hliad1990

Member
Μηνύματα
52
Likes
3
Καλησπέρα,καταρχην συγχαρητήρια για την ιστορία σου τόσο λεπτομέρεια τόσο ωραία ανάλυση δεν έχω ξανά διαβάσει και πίστεψε με είμαι πολύ φαν του site Ταξιδεύω την Τρίτη με την κοπέλα μου με σκοπό να της κάνω πρόταση γάμου Πείρα το πρόγραμμα σου και επειδή θα είμαι εκεί από Τρίτη απόγευμα έως Παρασκευή πρωί προσπάθησα να δω και να πάω όπου είναι δυνατόν. Πρώτη ερώτηση.: θα μείνω στην περιοχή Earls cort από αεροδρόμιο τι να πάρω για να φτάσω πιο γρήγορα στο ξενοδοχείο?
Δεύτερη ερώτηση : η travel card είναι για όλα τα μέσα σωστά και είναι και για τους δύο μας
Και τέλος : πόση ώρα είναι η απόσταση αεροδρόμιο στην περιοχή που είπα?
Συγνώμη αν σε κούρασα καλά ταξίδια ευχομαι
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλησπέρα,καταρχην συγχαρητήρια για την ιστορία σου τόσο λεπτομέρεια τόσο ωραία ανάλυση δεν έχω ξανά διαβάσει και πίστεψε με είμαι πολύ φαν του site Ταξιδεύω την Τρίτη με την κοπέλα μου με σκοπό να της κάνω πρόταση γάμου Πείρα το πρόγραμμα σου και επειδή θα είμαι εκεί από Τρίτη απόγευμα έως Παρασκευή πρωί προσπάθησα να δω και να πάω όπου είναι δυνατόν. Πρώτη ερώτηση.: θα μείνω στην περιοχή Earls cort από αεροδρόμιο τι να πάρω για να φτάσω πιο γρήγορα στο ξενοδοχείο?
Δεύτερη ερώτηση : η travel card είναι για όλα τα μέσα σωστά και είναι και για τους δύο μας
Και τέλος : πόση ώρα είναι η απόσταση αεροδρόμιο στην περιοχή που είπα?
Συγνώμη αν σε κούρασα καλά ταξίδια ευχομαι
Σ'ευχαριστώ πολύ! Πέρασαν τα χρόνια και ξέχασα ότι πήγα και Λονδίνο:D

Κατ'αρχήν σε ποιο αεροδρόμιο φτάνεις?

Η travel card είναι για όλα τα μέσα μεταφοράς της TfL και είναι ατομική. Δηλαδή πρέπει να πάρετε από μια ο καθένας. Απλά αν αγοράσετε την χάρτινη travel card από σιδηροδρομικό σταθμό (όχι από σταθμό Μετρό), μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την προσφορά 2 for 1. Δυο άτομα μπαίνουν σε αρκετά αξιοθέατα στην τιμή των 1. Αν πάρετε την 7ημερη κάρτα θα πρέπει να έχετε και μια φωτογραφία πάσου.
https://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london
 

hliad1990

Member
Μηνύματα
52
Likes
3
Θα πάω στο stansed το αεροδρόμιο και εγώ από Θεσσαλονίκη είμαι . Ναι διάβασα στην ιστορία σου πως ειχες διαλέξει και εσύ την χάρτινη travel card και νομίζω πως είναι η καλύτερη λύση Έβγαλα και φωτογραφία να έχω μαζί μου απλά όταν λες σιδηροδρομικο σταθμο έχεις κάποιον στο μυαλό σου να πάω γιατί δεν ξέρω? Εγώ έτσι όπως είδα με βολεύει να πάρω το λεωφορείο με τέρμα την Βικτόρια και από εκεί με μέτρο για Earls Cort έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο? Σε υπέρ ευχαριστώ για την τόσο άμεση απαντηση
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Θα πάω στο stansed το αεροδρόμιο και εγώ από Θεσσαλονίκη είμαι . Ναι διάβασα στην ιστορία σου πως ειχες διαλέξει και εσύ την χάρτινη travel card και νομίζω πως είναι η καλύτερη λύση Έβγαλα και φωτογραφία να έχω μαζί μου απλά όταν λες σιδηροδρομικο σταθμο έχεις κάποιον στο μυαλό σου να πάω γιατί δεν ξέρω? Εγώ έτσι όπως είδα με βολεύει να πάρω το λεωφορείο με τέρμα την Βικτόρια και από εκεί με μέτρο για Earls Cort έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο? Σε υπέρ ευχαριστώ για την τόσο άμεση απαντηση
Η απόσταση από το Stansted μέχρι Victoria είναι γύρω στη 1:30 ώρα.
Για σταθμό Victoria θα πάρετε το Airport Express Bus A20 ή το National Express A7.

Την travel card θα την βγάλετε από τον σταθμό Victoria.

Για τον σταθμό Earl's Court θα πάρετε την District line.
 

hliad1990

Member
Μηνύματα
52
Likes
3
Τέλεια... Για ακόμα μια φορά κατατοπιστικοτατος... Καλά ταξίδια χάρηκα που τα είπαμε και ευχαρίστω και παλι
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Για λεωφορείο δες εάν υπάρχει από easybus γιατί μπορεί να βρεις πολύ καλές τιμές. Στην σελίδα τους κοίταξε και τις ημερομηνίες που πετάς τι τιμές δίνουν
 

hliad1990

Member
Μηνύματα
52
Likes
3
Για λεωφορείο δες εάν υπάρχει από easybus γιατί μπορεί να βρεις πολύ καλές τιμές. Στην σελίδα τους κοίταξε και τις ημερομηνίες που πετάς τι τιμές δίνουν

Ευχαριστώ για την βοήθεια .
Είχα δει απλά φοβάμαι μήπως έχω κάποια καθυστέρηση στο αεροπλάνο και χάσω το εισιτήριο γιατί έχει ώρα που πρέπει να κλήσεις
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Δίνει περιθώριο μιας ώρας +-
Αυτό που έκανα εγώ από την αναγραφόμενα ώρα άφιξης έβαλα 1.5 ώρες επιπλέον και έκλεισα την ώρα εκείνη. Είτε να τελειώσεις γρήγορα είτε να μπλέξεις νομίζω ότι είναι αρκετά καλά.
Το καλύτερο είναι ότι πήγα και ήρθα με 4 λίρες από και προς το αεροδρόμιο με λεωφορείο της national express.
 

hliad1990

Member
Μηνύματα
52
Likes
3
Δίνει περιθώριο μιας ώρας +-
Αυτό που έκανα εγώ από την αναγραφόμενα ώρα άφιξης έβαλα 1.5 ώρες επιπλέον και έκλεισα την ώρα εκείνη. Είτε να τελειώσεις γρήγορα είτε να μπλέξεις νομίζω ότι είναι αρκετά καλά.
Το καλύτερο είναι ότι πήγα και ήρθα με 4 λίρες από και προς το αεροδρόμιο με λεωφορείο της national express.

Nαι θα το κάνω και εγώ αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα Μήπως θυμάστε την ιστιοδελιδα να μπω εκεί? Επίσης μήπως θυμάστε ποιες ώρες λειτουργούν τις καθημερινές τα μμμ? Μέτρο κατά κύριο λογο
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Κατά περιόδους παίζουν και διάφορες προσφορές και έχω προσέξει ότι η τιμή παίζει ανάλογα και με την ώρα αναχώρησης του δρομολογίου ....
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Υπέροχη η ιστορία σου και φοβερές οι φωτογραφίες σου. Ευχαριστούμε για ολα αυτά που μοιράστηκες μαζί μας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom