Basketball

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αυτός λέει ότι χάσανε πολλοί τα λεφτά τους. Άλλο το να υπάρχουν καθυστερήσεις.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αυτός λέει ότι χάσανε πολλοί τα λεφτά τους. Άλλο το να υπάρχουν καθυστερήσεις.
Κι αυτό έχει αναφερθεί, επανειλημμένα κιόλας... Για "πολλούς" δεν ξέρω, ούτε νομίζω να χρησιμοποίησε αυτή τη λέξη.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
O άτιμος μάλλον τα έχει σβήσει όλα. Αλλά διάβαζα διάλογο που είχε ανοίξει με έναν ο οποίος τον ρώτησε αν ξέρει κάποιους που έχουν χάσει λεφτά από τον Πάο, και απάντησε ότι ξέρει. Τώρα "μερικούς" ή "πολλούς" δεν θυμάμαι η αλήθεια είναι. Αλλά σίγουρα δεν είπε "ξέρω έναν πριν κάποια χρόνια". Οπότε είτε ο Πάο ρίχνει πιστολιές συνεχώς, και κανείς δεν τον κυνηγά (σε αντίθεση με τον Σάλε, και δεν βλέπω τον λόγο να μην διεκδικήσεις τα λεφτά σου), είτε ο Ντιλέινι λέει ψέματα. Και κλίνω προς το δεύτερο, αλλιώς γιατί να τα σβήσει?

Εκτός και αν από την καραντίνα αρχίζω και φαντάζομαι πράγματα. :shock:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
αλλιώς γιατί να τα σβήσει?
Γιατί θα πρέπει να πάει δικαστικά να το αποδείξει αν του κάνουν μήνυση. Αλλά σου ξαναλέω ότι δεν έχει σχέση με το Ντιλέινι, είναι κάτι που έχει συζητηθεί πολλές φορές από τους Αμερικανούς, όσο τουλάχιστον ήμουν στο γκρουπ του whatsapp: οι καθυστερήσεις ήταν (κι ενδεχομένως είναι) μόνιμες και κάποιοι υποτίθεται πως έχασαν λεφτά (δεν ήμουν μπροστά, δεν μπορώ να το ξέρω). Τώρα το γιατί δεν πήγαν να τα διεκδικήσουν το υποψιαζόμαστε πολλοί. Θυμίζω ότι ο Ολυμπιακός έχει κάνει επωνύμως δυο φορές καταγγελία στον ΕΣΑΚΕ ότι ο Παναθηναϊκός δηλώνει στα συμβόλαια των ξένων παικτών υποπολλαπλάσια ποσά από αυτά που στην πραγματικότητα πληρώνονται. Απ' όσο ξέρω ακόμη ο ΕΣΑΚΕ δε βγαζει στη δημοσιότητα τα συμβόλαια των αλλοδαπών, θυμάμαι όμως ότι έβγαζε των Ελλήνων πριν πολλά χρόνια, ενδεχομένως να γίνεται ακόμη, δεν το ξέρω, μιλώ για την εποχή των... ΤΑΚ.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μα αν υπάρχουν καθυστερήσεις δεν νομίζω να τίθεται θέμα. Όπως επίσης και ότι υπάρχει διαφορά στο τι γράφεται στα συμβόλαια και τι πραγματικά ισχύει.
Αλλά το να χάνει λεφτά κόσμος, έχει μεγάλη διαφορά. Στον Ολυμπιακό ας πούμε ήρθε εξώδικο από τον Ρόμπερτς. Ο μάνατζερ του Μιλουτίνοφ είπε δημόσια "πληρώστε τον παίχτη μου αλλιώς αφήστε τον να φύγει". Θέλω να πω ότι είναι δύσκολο να κρύψεις για καιρό απληρωσιές σε αυτό το επίπεδο. Προφανώς δεν αποκλείω τίποτα, μιλάμε για Τράκη. Αλλά να υπάρχει και κάτι χειροπιαστό (για κανόνια εννοώ, όχι για καθυστερήσεις).

Το γιατί το διαγράφει είναι αυτονόητο, ρητορικό ήταν το ερώτημα. Ακριβώς λοιπόν επειδή είναι ο Ντιλέινι και όχι ο Μάνος από το Καρλόβασι, δεν μπορεί δημόσια να βγαίνει να λέει πράγματα που ίσως δεν αποδεικνύονται. Το να γράφει, να κάνει λίγο ντόρο και μετά να τα σβήνει, ε είναι λιγάκι κάπως.

ΤΑΚ? Πού το θυμήθηκες? Κάπου κάπως κάποτε είχα μία αφίσα του Πάο που έλεγε κάτι τέτοιο τύπου: "Το ΤΑΚ Παναθηναικός σας εύχεται....(κάτι)". Μάλλον επί Γκάλη και...Γεωργικόπουλου.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Μα αν υπάρχουν καθυστερήσεις δεν νομίζω να τίθεται θέμα. Όπως επίσης και ότι υπάρχει διαφορά στο τι γράφεται στα συμβόλαια και τι πραγματικά ισχύει.
Αλλά το να χάνει λεφτά κόσμος, έχει μεγάλη διαφορά. Στον Ολυμπιακό ας πούμε ήρθε εξώδικο από τον Ρόμπερτς. Ο μάνατζερ του Μιλουτίνοφ είπε δημόσια "πληρώστε τον παίχτη μου αλλιώς αφήστε τον να φύγει". Θέλω να πω ότι είναι δύσκολο να κρύψεις για καιρό απληρωσιές σε αυτό το επίπεδο. Προφανώς δεν αποκλείω τίποτα, μιλάμε για Τράκη. Αλλά να υπάρχει και κάτι χειροπιαστό (για κανόνια εννοώ, όχι για καθυστερήσεις).

Το γιατί το διαγράφει είναι αυτονόητο, ρητορικό ήταν το ερώτημα. Ακριβώς λοιπόν επειδή είναι ο Ντιλέινι και όχι ο Μάνος από το Καρλόβασι, δεν μπορεί δημόσια να βγαίνει να λέει πράγματα που ίσως δεν αποδεικνύονται. Το να γράφει, να κάνει λίγο ντόρο και μετά να τα σβήνει, ε είναι λιγάκι κάπως.

ΤΑΚ? Πού το θυμήθηκες? Κάπου κάπως κάποτε είχα μία αφίσα του Πάο που έλεγε κάτι τέτοιο τύπου: "Το ΤΑΚ Παναθηναικός σας εύχεται....(κάτι)". Μάλλον επί Γκάλη και...Γεωργικόπουλου.
Επειδη λετε πολλα για τον Παναθηναικο,επειδη καπου το εγραψε ο Ντιλεινι που δεν εχει παιξει ποτε στην ομαδα και αμεσως το εσβησε,διαβαστε τι λεει παιχτης του Ολυμπιακου.
Screenshot_20200316-163535_Chrome.jpg
 
Last edited by a moderator:

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Την ύπαρξη του ηχητικού την ξέρω. Απλά αυτό δεν ήταν για να δημοσιοποιηθεί. Εγώ μιλάω για δημόσιες τοποθετήσεις. Επίσης, χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ τους Αγγελόπουλους(μακριά από μένα), το συγκεκριμένο εμπίμπτει στις καθυστερήσεις, και όχι στις απληρωσιές.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Εγω για τις απληρωσιες που λες εχω να πω τα εξης;Ο Γκιστ μετα απο 6-7 χρονια στην ομαδα δεν του ανννανεωσε το συμβολαιο και δυσανασχετησε.Ο Τζειμς ηρθε την μια χρονια επαιξε,μετα πηγε NBA και ξαναγυρισε τρεχοντας,ο Καλαθης αννανεωσε για τρια χρονια,ο παππας πηγε να χαιρετησει τον "τρακη"οπως τον λετε και αννανεωσε για δυο χρονια,ο Ριβερς ελεγε οτι περιμενε να του γινει αννανεωση ,δεν του εγινε και εφυγε.Ολοι αυτοι να υποθεσω οτι ειχαν χασει λεφτα.Η προπαγανδα σας να εχει και ορια.Για να μη γραψω τι γινετε στην ομαδα σας και υπογραφουν συμβολαια και σε δυο μηνες την κανουν.Τιμα,Τουπαν,κλπ.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγω για τις απληρωσιες που λες εχω να πω τα εξης;Ο Γκιστ μετα απο 6-7 χρονια στην ομαδα δεν του ανννανεωσε το συμβολαιο και δυσανασχετησε.Ο Τζειμς ηρθε την μια χρονια επαιξε,μετα πηγε NBA και ξαναγυρισε τρεχοντας,ο Καλαθης αννανεωσε για τρια χρονια,ο παππας πηγε να χαιρετησει τον "τρακη"οπως τον λετε και αννανεωσε για δυο χρονια,ο Ριβερς ελεγε οτι περιμενε να του γινει αννανεωση ,δεν του εγινε και εφυγε.Ολοι αυτοι να υποθεσω οτι ειχαν χασει λεφτα.Η προπαγανδα σας να εχει και ορια.Για να μη γραψω τι γινετε στην ομαδα σας και υπογραφουν συμβολαια και σε δυο μηνες την κανουν.Τιμα,Τουπαν,κλπ.
Αλήθεια, δεν κατάλαβα αν πηγαίνει για μένα, μιας και δεν κάνω καμία προπαγάνδα προς τον (φερέγγυο αλλά το μόνο καλό που έχει είναι αυτό) ιδιοκτήτη του Πάο. Ίσα ίσα, ας πούμε ότι προσπαθώ να τον υπερασπιστώ. Τράκη τον λέμε ευγενικά, αν τον πούμε με τα κανονικά του παρατσούκλια θα μας κόψουν. Εντωμεταξύ, και εγώ και ο Γιώργος, Πάο υποστηρίζουμε αλλά τέλοσπάντων.
Ο Ολυμπιακός σίγουρα είχε θέματα, όποιος το αμφισβητεί είναι από άλλον πλανήτη, ή καθόλου αντικειμενικός.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Εαν οντως εισαι Παναθηναικος εκπλησσομαι.Κατι τετοιοι οπως λες ελεγαν παρατσουκλια και για τους Βαρδινογιαννηδες και βλεπεις την καταντια.Ο "Τρακης"κραταει μονος την ομαδα.Με τα καλα του και τα ασχημα του.Αλλωστε τα ασχημα του ειναι για τον εαυτον του,δεν τα πουλαει.Ο νοων νοειτο.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Και κατι ακομα.Για τους Ολυμπιακους στο μπασκετ που χρωστανε σε οποιον μιλαει ελληνικα και αγγλικα ειναι,οι μαγκες Αγγελοπουλοι,για εμας ειναι ο Τρακης και με τα παρατσουκλια που θα μας κοψουν.Βλεπω πολυ γρηγορα να μας κανουν να μη βλεπουμε ουτε μπασκετ μετα το ποδοσφαιρο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.177
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom