EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

Kali

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Παιδιά καλώς σας βρήκα ! Είμαι καινούργια στην παρέα παλιά στα ταξίδια αλλά δεν έχω ξαναταξιδέψει με easyjet. Έχω αγοράσει εισιτήριο online πληρώνοντας 22 ευρώ για την βαλίτσα, για Αγγλία με επιστροφή. Τι συμφέρει να κάνω τώρα που μου προέκυψε και μεταφορά ενός camping bed βάρους 6 κιλών και δεν χωράει στην βαλίτσα μου ;
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
Καλημέρα!!
θα μου λυσετε την απορια αν μπορω να κανω ηλεκτρονικό check in ΜΕ ΒΑΛΙΤΣΕΣ απο Αθήνα?
στα προηγουμενα ποστ, αναφερετε απο οτι καταλαβα τα αεροδρομια στο Παρισι, Βερολινο, Ρωμη.. στο σαιτ λεει οτι μπορεις να κανεις τσεκ ιν και να παραδωσεις βαλιτσες σε κισε διπλα απο αυτά που κανουν τσεκ ιν, ισχυει και στο Βενιζέλος?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλημέρα!!
θα μου λυσετε την απορια αν μπορω να κανω ηλεκτρονικό check in ΜΕ ΒΑΛΙΤΣΕΣ απο Αθήνα?
στα προηγουμενα ποστ, αναφερετε απο οτι καταλαβα τα αεροδρομια στο Παρισι, Βερολινο, Ρωμη.. στο σαιτ λεει οτι μπορεις να κανεις τσεκ ιν και να παραδωσεις βαλιτσες σε κισε διπλα απο αυτά που κανουν τσεκ ιν, ισχυει και στο Βενιζέλος?
Κάνε check-in ηλεκτρονικά, αλλά μετά θα παραδώσεις βαλίτσες στο ίδιο γκισέ και την ίδια ουρά με όλους τους υπόλοιπους.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Κάνε check-in ηλεκτρονικά, αλλά μετά θα παραδώσεις βαλίτσες στο ίδιο γκισέ και την ίδια ουρά με όλους τους υπόλοιπους.

Και γιατι αν το κανεις ηλεκτρονικα ειναι καλυτερο?Στα αλλα αεροδρομια δεν περιμενεις σε ουρα,οπως ειπαν οι φιλοι πιο πανω.Γιατι δεν ειναι το ιδιο αραγε και στην Αθηνα?Eξοικονομεις χρονο και μπαινεις απο τους πρωτους στο αεροπλανο?
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
Και γιατι αν το κανεις ηλεκτρονικα ειναι καλυτερο?Στα αλλα αεροδρομια δεν περιμενεις σε ουρα,οπως ειπαν οι φιλοι πιο πανω.Γιατι δεν ειναι το ιδιο αραγε και στην Αθηνα?Eξοικονομεις χρονο και μπαινεις απο τους πρωτους στο αεροπλανο?
Διορθωστε με αν κανω λαθος, υποτιθεται όταν κανεις ηλεκτρονικο τσεκ ιν, έχεις σειρα επιβιβασης 2, αμέσως μετα απο αυτους που εχουν πληρωσει speedy boarding και αυτους που ταξιδευουν με παιδια, ενώ οταν κανεις τσεκ ιν στο αεροδρομιο σου δινουν σειρα επιβιβασης 3... οποτε στην ουσια ξερεις οτι θα βρεις 2 θεσεις διπλα διπλα για να ταξιδεψεις!!:lol::lol:
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
παιδια την πατησα.γυρναω οριστικα ελλαδα με easyjet και εκλεισα να εχω 2η αποσκευη μαζι μου(δηλαδη εδωσα επιπλεον 11 ευρω).και τωρα μαθαινω οτι οι 2 αποσκευες μου πρεπει να ειναι συνολικα 20 κιλα! εγω ομως εχω να κουβαλησω ενα καρο πραγματα.χαιρω πολυ φιλοι της easyjet! τα 20 κιλα χωρανε και σε μια βαλιτσα γιατι τοτε να θελω να παρω και δευτερη? τωρα τι κανω? αφηνω τη μιση μου γκαρνταρομπα εδω? και στην ελλαδα θα φοραω καθε μερα τα ιδια ρουχα? ολα μα ολα μου πανε στραβα εδω..
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Κάτσε βρε παιδί μου... Η βαλίτσα που πλήρωσες μπορεί να είναι μέχρι 20 κιλά. Πλήρωσες για μία ή για δυο αποσκευές; Απ' ότι κατάλαβα έχεις πληρώσει επιπλέον μόνο 11 ευρώ, άρα δικαιούσαι μια βαλίτσα 20 κιλών+τη χειραποσκευή.
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
πληρωσα για 2 βαλιτσες. 11+11 ευρω δηλαδη 22. αρα δικαιουμαι 2 αποσκευες και μια χειραποσκευη. αλλα αν παλι δικαιουμαι 20 κιλα τι να το κανω?εγω εχω πολλα περισσοτερα.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
πληρωσα για 2 βαλιτσες. 11+11 ευρω δηλαδη 22. αρα δικαιουμαι 2 αποσκευες και μια χειραποσκευη. αλλα αν παλι δικαιουμαι 20 κιλα τι να το κανω?εγω εχω πολλα περισσοτερα.
Αν πλήρωσες για 2 βαλίτσες, τότε δικαιούσαι 20+20 κιλά+ μία χειραποσκευή.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Λογικό δεν είναι αφού έχεις πληρώσει δυο βαλίτσες να έχεις το δικαίωμα να πάρεις 20+20 κιλά; Αφού σου έχει σαν επιλογή να προσθέσεις επί πληρωμή τις αποσκευές που επιθυμείς, μπορείς να πάρεις όσες βαλίτσες θέλεις. Περίμενε λίγο να δούμε τι θα πουν και οι άλλοι συμφορουμίτες, αλλά νομίζω πως έτσι είναι.
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
ωχ συγνωμη δεν ειδα οτι εισαι γυναικα. ναι παιδια καποιος που ξερει να μας πει???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom