Βολιβία Περού Backpacking Περου-Βολιβια!

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
CDC:
Yellow fever vaccine is a live-virus vaccine which has been used for several decades. A single dose protects against disease for 10 years or more. If a person is at continued risk of infection, a booster dose is recommended every 10 years.
WHO:
The yellow fever vaccine is safe and affordable, providing effective immunity against yellow fever within 10 days for 80–100% of people and 99% immunity within 30 days. A single dose of yellow fever vaccine is sufficient to confer sustained immunity and life-long protection against yellow fever disease and a booster dose of yellow fever vaccine is not needed. Serious side effects are extremely rare. Serious adverse events have been reported rarely following immunization in a few endemic areas and among vaccinated travelers (e.g. in Australia, Brazil, Peru, Togo and the United States of America).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ωραία καλοί μου άνθρωποι, που λέει και ο Βέγγος, αυτό το Stamaril που μου έκαναν επομένως είναι μια χαρά να υποθέσω;

Ωραίο δώρο μου κάνατε πρωτοχρονιάτικα... Έβλεπα στο βιβλιάριο ότι το typhim, polio meningoccal τα έκανα κάθε τρία χρόνια και βλακωδώς υπέθεσα ότι και του κίτρινου τόσο ήταν... Αϊ λαβ τράβελστόριζ.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ωραίο δώρο μου κάνατε πρωτοχρονιάτικα... Έβλεπα στο βιβλιάριο ότι το typhim, polio meningoccal τα έκανα κάθε τρία χρόνια και βλακωδώς υπέθεσα ότι και του κίτρινου τόσο ήταν... Αϊ λαβ τράβελστόριζ.
Εγώ, πάλι, στενοχωριέμαι που δεν θα σε δούμε στη Θεσ/νίκη: http://www.travelstories.gr/community/threads/Αφρική-και-εμβόλιο-κίτρινου-πυρετού.35309/page-5#post-570227

:)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
@Yorgos: επειδή βλέπω έχεις αγωνία, κρατάω το κίτρινο φυλλάδιο του εμβολιασμού στα χέρια μου, ισχύει για 10ετία. Οπότε είναι 1000% σίγουρο.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
@Yorgos: επειδή βλέπω έχεις αγωνία, κρατάω το κίτρινο φυλλάδιο του εμβολιασμού στα χέρια μου, ισχύει για 10ετία. Οπότε είναι 1000% σίγουρο.
+1 και απο εδω.
 
Μηνύματα
93
Likes
76
λοιπον τσεκαρα λιγο τις τιμες για την ανοιξη για λατινικη αμερικη...εχει κατι εισητηρια λουκουμακια με ιμπερια με τιμες για Ριο να ξεκινουν απο 220 ευρω πηγαινε ελα. Προσοχη...η αναχωρηση απο Μαδριτη και η επιστροφη στο Βερολινο. Την διαδρομη που κοιταει η συνταξιδιωτισα εδω την βρηκα 436 ευρω μου αγγιζει την χμηλοτερη τιμη που εχω βρει ποτε ενω την Μπογκοτα απο 370. για να παιρνουν μπρος τα ψαχτηρια...εχει μπολικες ημερομηνιες για ανοιξη..επαναλαμβανω...προυποθεση η αναχωρηση απο Μαδριτη και η επιστροφη στο Βερολινο
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
λοιπον τσεκαρα λιγο τις τιμες για την ανοιξη για λατινικη αμερικη...εχει κατι εισητηρια λουκουμακια με ιμπερια με τιμες για Ριο να ξεκινουν απο 220 ευρω πηγαινε ελα. Προσοχη...η αναχωρηση απο Μαδριτη και η επιστροφη στο Βερολινο. Την διαδρομη που κοιταει η συνταξιδιωτισα εδω την βρηκα 436 ευρω μου αγγιζει την χμηλοτερη τιμη που εχω βρει ποτε ενω την Μπογκοτα απο 370. για να παιρνουν μπρος τα ψαχτηρια...εχει μπολικες ημερομηνιες για ανοιξη..επαναλαμβανω...προυποθεση η αναχωρηση απο Μαδριτη και η επιστροφη στο Βερολινο
Μήπως να προσδιορίσουμε πότε περίπου την άνοιξη; άλλο μάρτιος άλλο μάιος
Μας κακομαθαίνετε…. τιμές προκληση
KAI EΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ πχ 10-24 Απριλίου Μadrid-Sao Paolo-Berlin στα 229 ευρώ και στα 388 για Bogota.
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Απίστευτα πράγματα όντως, βλέπω το μισό φόρουμ να τρέχει στις λατινικές αμερικές, φτηνότερα από την κρήτη βγαίνει...

Παιδιά, άλλη φορά θα το κανονίσουμε να βρεθούμε σαν άνθρωποι, με χρόνο και ντερλίκωμα.
 
Last edited by a moderator:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Απίστευτες τιμές, πράγματι! Δυστυχώς, για τέλη Ιουλίου τα νούμερα έχουν έναν άσσο μπροστά! :(
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Kαι προς ευρύτερη ενημέρωση: Μαδρίτη-Κανκούν/Κανκουν-Αθήνα εκεί γύρω στο Πάσχα βγαίνει στα 450 ευρώ (προσθέστε κι ένα one way για Μαδρίτη). Δεν είναι όσο το Rio/Sao Paolo αλλά άλλο Μεξικό κι άλλο Βραζιλία...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.481
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom