Γαλλία La ville Lumiere ή αλλιώς η Πόλη του Φωτός! To γαμήλιο μας ταξίδι

cdipis

Member
Μηνύματα
16
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Ξεραιλα...
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΛΟ


.....Ο γάμος μας, 26/12/2010! Γαμήλιο ταξίδι? Που θα πάμε? Το έτερον ήμισυ το ειχε αναθέσει εν λευκώ στην αφεντιά μου, και Ελλάδα ας ειναι λίγες μέρες μόνο και δεν πειράζει μου έλεγε (Τη βολική γυναίκα πηρα...!!!) Μην νομίζετε βέβαια ότι εγώ δεν είχα αναθέσει σε αυτήν να φέρει εις πέραν άλλες εκκρεμότητες όπως ας πούμε την οργάνωση του γάμου (γυναικείες δουλειές) αλλά εδώ το θέμα μας είναι το ταξίδι. Η όλη προετοιμασία του ταξιδιού είναι από τα πράγματα που με ξεσηκώνουν, με ενθουσιάζουν, με εξιτάρουν θα έλεγα ως γνήσιο κριάρι αλλά ας πάρουμε τα πράγματα με τη σειρά τους, την έυρεση του προορισμού μας. Ως άνθρωπος που εργάζομαι στον γενικότερο χώρο της τουριστικής βιομηχανίας και με τουριστικές σπουδές το πρώτο πραγμα που κάνεις πριν την επιλογή ενός προορισμού λαμβάνεις υπόψη τα 2 Χ που παιζουν τον σημαντικότερο ρολο, τον χρόνο και το χρήμα που διαθέτεις. Αυτά θα ήταν 7 διανυκτερευσεις με συνολικο budget 2.000 με 2.500 eur στο σύνολο. Σίγουρα εξωτερικό σκέφτηκα. Δεν είμαι Asian fan ισα ισα το αντιθετο θα λεγα οπότε αυτο το αφαιρούμε από την λίστα, New York που είναι και ο μεγάλος πόθος μου θεωρούσα τα 2Χ μη επαρκή. Για πάμε παρακάτω, Β.Αφρική χμμμ έτσι κι έτσι, οι εξωτικοι προορισμοι μου δινουν την αίσθηση του δεν κάνω απολύτως τίποτα δηλαδή μαμ-κακα-νανι και οτι άλλο προκύψει.... (αμάν πια πονηροί! Γαμήλιο θα πάμε) έτσι θεωρω οτι τέτοιου είδους προορισμό θα αναζητήσω σε μια πιο μεγάλη ηλιακή φάση, για την ώρα ήθελα κάτι πιο δραστήριο. Βρήκαμε την ήπειρο! Ευρώπη λοιπόν και για να το κανουμε πιο συγκεκριμένο έχουμε πολλές επιλογές, ας τις δούμε:


α) Γερμανία (Μόναχο, Φρανκφούρτη πήγαμε) Βερολίνο, υπέροχος προορισμός οχι όμως για γαμήλιο δε μου καθόταν καλά
β) Αυστρία (Σαλτσμπουργκ πήγαμε) Βιέννη, ομοιως με παραπάνω ασε που 7 μερες τις θεωρώ πάρα πολλές με κανα συνδυασμο Βουδαπεστη χμμμμ ισως.
γ) Τσεχία Πράγα, υπέροχος προορισμός χμμμμ 7 μερες μηπως υπερ αρκετες
δ) Ιταλία (Ρώμη πήγα μονο εγώ) Βενετία μμμ το ψιλοκρατάμε
Φλωρεντία με ενα συνδυασμό Ρώμη μμμμ το κρατάμε
ε) Αγγλία Λονδίνο μμμμμμ το κρατάμε
στ) Ισπανία Βαρκελώνη μπαααα


χμμμμμ


η) Γαλλία Παρίσι ..... το διαλέγουμε!


Λιγο ο ρομαντισμός, λίγο η πολη του φωτός εεε δεν θέλει και πολύ....


 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Πολύ όμορφα ξεκινάς την περιγραφή του ταξιδιού σας! Ανυπομονώ για τη δεύτερη μέρα! Να ζήσετε!!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Εγω πότε θα παω γαμήλιο γμτ???
καμμια νυφική φωτογραφία έχομε??
κανένα νούμερο απο το φόρουμ δεν εχει βάλει!!
Να ζήσετε και στα δικά μου!!
 

cdipis

Member
Μηνύματα
16
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Ξεραιλα...
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΛΟ
Ευχαριστουμε κες Patty & Ρenata, και στα δικα σας οι ανυπαντρες...
Θετε νυφικια?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom