Eστιατορια to die for!

anthi83

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Εστιατόρια στο Μιλάνο!!

Καλησπέρα σε όλους,
Επειδή θα επισκεφτώ το Μιλάνο το Πάσχα θα μπορούσατε να μου προτείνετε εστιατόρια με παραδοσιακή Ιταλική κουζίνα, καθώς και μέρη για ποτό.

Ευχαριστώ
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Osterie Unite D Italia

Με αφορμή τον εορτασμό των 150 χρόνων της ένωσης της Ιταλίας η "Mirafiore" και "Fontanafredda" τίμησαν πρόσφατα τις καλύτερες osterie της χώρας!

Νιώθω περίφανη για το λατρεμένο θείο μου που εκπροσώπησε την Καλαβρία και παρουσίασε ένα απο τα πιάτα του...Ορεκτικό,Carpaccio di ricciola con
mentuccia, cipolle di Tropea e sale affumicato...

 

anthy

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΑΘΗΝΑ
Δηλαδη αν ειχατε να συστησετε το τοπ εστιατορειο για ενα ρομαντικο δειπνο για καποιον που εχει να παει πολυ καιρο διακοπες ποιο θα ηταν????
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Κότσι στο Βερολίνο

Ένα φανταστικό εστιατόριο to die for είναι το Lindenbräu στο Βερολίνο, στο οποίο γευματίζω συχνά. Βρίσκεται μέσα στο Sony Center της Potsdamer Platz αλλά έχει και άλλα δύο καταστήματα στην πόλη.
Προτείνω ανεπιφύλακτα το Haxe (gebratenes Eisbein) με Salzkartoffeln. Είναι χοιρινό κότσι με αλατισμένες πατάτες και σερβίρεται σε μεγάλη πιατάρα. Η τιμή είναι έκπληξη (ε, Βερολίνο είναι αυτό)!
www.linden-hopfinger-braeu.de
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Μόνο που το τόπικ αναφέρεται στην Ιταλία...:D
Μην κάνετε έτσι ρε παιδιά, το θέμα είναι Eστιατορια to die for! Δεν ήξερα ότι βάζουμε μόνο τα ιταλικά εστιατόρια, δεν το έλεγε στον τίτλο! Δοκιμάστε και τίποτα άλλο πιά, όλο μακαρόνια και πίτσες!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Είναι λίγο άσχετο αυτό που ρωτάω με το θέμα αλλά το θεωρώ λίγο υπερβολή να ανοίξω καινούριο για αυτό.Εχει να προτείνει κανείς κάποιο μαγαζί για pizza στο χέρι στην Ρώμη;Απαντήσεις μέχρι σήμερα το βράδυ(αν απαντήσει κάποιος).
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.432
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Είναι λίγο άσχετο αυτό που ρωτάω με το θέμα αλλά το θεωρώ λίγο υπερβολή να ανοίξω καινούριο για αυτό.Εχει να προτείνει κανείς κάποιο μαγαζί για pizza στο χέρι στην Ρώμη;Απαντήσεις μέχρι σήμερα το βράδυ(αν απαντήσει κάποιος).
Da "Baffetto": pizzeria economica a Piazza Navona
 

ANASTASIA S

Member
Μηνύματα
85
Likes
0
εγω θα ψηφισω το la ramba στη ρωμη διπλα ακριβως απο τη piazza di spania μπορειται να παραγγειλεται ή να γεμισεται τα πιατα σας με 10 ευρω το ατομο απο το self- servis
εγω διαβασα οτι με 10? μπορεις να παρεις μονο ορεκτικα απο τον μπουφε, στην τιμη δεν περιλαμβανει ολοκληρομενο γευμα απο μπουφε δηλαδη?
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μία και σήμερα!

Καλημέρα φόρουμ.
Φεύγουμε την Πέμπτη για Ιταλία και τώρα είδα το συγκεκριμένο θέμα. Τόσες μέρες διαβάζω, διαβάζω, εχω βγάλει τα μάτια μου με τόσα θέματα που υπάρχουν γαι Ιταλία και το θέμα για τα εστιατόρια δεν έπεσε στην αντίληψή μου!:rolleyes:
Λοιπόν, προσγειωνόμαστε Μπολόνια και μένουμε 1 μέρα, μετά Φλωρεντία και μετά Cinque terre (θα μείνουμε στο Λεβάντο που είναι πιο έξω από τα 5 χωριά).
Έχει λοιπόν να προτείνει κάποιος εστιατόριο-τρατορία για καλό φαγητό αλλά να μην πληρώσουμε μια περιουσία, μέχρι 50 ευρώ για 2 άτομα. Ας μην είναι και "to die for", απλά θέλουμε να αποφύγουμε τα κλασσικά τουριστικά και να πάρουμε μια γεύση αυθυντικής ιταλικής γεύσης και κουζίνας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.208
Μηνύματα
883.793
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom