Mobile Internet/τηλεφωνία στην Ευρώπη

georgeofi

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Καλημέρα,
θα βρισκομαι στη Βουδαπεστη το σαββατοκυριακο και θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος να προμηθευτω μερικα megabyte για ιντερνετ στο κινητο.
 

panos97

Member
Μηνύματα
24
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. Θα ταξιδέψω το καλοκαίρι σε διάφορες χώρες της Ευρώπης και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να πάρω κάποια sim ώστε να έχω κάποιο πρόγραμμα για δωρεάν MB καθόλη την διάρκεια του ταξιδιού μου. Έσεις τι κάνετε όταν πάτε εξωτερικό; Πως προσανατολίζεστε χωρίς το google maps; Ευχαριστώ :)
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. Θα ταξιδέψω το καλοκαίρι σε διάφορες χώρες της Ευρώπης και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να πάρω κάποια sim ώστε να έχω κάποιο πρόγραμμα για δωρεάν MB καθόλη την διάρκεια του ταξιδιού μου. Έσεις τι κάνετε όταν πάτε εξωτερικό; Πως προσανατολίζεστε χωρίς το google maps; Ευχαριστώ :)
Το google maps υπάρχει κ offline. θα πρέπει να κατεβάσεις την/ τις πόλεις που σε ενδιαφέρουν. Τσέκαρε κ πόσο χώρο πιάνουν...
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.416
Υπάρχουν αρκετά gps (είε δωρεάν είτε με πληρωμή).
Πρόσφατα δοκίμασα το Here Maps στο Βερολίνο (ελέω έλειψης δωρεάν wifi στο Park Inn, συν τοις άλλοις) και με εξυπηρέτησε μια χαρά. Στα συν το ότι έχει και "walk mode" κι όχι μόνο οδήγηση.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. Θα ταξιδέψω το καλοκαίρι σε διάφορες χώρες της Ευρώπης και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να πάρω κάποια sim ώστε να έχω κάποιο πρόγραμμα για δωρεάν MB καθόλη την διάρκεια του ταξιδιού μου. Έσεις τι κάνετε όταν πάτε εξωτερικό; Πως προσανατολίζεστε χωρίς το google maps; Ευχαριστώ :)
Δεν ρωτάς και τον πάροχο αν μπορείς να πάρεις ΜΒ από τα δωρεάν ΜΒ του προγράμματος σου πού έχεις;Συνήθως υπάρχει μια ημερήσια χρέωση αλλά σιγά-σιγά το προσφέρουν δωρεάν για την Ευρώπη.
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.273
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Μόλις μου ήρθε αυτό το μήνυμα από την Cosmote που επιβεβαιώνει τα παραπάνω. Ας ελπίσουμε να ισχύει όπως αναφέρει (και να μην υπάρξουν παγίδες και κρυφές χρεώσεις)!

Προώθηση από COSMOTE:
AΠO 15/6 KATAPΓOYNTAI OI XPEΩΣEIΣ ΠEPIAΓΩΓHΣ ENTOΣ EE.ΘA MΠOPEITE NA MIΛATE KAI NA ΣEPΦAPETE ΣTO INTEPNET XΩPIΣ EΠIΠΛEON KOΣTOΣ https://www.cosmote.gr/EURoaming
 
Last edited:

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Μολις μου ηρθε αυτο το μηνυμα απο την Cosmote που επιβεβαιωνει τα παραπανω. Ας ελπισουμε να ισχυει οπως αναφερει (και να μην υπαρξουν παγιδες και κρυφες χρεωσεις)!

Προώθηση από COSMOTE:
AΠO 15/6 KATAPΓOYNTAI OI XPEΩΣEIΣ ΠEPIAΓΩΓHΣ ENTOΣ EE.ΘA MΠOPEITE NA MIΛATE KAI NA ΣEPΦAPETE ΣTO INTEPNET XΩPIΣ EΠIΠΛEON KOΣTOΣ https://www.cosmote.gr/EURoaming
Ισχύει είναι οδηγία της Ε.Ε.
Μη φανταστείς ότι θα το κανανε οι δικοί μας μόνοι τους φυσικά..
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.273
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Ισχύει είναι οδηγία της Ε.Ε.
Μη φανταστείς ότι θα το κανανε οι δικοί μας μόνοι τους φυσικά..
Εννοείται. Αντιθέτως, άκουσα (αλλά δεν θυμάμαι που) ότι οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας έχουνε προσφύγει στα Ευρωπαϊκά Δικαστήρια για άρση αυτής της οδηγίας.
Είναι πολλά τα λεφτά, Άρη!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.502
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom