Fantasy Euroleague 2019-2020

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δεν ξέρω πόσοι από εδώ μέσα ασχολούνται με το fantasy της Ευρωλίγκας, άλλωστε και εγώ μετράω την τρίτη μου χρονιά φέτος.
Στην λίγκα στην οποία συμμετείχα με φίλους, πρόπερσι στέφθηκα τροπαιούχος (αν και ρούκι) ενώ πέρσι περιορίστηκα στην τρίτη θέση.

Σκέφτηκα λοιπόν, μιας και δεν θα είμαστε αντίπαλοι (μάλλον!) να ποστάρουμε εδώ συμβουλές, ψαγμένες επιλογές παιχτών, inside πληροφορίες αλλά και πώς τα πηγαίνουμε στα πρωταθλήματά μας.

Ας ενώσουμε τις δυνάμεις μας εναντίον όλων των φίλων μας που συμμετέχουν στο fantasy αλλά όχι στο travelstories! (ας πρόσεχαν!)
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Τα πουλέν μου (έτσι λένε το δεν έχω λεφτά) για αρχή θα είναι ο Hermansson της Άλμπα και ο Livio της Βιλερμπάν. Ο πρώτος είναι σχεδόν μόνος του στα γκαρντ, μετά τους τραυματισμούς πολλών συμπαικτών του και ο δεύτερος έχει ξεκινήσει φουριόζος!!!

Αρχηγός θα είναι ή ο Καλάθης ή ο Μονρό, κλείνοντας προς τον δεύτερο...
 

lekond

Member
Μηνύματα
85
Likes
418
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Λοιπόν, πάμε μια πρώτη ανάλυση:

Από τους πρωτοκλασάτους παίκτες, θεωρητικά είναι ελκυστικό το 1,56Μ του Brandon Davies και φυσικά το 1,46Μ του Campazzo.

Από τους πολύ καλούς αλλα όχι top-tier παίκτες, Wolters, Παπαπέτρου είναι δύο πολύ καλές επιλογές κοντά στο 1Μ.

Από λαβράκια, Usman Garuba και κυρίως Deni Avdija της Μακάμπι, αλλά όχι ακόμα, πιο μετά στη σεζόν που θα πάρουν χρόνο συμμετοχής.

Επίσης, πολύ φθηνός είναι ο Μπομπουά που μπορεί να κάνει καλό παιχνίδι λόγω τραυματισμών των δυο γκαρντ της Μπαρτσελόνα. Μου αρέσει κι ο Shields της Μπασκόνια στο 1.08Μ. Στους ψηλούς θα επιλέξω Voigtmann και Zach Leday.

Άντε καλή μας αρχή!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ντεσόν Τόμας και Λεντέι είναι δύο προφανείς επιλογές, με τεράστιο usage, αρκετά κερδισμένα φάουλ και καλοί ριμπάουντερ.

Αγιόν πιστεύω ότι μπορεί να κάνει πολύ καλή χρονιά, ομοίως πιστεύω και τον Μονρό. Κι εμένα μου φαίνεται πολύ καλή η τιμή του Καμπάσο, που θα είναι πρωταγωνιστής φέτος.

Από τους πολύ ακριβούς, ο Ντε Κολό είναι λίρα εκατό και ο Καλάθης για μένα ήταν αρχηγός σε πολλές ομάδες χτες, στις υπόλοιπες ο Τόμας. Value for money μου φαίνεται ο Acy, κι ας μην έκανε τίποτε παπάδες χτες.

Στα πουλέν μου, οπωσδήποτε ο Λόιντ της Βαλένθια και ο Hayes της Ζαλγκίρις.

Στους πολύ φτηνούς, φαντασιακά πιστεύω τον Χβοστόβ.

Φυσικά,αφού κόπηκε το ίντερνετ για ... 18 ώρες πριν ξεκινήσει η Ευρωλίγκα, δεν μπόρεσα να κάνω αλλαγές τελευταίας στιγμής, με αποτέλεσμα να μην έχω ούτε μια ομάδα χωρίς τραυματία, όπως κάθε χρόνο πληρώνω το σάπιο ίντερνετ της Κούβας.

Ποια είναι η ακαλύτερη θέση που έχετε πάρει ποτέ στο φάντασι; Και σε μια αγωνιστική και στο τέλος της σαιζόν; Γιατί δεν κάνουμε μια λίγκα κι εδώ; Σιγά μην πούμε τα μυστικά μας και χάσουμε τίπτοε μύρια... Ας είναι κι από την επόμενη αγωνιστική.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Φιλαράκο, στην προπέρσινη λίγκα το σήκωσα πανηγυρικά....

Ντεσόν αυτή τη στιγμή παίζει να είναι η καλύτερη επιλογή σε όοοοολο το φάντασι. Απίστευτη μεταμόρφωση από τα μισά της περσινής σεζόν. Τον απελευθέρωσε ο Πιτίνο. Σκυλομετάνιωσα που δεν έβαλα Νικ αρχηγό αν και από αυτόν έχτισα την ομάδα. Με τιμώρησε. Την ώρα που στην λίγκα μου παίζει να τον πήρε...άλλος ένας!

Αλήθεια, υπάρχει περίπτωση να σχηματίσουμε λίγκα? Πόσοι να είμαστε?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Φιλαράκο, στην προπέρσινη λίγκα το σήκωσα πανηγυρικά....
Στο σύνολο λέω, σε ποια θέση τελείωσες;

Ντεσόν αυτή τη στιγμή παίζει να είναι η καλύτερη επιλογή σε όοοοολο το φάντασι. Απίστευτη μεταμόρφωση από τα μισά της περσινής σεζόν. Τον απελευθέρωσε ο Πιτίνο. Σκυλομετάνιωσα που δεν έβαλα Νικ αρχηγό αν και από αυτόν έχτισα την ομάδα.
Εγώ τους πήρα και τους δύο, αλλά με τόσους τραυματίες λίγο ρόλο παίζει. Βέβαια η σάπια μέρα των Hayes και Leday δε βοήθησε.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Στο σύνολο λέω, σε ποια θέση τελείωσες;
Πρώτος σε 30 ομάδες. Πέρσι 3ος στην ίδια λίγκα. Αν εννοείς σε όοοοολο το φάντασι δεν έχω ιδέα. Προφανώς μακριά από την πρώτη....200αδα!

Και εγώ τους πήρα και τους δύο. Για Νικ δεν με ένοιαξαν τα λεφτά, ήμουν σίγουρος ότι θα πάει καλά. Βοηθούσε και το ματς. Και φυσικά Τζέιμς μέσα. Ούτε αυτόν αρχηγό όμως......Προσγειώθηκα στην τρίτη θέση της λίγκας για αρχή.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Λοιπόν μπορούμε να κάνουμε Λίγκα τώρα;
 

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.639
Travelstories Greece Euroleague Fantasy

Κωδικός λίγκας: 9YHCYTDX Ομάδες: Ανοιχτή

μολις εκανα, καντε συμμετοχη αμα θελετε
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μπήκα και εγώ! Θα μετρήσουμε τους πόντους της 1ης αγωνιστικής ή από εδώ που ξεκινάμε?

Άντε @Yorgos !! Παίρνει φωτιά το πρωτάθλημα!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ε τι να κάνουμε, από δεύτερη κι έπειτα. Θα πω και σε 3 δικούς μου να γίνουμε μπούγιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom