φορά μανουλα και δεν έχω καμια βοήθεια και έχω λαλήσει τελείως.Η μόνη μου παρηγοριά λοιπόν το internet.
Ο άντρας μου, μου έχει υποσχεθεί οτι το Μάϊο που κλέινουμε και 2 χρόνια γάμου θα με πάει Πράγα.Έτσι κι εγώ,αρχίζω να ψάχνω πληροφορίές για εισητήρια,ξενοδοχείο,αξιοθέατα.....και ξαφνικά.....ανακαλύπτω το travelstories!!!!!!
Αρχίζω να διαβάζω τις ταξιδιωτικές ιστορίες,μετά,όλα τα θέματα που αφορούσαν την Πράγα και αφου τα εξάντλησα,νιώθοντας πανέτοιμη και ενθουσιασμένη,επεκτάθηκα και σε θέματα με άλλους προορισμούς που είναι πρώτοι στη λίστα μου.(Εχω μια λίστα με όλα τα μέρη στο κόσμο οπου φυσικα με το site έχει επεκταθεί κατα πολύ :haha::haha::haha::haha:).
Ένα πρωί,μπαίνω στο site,όπως κάθε μέρα άλλωστε αφου δεν έχω και τπτ να κάνω όταν το μωρό κοιμάται,και τι βλέπω.......Ρώμη με easyjet 65Ε.
Γιούπι!!!!!!!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
Είχαμε πεί με τον άντρα μου να πάμε Ρώμη στην πρώτη επέτειο του γάμου μας αλλά είμουν 5 μήνων έγκυος και το φοβήθηκαμε οπότε ξεχάστηκε....
Μας ήθελε όμως.....
Τον πέρνω λοιπόν τηλ και του λέω.....πάμε Ρώμη το Φλεβάρη το τριήμερο καθαρά Δευτέρα? Και δεν πάμε? μου λέει.......Και εκέι αρχίζουν όλα!!!!

και ενω ξεκίνησες καλά ...και λεω ώπα εδω ειμαστε άλλη μια υπεροχη ιστορία για την πράγα ( και κροσια τα νευρα των πολλών εδω μεσα :haha::haha::haha::haha: ) εσυ την κανεις γυριστή και πας στην ρωμη ???:shock::shock:

ειναι δυνατον !!!!! να πας στην βρωμικη και άθλια Ρωμη με τα σκουπιδια παντου , το άνοστο φαγητό τα αθλια παγωτά και τα βρωμικα αρχαία !!!
άντε περιμενουμε να δουμε που το πας :shock::haha::haha:
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
και ενω ξεκίνησες καλά ...και λεω ώπα εδω ειμαστε άλλη μια υπεροχη ιστορία για την πράγα ( και κροσια τα νευρα των πολλών εδω μεσα :haha::haha::haha::haha: ) εσυ την κανεις γυριστή και πας στην ρωμη ???:shock::shock:

ειναι δυνατον !!!!! να πας στην βρωμικη και άθλια Ρωμη με τα σκουπιδια παντου , το άνοστο φαγητό τα αθλια παγωτά και τα βρωμικα αρχαία !!!
άντε περιμενουμε να δουμε που το πας :shock::haha::haha:

και που είσαι ακόμα όλο εκπλήξεις:haha::haha::haha::haha::haha:
Κατσε να δούμε τώρα λεω για Πράγα επόμενος προορισμός λες να μου βγει πάλι αλλού? :bleh::bleh::bleh::bleh:
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Περιμένουμε,να μας πεις περισσότερο απ όλα ;)
Τι έκανε το μωρό:p
Μη μας απογοητεύσεις
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Eλα βρε joela,τώρα είδα ότι ξεκίνησες να γράφεις για Ρώμη(και ρωτούσες σχετικά πως μπορείς να συνεχίσεις ιστορία,ελπίζω να σου έδωσα τις σωστές οδηγίες..),στην αιώνια πόλη και περιπέτειες... ε;;:haha:
Πάντως νομίζω πολύ καλά κάνατε και αρπάξατε την ευκαιρία ...,περιμένω ν ακούσω εντυπώσεις!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom