Eστιατορια to die for!

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Ωραία μάθαμε για ένα εστιατόριο της σειράς...Κάποιο to die for εστιατόριο στη Ρώμη; Άντε γιατί σε λίγο καιρό εκεί θα είμαι :)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
και κανα δυο σελίδες στην αρχή για πίτσα και μακαρονάδα τα οποία βέβαια είναι πολύ ωραία και ιταλικά αλλά οχι και die for.....εν πάσει περιπτώσει αμα λείψουν οι υπερβολές (παρα το τόπικ) όλα θα πηγαίνουν καλύτερα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
mad4paok said:
Ωραία μάθαμε για ένα εστιατόριο της σειράς...Κάποιο to die for εστιατόριο στη Ρώμη; Άντε γιατί σε λίγο καιρό εκεί θα είμαι :)
checchino. ρωμαικο φαγητο πολλων αστερων. να δοκιμασεις την ουρα βοδιου. που πανε να την κλεψουν οι μαδριλενοι...
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
checchino. ρωμαικο φαγητο πολλων αστερων. να δοκιμασεις την ουρα βοδιου. που πανε να την κλεψουν οι μαδριλενοι...
Ουρά βοδιού...εχμ...δεν μου κάνει κλικ...πάντως θα δω τι και πώς και μάλλον θα το τιμήσω (αν μπορέσω δλδ)...τουλάχιστον αν δεν μου αρέσει θα ξέρω ποιον να κατηγορήσω :bleh:
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Samion said:
checchino. ρωμαικο φαγητο πολλων αστερων. να δοκιμασεις την ουρα βοδιου. που πανε να την κλεψουν οι μαδριλενοι...
Σνιφφφφ!!!!μη μου τη λες....ουρά ταυρου έχουν στη Μαδρίτη ,όχι βοδιού!!
:)
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Samion ουρά βοδιού έτυχε να φάω στο Παρίσι σε σούπα με χορταρικά πολύ καλή δε λέω.....αλλά δεν ήξερα ότι είναι σπεσιαλιτέ ιταλική.....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
chrisbd said:
Samion ουρά βοδιού .αλλά δεν ήξερα ότι είναι σπεσιαλιτέ ιταλική.....
δεν ξερω ποιος το εφηυρε..πλακα εκανα. κ τι σημασια εχει στο κατω κατω...το φαγητο δεν εχει σημαιακια, ουτε κι ο ουρανισκος μας...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.025
Likes
12.128
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ελεος με τις ουρες... αηδιασα.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
δεν ξερω ποιος το εφηυρε..πλακα εκανα. κ τι σημασια εχει στο κατω κατω...το φαγητο δεν εχει σημαιακια, ουτε κι ο ουρανισκος μας...
Εντάξει αλλά μερικές φορές έχει σημαιάκια πχ η πίτσα και η μακαρονάδα η η παέγια..

tripakias δεν έχεις δίκιο ..η ουρά βοδιού είναι απο τα καλύτερα κομάτια και τα πιο νόστιμα ίσως...παλιά λέγαν ότι οι χασάπηδες το παίρναν αυτό το κομμάτι για την πάρτι τους και μόνο κατόπιν παραγγελίας το έβρισκες....και δεν μιλάμε βέβαια για όλη την ουρά αλλά για την αρχή της στην ουσία...

τώρα βέβαια αν αηδιάζεις ...περι ορέξεως ....
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
δεν ξερω ποιος το εφηυρε..πλακα εκανα. κ τι σημασια εχει στο κατω κατω...το φαγητο δεν εχει σημαιακια, ουτε κι ο ουρανισκος μας...
Ακριβως ετσι. Η ουρα ειναι εκλεκτος μεζες και εδω στην Ελλαδα δυσκολα την βρισκεις. Μου εκαναν το τραπεζι σαββατοβραδο και οφειλω να ομολογησω οτι ηταν υπεροχα μαγειρεμενη.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.357
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom