Ιταλία Arrivederci Roma......!!!!!!!!!!!!

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
...,χερακι-χεράκι,αγκαλιασμένοι,να φιλιόμαστε,να κοιτιόμαστε.....
Και ύστερα,καθίσαμε και απλώς το χαζεύαμε αγκαλιασμένοι.

Συγνώμη καλή μου Γωγώ αλλά για μένα το ρεζουμέ της υπέροχης και καλογραμμένης ιστορίας σου ήταν αυτή η φράση.
Πάντα έτσι να είσαστε !!!!!!!!!
 

Doras

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
... όπου με βγάλει
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο διάστημα
Καλημέρα.Μην αγχώνεσε με καλή όργάνωση θα τα δείς.Βέβαια μια φορά στη Ρώμη δε φτάνει θατο δείς.Κάτσε να διαβάσεις και την τελευταία μέρα δεν τελείωσε ακόμα!!!!
Εννοείται πως θα έμπαινα να διαβάσω την συνέχεια!

Σημασία έχει πως θα το θυμάσαι αυτό ταξίδι (εδώ θα το θυμόμαστε εμείς πού το διαβάσαμε), παρά την περιπέτεια κι ακόμα κι αν δεν πρόλαβες να δείς την Cappella Sistina. Καλό το νόμισμα στην Fontana Di Trevi, αλλά λένε πως... σε ένα μέρος όπου πας και σού αρέσει, πρέπει να αφήνεις κάτι για την επόμενη φορά ώστε να επιστρέψεις... άσε που τα Μουσεία του Βατικανό φιλοξενούν τέτοιο πλούτο που θα πας και θα θες να αφιερώσεις μια ολόκληρη μέρα για να τα ευχαριστηθείς. ;)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Από τις πιο ανατρεπτικές ιστορίες που έχω διαβάσει. Σε ευχαριστούμε.
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
τελεια η ιστορια σου!!! Κ καλογραμμενη..κ συγκινητική!
Λατρευω τη Ρωμη..χωρις καν να εχω πάει!!! Που θα μου παει ομως..θα την επισκευτω...κ ποιος ξερει..ισως μετοικήσω!!!
ααααααααααααα!!! κ τωρα που το θυμηθηκα με;) τετοια πεθερικα..βαλε με στη λιστα για τον μπραδερ πλιιιζ:haha:
 

MarilenaAth

Member
Μηνύματα
121
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ...
Πολύ όμορφη η ιστορία σου και το ταξίδι σου περιπετειώδες!!!
Εύχομαι και στο επόμενο με το καλό!....Να προσέχεις και τα πεθερικά αφού φαίνεται πως σε αγαπάνε πολύ! Ελπίζω και γω όταν θα γίνω μαμά να έχω την δική σου δύναμη για να καταφέρω να συνδιάσω παιδί-ταξίδι!!!
Ευχαριστούμε!!!
 

aigli

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ
η ποιο ομορφη περιγραφη ταξιδιου που διαβασα
:clap:
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
όμορφη περιγραφή και "αληθινή"
Απο κάτι τέτοιες ιστορίες (και απο την ευκαιρία των 210ευρώ για 2 άτομα all -re-tour:lol:)
είμαστεπανω απο το σακίδιο και την βαλίτσα και μετράμε της ώρες μέχρι την τετάρτη,για την αιώνια πόλη.:clap:


Θέλω να πω ενα μεγάλο ευχαριστώ σε ολους και όλες για την βοήθεια που προσφέρετε.
Η περιγραφές ειναι ενα travelpedia, που καλύπτει-επιμορφώνει και τους πιο άσχετους.
Και πάλι ευχαριστώ και τα λέμε απο βδομάδα:clap:
 

inik

Member
Μηνύματα
72
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
καλημέρα!!Ξέρω ότι η απάντηση μου είναι μετά από ένα χρόνο, αλλά Joela θα ήθελα να σου πω τα εξής:
Η ιστορία σου μου άρεσε πάρα πολύ, το καθημερινό σου πρόγραμμα συμφωνούσε με τις σημειώσεις μου, και έτσι αποφάσισα να ακολουθήσω την διαδρομή σου τώρα που ξαναπήγα στη Ρώμη για 4 μέρες, για να έχει ο άντρας μου μια σωστή πρώτη επαφή με την πρωτεύουσα (εγώ είχα πάει αρκετές φορές Ρώμη αλλά δεν ακολούθούσα τόσο "αυστηρό" πρόγραμμα στη διαδρομή μου).Τώρα που γύρισα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής -γιατί σε σκεφτόμουνα συνέχεια στο ταξίδι μας : Πώς άντεξατε τόσο εξαντλητικό πρόγραμμα:roll::roll:;;;Επειδή είμαι και εγώ μαμά και έχω 2 γιους, τους οποίους δεν τους είχα πάρει μαζί μου, πως μπόρεσες να κάνεις τόσο κουραστικές διαδρομές με ένα νεογέννητο;;;...Για να μην ρωτήσω και για τα πεθερικά...:roll:Φαντάζομαι ότι θα ήταν πτώματα... Εμείς πάντως τα παίξαμε... Μπράβο σου, αλλά εμείς την επόμενη φορά στο εξωτερικό αποφασίσαμε να κάνουμε πιο λαϊτ πρόγραμμα...;)
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
Μετην πείνα που είχαμε ούτε που το ψάξαμε.Κατσαμε να βάλουμε κάτι στα στομάχια μας.δυο καρμπονάρες,δυο σαλάτες τρια πίατα με κοτοπουλο πανε και πατάτες δυο κόλες και δυο ποτήρια κράσι 70Ε.(Να κάτσετε να φάτε εκεί μόνο αν κυνδινεύει ο διπλανός σας να χάσει κάνα χέρι.).

Τι εννοεις?αυτο που εχεις μεσα στην παρενθεση εννοω
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.853
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Joela, πολύ ωραία ιστορία, με πολύ χιούμορ και πολλές λεπτομέρειες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.735
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom