Qatar: Δελχί 352, Μπανγκόκ 371, Πουκέτ 399

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

pixies

Member
Μηνύματα
120
Likes
95
Επόμενο Ταξίδι
Myanmar

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Εδειξα δυναμη χαρακτηρα και .....σταθεροτητα στις αποφασεις μου μεχρι σημερα το απογευμα. Το πατησα το γ.......μενο 6 ωρες πριν τη ληξη!!!!
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Χαμος στο αεροδρομιο της Ντοχας απο τραβελστοριτες χαχα. Περα απο την πλακα δεν λεμε κ τις ημερομηνιες που θα παμε? Σιγουρα με καποιον απο το φορουμ θα συνταξιδεψουμε.
Σωστος!!! Παω πεκινο 1 με 15 σεπτεμβρη.
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Τι έγινε; Έκλεισε επιτέλους η παλιοπροσφορά να ησυχάσουμε; Σκέφτομαι να κλείσω και δεύτερο ταξίδι!!! Μας κατέστρεψε η άτιμη...

Ισχύει αυτό που λέει ο @hydronetta, αλλά διαβάζω ότι για economy promo δεν δίνουν τίποτα. Διάβασε και το faq της qatar.
Κατάλαβα... μες στο τρανζιτ θα βολοδερνουμε τόσες ώρες... και απ' τα λίγα που διάβασα ούτε έξω μπορούμε να βγούμε χωρίς βίζα...
συνάντηση οπωσδήποτε με τραβελστορίτες καταρόπληκτους! Θα κρατάω και πινακίδα :haha::haha::haha:
trav.jpg
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Βρε παιδιά για πείτε καμιά γνώμη γιατί έχω σκάσει! Κρατούσαμε και μεις χαρακτήρα μέχρι την τελευταία στιγμή.. Αλλά στις 11 (μια ώρα πριν λήξει η προσφορά δηλαδή) δεν αντέξαμε και πατήσαμε να κλείσουμε για Μπαλί το Πάσχα μέσω petas.gr. Προχωράω τη διαδικασία κανονικά με πιστωτική κάρτα και μου βγάζει σφάλμα "η κάρτα σας δε χρεώθηκε προσπαθήστε ξανα".. Μπαίνω μετά στο pamediakopes να κλείσω από εκεί και όταν έφτανε να ελέγξει τα στοιχεία της κάρτας μου έβγαζε ότι δεν μπορεί να γίνει η κράτηση να ελέγξω το πιστωτικό όριο και τετοια.. Εγώ ήξερα πως το όριο μου επαρκούσε κανονικά οπότε φαντάστηκα ότι για κάποιο λόγο μου μπλοκάρανε την κάρτα από την τράπεζα.
Με τις προσπάθειες όμως η ώρα είχε περάσει πολύ. Και μέχρι να βρω τηλέφωνο να μιλήσω με κάποιον στην τράπεζα είχα μόνο 10 λεπτά.. Μου είπαν λοιπόν από την τράπεζα ότι το petas μου είχε δεσμεύσει κανονικά όλο το ποσό της κράτησης παρόλο που έλεγε πως δε χρεώθηκα, αλλά βέβαια κράτηση δεν έγινε. Και μετά λόγω της δέσμευσης δεν έφτανε το υπόλοιπο μου για να κάνω την κράτηση από άλλο site. Στο petas το τηλεφωνικό κέντρο δεν είναι 24ωρο, οπότε μπορώ να βρω κάποιον αύριο το πρωί. Εξαιτίας όμως της δέσμευσης που μου έκαναν έχασα την προσφορά. Για την ακρίβεια 12 παρά 4 λεπτά που δοκίμασα η τιμή είχε ανέβει κατά 400 ευρώ για 2 εισιτήρια.
Πιστευετε ότι μπορώ να βρω καμιά άκρη; Γίνεται έστω και καθυστερημένα με το ποσό που μου έχουν δεσμεύσει να προχωρήσουν σε κράτηση; Το πιθανότερο είναι αύριο πρωί πρωί να αποδεσμεύσουν το ποσό και για αυτούς όλα καλά. Αλλά εγώ έχασα την προσφορά εξαιτίας τους..
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μήπως να τους πάρεις τηλέφωνο πρωί πρωί μπας και το προλάβεις/λύσεις;
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μήπως να τους πάρεις τηλέφωνο πρωί πρωί μπας και το προλάβεις/λύσεις;
Αυτό θα το κάνω σίγουρα.. Απλά δε ξέρω αν στέκει πουθενά το να διεκδικήσω να προχωρήσουν σε κράτηση. Τώρα θα πρέπει να καλύψουν αυτοί την διαφορά ή υπάρχει πιθανότητα να συνεννοηθούν με την εταιρία και να προχωρήσουν σε κράτηση;
9 το πρωί ανοίγει το τηλ κέντρο και θα πάρω αλλά ίσως αυτόματα έχουν αποδεσμεύσει ήδη το ποσό. Από την στιγμή που δεν ήρθε επιβεβαίωση κράτησης αλλά μήνυμα σφάλματος ίσως είναι καλυμμένοι απέναντι στον πελάτη..
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ναι καταλαβαίνω. Δε χάνεις τίποτα να το παλέψεις πάντως. Εγώ θα έστελνα και ένα email στο μεταξύ μήπως το δει κάποιος νωρίς.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ναι καταλαβαίνω. Δε χάνεις τίποτα να το παλέψεις πάντως. Εγώ θα έστελνα και ένα email στο μεταξύ μήπως το δει κάποιος νωρίς.
Σωστό, δε το σκέφτηκα..Θα στείλω τώρα. Εντωμεταξύ έχω την εντύπωση πως μου είπαν από την τράπεζα ότι το site που έκανε την δέσμευση έστειλε αυτόματη αίτηση ακύρωσης. Το έψαξα και όταν γίνεται αυτό τα χρήματα παραμένουν δεσμευμένα για ένα διάστημα για να αποφεύγονται άσκοπες μετακινήσεις χρηματων. Ακόμα και με την αυτόματη ακύρωση πάντως η ζημιά έγινε.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom